Punatäpp VS Hologramm sihik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas vtl »

nimetu kirjutas:
Loogika, miks peavad hinnad alati samas suurusjärgus olema, ei ole tehniliselt loogiline, vaid tihti tingitud marketingi-inimeste hinnakujundusest. Näiteks on levinud müüt, et helitehnika juhtmed peaksid maksma 10% eelarvest ja sealt tulevad ka need 1000€ maksvad toitekaablid, mida üritatakse müüa high-end seadmete omanikele.
Ma polegi midagi sellist väitnud. Point ongi selles, et igaks otstarbeks on oma tööriist. Kui väga tahad, võid ka airsoftile kalli punatäpi peale panna, kuid mina isiklikult ei leia, et see oleks kuidagi otstarbekas. Punatäpi kasutamine airsoft relvade peal pole mingi kriitiline vajadus. Airsoft üldiselt peakski ju selline odavam ja lihtsam hobi olema võrreldes päris relvadega. Kui mõnel indiviidil on rohkem raha mida kulutada või talle meeldib selle hobiga veidi intensiivsemalt tegeleda, siis on suuremad investeeringud ka arusaadavad, kuid sellist lähenemist üldistada enamusele selle alaga tegelejatele oleks veidi meelevaldne. Minu isiklik kogemus ütleb, et need odavad punatäpid pole tingimata kümme korda viletsamad kui näiteks Holosunid. Oma otstarbe täidavad nad erinevates rollides täiesti adekvaatselt. Vahe tuleb alles siis sisse kui sa tõesti pead 100% sõltuma selle asja toimimisest. Nädalavahetusel korraldatud airsofti mäng ei ole minu jaoks see koht. Nii lihtne ongi.
Kordan - ma ei tea airsoftist suurt midagi. Milliseid üritusi ja millisel tasemel võistlusi korraldatakse jne. Aga mulle on mulje jäänud, et tegu ei ole päris tittede lastemänguga tagahoovis, vaid seda kasutatakse ka militaar- ja jõustruktuuride väljaõppes.

Kas sellest (selle toimimisest) sõltub 100% midagi? Jah, loomulikult mitte. Aga ma ei näe mingit pointi harrastada mingit sporti või teha väljaõpet sihikuga, mis valetab või VÕIB seda teha.(*) Seega me ei saa rääkida, kas üks asi on "a'la 10x viletsam", vaid ainult sellest, kas asi antud eesmärgi (loe: kasutustingimuste) juures toimib või ei toimi. Tsiteerides Wolandit "Meister ja Margaritas" - sellist asja ei ole olemas, nagu teise värskuskategooria tuurakala. Värskuskategooria on ainult üks - esimene ja viimane. Teise värskuskategooria tuurakala on lihtsalt roiskunud.

*) Siinkohal toon paralleeli praktikal-laskmisega, mida harrastatakse pärisrelvadega. See on ju ka hobi, millest ei sõltu mitte midagi kriitilist - ei elu ega riiklik julgeolek. Aga sellegipärast ei taha keegi võistelda 10-€ hiina punatäpiga. Mille poolest airsoft peaks halvem olema, et seal võiks 100% mittetoimivaid asju kasutada?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas Andrus1973 »

See tavaline, kõige prostam punatäppsihik on nii võrd lihtne asi, et selle tavaline ja õige hind peakski olema 10 € Ok, paneme transa ja kaupmehe kasumi otsa. Max 25€
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:See tavaline, kõige prostam punatäppsihik on nii võrd lihtne asi, et selle tavaline ja õige hind peakski olema 10 € Ok, paneme transa ja kaupmehe kasumi otsa. Max 25€
Defineeri "tavaline punatäppsihik". See "kõige prostam".
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas Andrus1973 »

vtl kirjutas:
Andrus1973 kirjutas:See tavaline, kõige prostam punatäppsihik on nii võrd lihtne asi, et selle tavaline ja õige hind peakski olema 10 € Ok, paneme transa ja kaupmehe kasumi otsa. Max 25€
Defineeri "tavaline punatäppsihik". See "kõige prostam".
No minu jaoks tavalised järgmised kaks.

https://www.ebay.com/itm/2018-Mini-Sigh ... Swux5YVk4P
Neid mul on õnnestunud üsna mitu tükki ära lõhkuda. Ja silma on jäänud, et vastupidavus ei ole kuidagi seotud korpusele trükitud kaubamärgiga ja poes küsitud hinnaga.


