www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 09 Dets, 2019 22:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 108 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Punatäpp VS Hologramm sihik
PostitusPostitatud: 15 Veebr, 2019 22:26 
Eemal
Liige

Selline öösel kell pool neli minu suunas pommitamine ei ole normaalne. Pöörduge palun õigete postitajate poole peale välja magamist.

Kas pole arusaadav, et ma olen ennast piisavalt väljendanud?

Kuna selgelt Teie foorumit põhjalikult ei loe, siis refereerin teemasid jõudumööda. Küsimuse sisust aru saamiseks kasutan sinist värvi. Mulle sinine meeldib :D
Tsiteeri:
gorilla kirjutas:
Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati ega oma NV-võimekust?

Tunnistame ? Lapsepõlv tuleb meelde - poiss tunnista üles, mis sigadusega sa hakkama said! :D
Auväärne kohus. Tunnistame, et ei olnud ei varasematel ega pole ka praegustel sertifikaati.
Palume aga täpsustada, millise sertifikaadi puudumises Holosuni täpsemalt süüdistatakse. Milline asutus seda väljastab ? Mida sertifikaat kinnitab ? Millistel sihikutel selline sertifikaat olemas on (palume konkreetseid viiteid).

Relvad_ee kirjutas:
Kuigi antud teema on loodud KV uue relva üle arutamiseks, on siin käsitletud ka Holosuni sihikuid kui ühte võimalikku valikut uuele relvale.
Seoses sellega leiame, et ehk on abiks meiepoolsed täpsustused ja info, millest üldus teadlik ei ole.

MIL-STD-810G
HOLOSUN punatäpp- ja lasersihikuid testiti MIL-STD-810G vastavalt eelmisel aastal.
Element Materials Technology
https://www.element.com/
Primary Test Specification: MIL-STD-810G
Test Report Completion Date: October 4, 2018
Kokkuvõte siin: http://www.relvad.ee/HOLOSUN/R7216A_Results_Summary.pdf

Porter kirjutas:
Bjorn kirjutas:
Kui paljud siin teemas Holosuni kohta kirjutavatest kodanikest on reaalselt omanud ja kasutanud antud sihikuid? Tundub, et mitte piisavalt.

Lühike kokkuvõte: ei tea kas tuleb või ei tule, aga Holosuni sihikuga läheksin sõtta küll! Kui mõelda millest üks tavaline punatäpp koosneb, siis Aimpoint/EoTech küsivad päris müstilist hinda mille sees julgelt pool ongi nimi.

Küsin siis otse - palju sa ise "tavalist punatäppi" kasutanud oled, et hinnavahest aru ei saa?
Holosuni kasutanud aasta aega (see postitus tehti 19 dets 2018 lisab gorilla) - esimene probleem oli juba relvale peale panekul, kus tuli välja et holosuni picatinny ei ole ikka päris õige picatinny ja vahed ei lähe kohakutti.
Peale mõneajalist viilimist ja vägistamist sai sihiku küll korralikult peale, aga küljest ära küll enam ei plaani võtta. Nulli hoidmisega on ka probleeme olnud kuigi see oleneb isendist.
Minu oma ei hoia, samas mõnel hoiab. Mõni on ka juba purunenud. Tolmuklapid seal küljes võib kohe kinni teipida/liimida, sest ei püsi need kinni ja lahti tulevad ka oma suva järgi.
Mina ütleks, et see on hea USAkale kodus plõksimiseks kui sul on vaja kõik oma 20 relva ikkagi sihikuga varustada, aga militaarmaailmasse see ei sobi.
Kui keegi annaks mulle vana hea Aimpoint comp m4s'i tagasi, ei küsiks ka, kahjuks on meil sihikud erinevate relvadega komplektis.
Travis Haley on ka video teinud kus tal ei ole midagi ette heita, küll aga ütles mees, et ta nullib nagunii enne igat oma laskmist uuesti kõigil relvadel sihikud.

Relvad_ee kirjutas:
gorilla kirjutas:

gorilla kirjutas:
Mis teema selle Picatinnyga on?

EKV-le tarnitud sihikud said vastavalt tellija soovile STANAG 4694 liistu mõõtudega sobivad jalad. Jalgade all on klotsid, mis tagavad, et sihik jääb algsesse asendisse ka vibratsiooni korral.
Kuigi üsna sarnased, ei ole Picatinny ja STANAG 4694 mõõdud täpselt samad.
According to the NATO Army Armaments Group the differences between the MIL-STD 1913 Picatinny rail and the STANAG 4694 are:
A metric reference drawing.
Additional new measurements and tolerances.
Adjustments of some measurements.
Reduction of straightness tolerances with approximately 50%.

Kuna STANAG 4694 liistu soon on laiem (