https://www.ebay.com/itm/Optical-3-MOA- ... SwLuBb7Rd7
Seda tüüpi jubinat, ma hetkel isegi ei mäleta, mis nime all ei ole mul õnnestunud ära lõhkuda. Kuigi olen seda katsetanud erinevate püsside peal. 10 aastat kindlasti. Aga ei ole nagu kusagil hea.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Relvad_ee
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Mai, 2008 17:13
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas Relvad_ee »

On jäänud mõned lahtised otsad Holosun sihikute osas. Palusime kasutajal gorilla teha mõned täpsustused tema poolt antud hinnangute osas. Saime osalised vastused ja lisahinnanguid privaatsõnumina. Palusime need kõik siin teemas avalikult välja tuua. Vaatamata meie soovile ei ole seda juhtunud. Seega arvestades lubadust ("Võin ka Militaar.netis kirjutada kui toon ei sobi.") teeme seda ise ja proovime ka vastata.
gorilla kirjutas:olen näinud relsside lihvimist, et sihik peale mahuks.
Kui sihiku jalga või siini on olnud vaja viilida, siis ei ole järelikult tegemist STANAG 4694 siiniga.
Meile teadaolevalt sobituvad sihikud kõigile relvadele ja sihikualustele, mille jaoks need hangiti muretult. Kuna gorilla ei täpsusta, millist relva on olnud vaja lihvida, siis ei oska me ka midagi rohkemat öelda.
gorilla kirjutas:Sihikukatted ei tööta
Suuremal osal sihikutest vahetasime läätsekatte detaili välja. Sihikutele, mis olid juba edasi liikunud erinevatesse struktuuridesse, edastasime detailid väljavahetamiseks. Sihikud, millel kate "ei tööta" on kõigi eelduste kohaselt vastav detail vahetamata. Soovitame pöörduda vastava isiku poole oma struktuuris. Kui on mingi tõrge, võib ka otse meie poole pöörduda.
gorilla kirjutas:patarei kustub külma ilmaga kiirelt ära (kusjuures ühel relval paljudest)
Ja see nüüd näitab siis mida ? Meie hinnangul on tegu kehva patareiga.
Loomulikult ei ole välistatud, et viga võib olla ka "ühega paljudest sihikutest". Kui murega meie poole ei päärduta, ei saa me ka murele lahendust leida.
gorilla kirjutas:Kuulu järgi oli kellegil soov asendada purunenud Vortexid, Holosuniga, ühel palju kirgi üles kütnud konkursil. Selline vahetus ei saa olla võimalik, keset võistlust hobuseid ei vahetata.
Relvahanke teemast on läbi käinud, et lisavarustus ei oma relva valituks osutumisel tähtsust.
Ehk siis hangitakse relvad ja lisavarustus. Võrreldakse aga siiski eri tootjate relvade hindasid, kvaliteeti ning garantiitingimusi. Ei ole näinud kusagil mainitavat, et mingit kaalu omaks salv, rihm, sihik või mõni muu lisatarvik. Kui kellelgi on vastupidist infot, palume meid lahkesti parandada.
gorilla kirjutas:Proovitakse väita, et on tegu kuidagi ameerika asjaga, kuna mingi suur tarnija on USA taustaga.
Joppenpuhh ma keeran selle ringi ja all on kirjas- Made in China?!
Holosun on USA ettevõte, mille tooted valmistatakse Hiinas.
Made in China ei tähenda juba mõnda aega seda, mis paljudele selle terminiga seostub. Näit. maailma suurim (tsiviil)droonide tootja DJI on puhas Hiina firma. Kas see, et iPhoned-d valmistatakse Hiinas, teeb Applest Hiina ettevõtte ?
gorilla kirjutas:Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati
Palusime täpsustada, millise sertifikaadi puudumises Holosuni süüdistatakse aga paraku ei ole seda täpsustust tulnud. Äkki on asi selles, et sellist "sertifikaati" pole olemas ? Kui eksime, palume tuua mõni viide.
Ilmselt käib jutt asjast nimega MIL-STD-810G ja võib tunduda, et närime tähti aga meie arust vajavad sedalaadi asjad täpsustamist.
MIL-STD-810G näol on tegemist USA armee poolt välja töötatud 29 standardiseeritud testiga, mida vastava pädevusega laborid soovijatele korraldavad.
https://en.wikipedia.org/wiki/MIL-STD-810

Need pädevad laborid ei väljasta sertifikaate vaid testiraporteid.
Kuna testid on üsna kallid ja puudub tegelik vajadus kõiki 29-t korraldada (kas on mõtet testida mõlemat: toote vihmakindlust ja 30 min. uputamist?), siis Holosun sihikutele tehti 2018.a. 9 olulisemat:
Method 500.5, Procedure I: Low Pressure/Altitude (Storage)
Method 500.5, Procedure II: Low Pressure/Altitude (Operation)
Method 501.5, Procedure I: High Temperature Storage (Constant)
Method 501.5, Procedure II: High Temperature Operating (Constant)
Method 502.5, Procedure I: Low Temperature Storage (Constant)
Method 502.5, Procedure II: Low Temperature Operating (Constant)
Method 503.5, Procedure I: Temperature Shock
Method 509.5: Salt Fog
Method 510.6, Procedure I: Blowing Dust
Method 510.6, Procedure I: Blowing Sand
Method 512.5: Immersion
Method 514.5, Procedure I:Vibration
Method 516.6, Procedure I: Shock (Functional)
Method 516.6, Procedure IV: Shock (Transit Drop)

Varem viis Holosun vee-, temperatuuri- ja põrutuskindluse testid läbi ise.

Aimpointi sihikute infost võib näit. leida: Tested and complied for a range of MIL-STD 810G requirements
Ehk siis "valik" teste, mitte "kõik testid".

Nüüd siis küsimus - mitu ja millised testid peaks toode edukalt läbima, et oleks "sertifikaadi"-kõlbulik ?
3, 9, 17 või kõik 29 ?
Kuna gorilla tundub olevat oma hinnangute põhjal pädev inimene, siis äkki on ta nii lahke ja jagab selgitusi ?

Nägin kedagi relssi viilimas, ühel paljudest kustus patarei külmaga ära, kellelgi ei tööta sihikukatted...
Olgem nüüd ausad - sellise info põhjal anda ühele sihikule hinnangut ei ole küll päris adekvaatne.

Äkki on siiski küsimustele olemas vastused ja probleemidele lahendused, kui natuke uurida ?
Vaevalt mõni riigikord sellest paremaks on muutunud, kui seda poe taga pudeli kõrvale kiruda.
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas gorilla »

Selline öösel kell pool neli minu suunas pommitamine ei ole normaalne. Pöörduge palun õigete postitajate poole peale välja magamist.

Kas pole arusaadav, et ma olen ennast piisavalt väljendanud?

Kuna selgelt Teie foorumit põhjalikult ei loe, siis refereerin teemasid jõudumööda. Küsimuse sisust aru saamiseks kasutan sinist värvi. Mulle sinine meeldib :D
gorilla kirjutas: Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati ega oma NV-võimekust?
Tunnistame ? Lapsepõlv tuleb meelde - poiss tunnista üles, mis sigadusega sa hakkama said! :D
Auväärne kohus. Tunnistame, et ei olnud ei varasematel ega pole ka praegustel sertifikaati.
Palume aga täpsustada, millise sertifikaadi puudumises Holosuni täpsemalt süüdistatakse. Milline asutus seda väljastab ? Mida sertifikaat kinnitab ? Millistel sihikutel selline sertifikaat olemas on (palume konkreetseid viiteid).
Relvad_ee kirjutas:Kuigi antud teema on loodud KV uue relva üle arutamiseks, on siin käsitletud ka Holosuni sihikuid kui ühte võimalikku valikut uuele relvale.
Seoses sellega leiame, et ehk on abiks meiepoolsed täpsustused ja info, millest üldus teadlik ei ole.

MIL-STD-810G
HOLOSUN punatäpp- ja lasersihikuid testiti MIL-STD-810G vastavalt eelmisel aastal.
Element Materials Technology
https://www.element.com/
Primary Test Specification: MIL-STD-810G
Test Report Completion Date: October 4, 2018
Kokkuvõte siin: http://www.relvad.ee/HOLOSUN/R7216A_Results_Summary.pdf
Porter kirjutas:
Bjorn kirjutas:Kui paljud siin teemas Holosuni kohta kirjutavatest kodanikest on reaalselt omanud ja kasutanud antud sihikuid? Tundub, et mitte piisavalt.

Lühike kokkuvõte: ei tea kas tuleb või ei tule, aga Holosuni sihikuga läheksin sõtta küll! Kui mõelda millest üks tavaline punatäpp koosneb, siis Aimpoint/EoTech küsivad päris müstilist hinda mille sees julgelt pool ongi nimi.

Küsin siis otse - palju sa ise "tavalist punatäppi" kasutanud oled, et hinnavahest aru ei saa?
Holosuni kasutanud aasta aega (see postitus tehti 19 dets 2018 lisab gorilla) - esimene probleem oli juba relvale peale panekul, kus tuli välja et holosuni picatinny ei ole ikka päris õige picatinny ja vahed ei lähe kohakutti.
Peale mõneajalist viilimist ja vägistamist sai sihiku küll korralikult peale, aga küljest ära küll enam ei plaani võtta. Nulli hoidmisega on ka probleeme olnud kuigi see oleneb isendist.
Minu oma ei hoia, samas mõnel hoiab. Mõni on ka juba purunenud. Tolmuklapid seal küljes võib kohe kinni teipida/liimida, sest ei püsi need kinni ja lahti tulevad ka oma suva järgi.
Mina ütleks, et see on hea USAkale kodus plõksimiseks kui sul on vaja kõik oma 20 relva ikkagi sihikuga varustada, aga militaarmaailmasse see ei sobi.
Kui keegi annaks mulle vana hea Aimpoint comp m4s'i tagasi, ei küsiks ka, kahjuks on meil sihikud erinevate relvadega komplektis.
Travis Haley on ka video teinud kus tal ei ole midagi ette heita, küll aga ütles mees, et ta nullib nagunii enne igat oma laskmist uuesti kõigil relvadel sihikud.
Relvad_ee kirjutas:
gorilla kirjutas:

gorilla kirjutas: Mis teema selle Picatinnyga on?
EKV-le tarnitud sihikud said vastavalt tellija soovile STANAG 4694 liistu mõõtudega sobivad jalad. Jalgade all on klotsid, mis tagavad, et sihik jääb algsesse asendisse ka vibratsiooni korral.
Kuigi üsna sarnased, ei ole Picatinny ja STANAG 4694 mõõdud täpselt samad.
According to the NATO Army Armaments Group the differences between the MIL-STD 1913 Picatinny rail and the STANAG 4694 are:
A metric reference drawing.
Additional new measurements and tolerances.
Adjustments of some measurements.
Reduction of straightness tolerances with approximately 50%.

Kuna STANAG 4694 liistu soon on laiem (5,35 vs 5,25 mm), siis ei istugi antud sihik mugavalt picatinny siinile.

https://en.wikipedia.org/wiki/NATO_Accessory_Rail
https://en.wikipedia.org/wiki/Picatinny_rail

Medusa kirjutas:No niipalju neid standardeid ka ei ole. On Picatinny (Mil-STD-1913 kui täpne olla) tollmõõdus ning NATO accessory rail meetermõõdustikus. Teine on esimesega igati ühilduv, st lisaseadmetega ei ole probleeme. Ning on Weaver. Too on teine, mõõtudelt.

Minu kokkupuuted Holosunidega on olnud ka probleemsed. Et sihik läheb viiliga paika. Sellepärast, et recoil lug sihiku all on liiga lai. Või sihiku enda tööga, kus ei saanud täppi reguleerida (heledust mõtlen). Kusjuures, mul pole mõlemat korraga olnud, st sihikul on kas töötamisega probleeme, samas istub ilusti, või töötab hästi aga paika ei lähe. Go figure. Juhul kui mõelda et ei pidanud sihik koormusele vastu, siis relvaks oli AR või G36, st et milline tagasilöök? Samas jutud veebis räägivad Holosuni kohta head. Kas need probleemsed on siis mingid esimesed partiid?
Teie poolt viidatud Wikist leiab STANAG 4694 kohta sellise noppe..

STANAG 4694, was approved by the NATO Army Armaments Group (NAAG), Land Capability Group 1 Dismounted Soldier (LCG1-DS) on 8 May 2009.


Kas kaitsevägi on salaja ostnud suuremas koguses käsirelvi mis on uuemad kui 8. mai 2009?
Millel on default peal relss vähem kui kümme aastat vana? Või läks kellegil mõistetega sutsu sassi?

Nii, et enda sarvi ei pea hakkama viilima mina, või mis?


P.S. Palun vabandust, et kasutan Porteri, Bjorni ning Medusa postitusi.
Aga need ei ole privaatpostkastist välja kistud mitte avalik kirjavahetus.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas vtl »

gorilla kirjutas:Selline öösel kell pool neli minu suunas pommitamine ei ole normaalne. Pöörduge palun õigete postitajate poole peale välja magamist.
Vabandust teema solkimise pärast, aga... mis puutub siia postitamise kellaaeg? Kuna meil ei ole tegu reaalajas vestlusega, siis võtab igaüks internetifoorumis sõna just sellel kellaajal, millal talle sobib.

-----

Teema(pealkirja) juurde tagasi tulles - kas kellelgil on kogemusi Vortexi holograafilise sihikuga (Razor AMG UH-1)?
Eriti huvitab see, kuidas antud kiirkinnitus nulli hoiab?

-----
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Relvad_ee
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Mai, 2008 17:13
Kontakt:

Re: Punatäpp VS Hologramm sihik

Postitus Postitas Relvad_ee »

gorilla kirjutas:Selline öösel kell pool neli minu suunas pommitamine ei ole normaalne. Pöörduge palun õigete postitajate poole peale välja magamist.
Kas pole arusaadav, et ma olen ennast piisavalt väljendanud?
Kuna selgelt Teie foorumit põhjalikult ei loe, siis refereerin teemasid jõudumööda. Küsimuse sisust aru saamiseks kasutan sinist värvi. Mulle sinine meeldib :D
Magamatus nüüd küll asjasse ei puutu. Eelmine postitus sai ettevalmistatud täiesti normaalsel päevasel ajal. Loodame, et seekordne liiga hilisel ajal ei tule ning und sega.

Pommitamine ?
Võimalik, et me ei ole piisavalt hoolega foorumit lugenud aga no ei ole näinud ei teie Holosuni puudutavates postitustes ega ka meile saadetud privaatsõnumis viiteid refereerimisele.
Kui te nüüd meie privaatsõnumit uuesti loete, siis ehk märkate seal lauset:
Et saaksime korraga ja põhjalikumalt vastata, oleks hea teada, kas omate isiklikku kogemust või vahendate kelleltki kuuldut.
Oleks te võtnud vaevaks vastata, oleks ehk "pommitamine" ära jäänud. Sotside näitel võib öelda, et refereerimisest võib paksu pahandust tulla.
gorilla kirjutas:Kas kaitsevägi on salaja ostnud suuremas koguses käsirelvi mis on uuemad kui 8. mai 2009?
Kahjuks ei oska vastata, sest puudub vastav info.


Nagu nüüdseks selgunud, ei ole gorillal isiklikku kogemust Holosuni sihikutega ja edasisel arutelul ei näe mõtet.

Küll aga üleskutse kõigile, kellele ON isiklik kogemus (nii positiivne kui ka negatiivne) - palume oma kogemusi siin jagada. Võimalusel palume ka välja tuua, millise relvaga kasutamisel kogemus on tekkinud.

Kõigile, kel mingigi probleem sihikuga, soovitame pöörduda vastava inimese poole oma struktuuris ja sellest teada anda.
Kui mingil põhjusel abi ei saa, võib alati otse meie poole pöörduda ja leiame lahenduse !
Asume Tallinnas, Veerenni 15. Tel. 56 910 355.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: M: Vortex/Sig punatäpid

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Sig Romeo, mis sisuliselt on Holosun, puhul peab arvestama, et vett see eriti ei pea. SRA EMV-l näidati üht sellist, mis oli vett täis ja kuuldavasti mujal samad probleemid. Muidu kuiva ilmaga või sisetingimustes igati OK.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: M: Vortex/Sig punatäpid

Postitus Postitas cedric »

maskeerimisvork kirjutas:
Sig Romeo, mis sisuliselt on Holosun, puhul peab arvestama, et vett see eriti ei pea. SRA EMV-l näidati üht sellist, mis oli vett täis ja kuuldavasti mujal samad probleemid. Muidu kuiva ilmaga või sisetingimustes igati OK.


Üks onu lasi seda lausa püssiga, https://www.youtube.com/watch?v=Fuq_N129SAI (lisaks vette uputamisele) ja näe ei lagunenud ära. Alati on võimalus, et mingi protsent ükskõik mille toodangust läheb kvaliteedikontrolli sõelast defektiga läbi, aga "vett see eriti ei pea" on suht meelevaldne väljend. Minu käest on neid läbi käinud ligi 50tk ja pole seni keegi tulnud tagasi tooma. Ja ma ei käsi kellelegi ka ühtegi punatäppi mult osta.

(mul on relvade peal nii Holosun, Vortex kui Sig ning endale meeldib Sig kõige rohkem).
bleepo
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 13 Aug, 2008 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas bleepo »

wolfgang kirjutas:Mepro triitium pidi mingi 15 aastaga ära kustuma. Kas militaarsihik peaks kauem kestma? Tsivilist pigem ootab, et ta sihik käiks kauem, kui 15 aastat. Huvitav, et selline tootja, kui Trijicon oma RMR-ide ja ACOG-idega pole üritanud pakkuda.


Trijicon ACOG hinnad on vähemalt 2X kallimad kui need mida meil hangetega soetatud ning on suurendusega (alates 1,5X). RMR on pigem püstolile mõeldud kui vindile. Olen mõlemat omanud ja hea meelega kasutaks Trijiconi aga selleks peaks riik veelgi kaitsekulutusi tõstma. Triitium ei kustu ära koheselt vaid hääbub ajapikku ja 15 aasta pärast on järgi tema heledusest mingi teatud %. Laskurite foorumites olen kuulunud neist kelle triitiumsihikud helendavad ka peale 20 aastat.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas alban »

Kui hindu natuke ümardada, siis Vortex Sparc on ca 250 eurot/tk.https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/sihikud/kollimaator-lasersihikud/kollimaatorsihik-vortex-sparc-ar-red-dot-2-moa-_j42ant/
Korralik punatäpp maksab ca 650 eurot/tk. https://armament.ee/varustus/optika/punatapp-sihikud/punatapp-sihik-aimpoint-compm4
Hinnavahe ca 400 eurot sihku kohta, isegi kui rakendada hulgiostu soodustusi, siis proportsioon jääb ilmselt samaks. Numbreid ikka ümardades: rühmas 30 sihikut, kompaniis 180 sihikut, pataljonis 1260 sihikut. 1260x400=504 000 eurot. Poole milli eest saaks pataljonile samas midagi asist osta küll, millest tõuseks suurem tulu kui punatäpist. Hankijaid süüdistada Vortexi ostmises ei saa, sest eelarve seab piirid aga kas sama raha eest midagi paremat ka saanud oleks?
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas vaad »

Hiinlastega on nagu on, aga Holosun toodab väga häid punatäppe hinnavahemikus 250-350 eurot. 650 eurot punatäpi kohta on juba päris preemium, Aimpoint Pro nt on kuskil 450-550 eurot. Pole küll suurem asi ekspert, aga mulle küll isiklikult tundub, et kui iga sihiku alla oleks 50-100 eurot rohkem pandud, oleks kõvasti paremat ja vastupidavamat kraami saanud. Vortexi sihikute hinna sisse tasub arvestada ka see, kui palju neid meil väljaõppe jooksul puruneb. Minu rühmas näiteks on poole aastaga tulnud välja vahetada 7 punatäppi. Kallim ja parem peaks ilmselt paremini vastu.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas ruger »

Steineri sihikuid pole siin veel pakutud. 3x suurendusega punatäppsihik ca 550 eurot nii 5.56, kui 7.62 kaliibrile. Suuremas koguses saaks ehk allahindlust ka.
https://armament.ee/optika/sihik-steiner-t332-3x32

Samalt lehelt Aimpoint ca 600+ eurot.
https://armament.ee/optika?p=4
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas maskeerimisvork »

vaad kirjutas:Hiinlastega on nagu on, aga Holosun toodab väga häid punatäppe hinnavahemikus 250-350 eurot. .


Holosuni 350€ punatäpp on niikaua hea, kui tubastes tingimustes airsofti mängida. Jah, saab mõned korrad õues ka käia - kuivema ilmaga. Varem või hiljem sajab see sitt vett täis ja ilmutab veekindlust kujul, et vesi sisse saab aga välja enam kohe mitte ei saa.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist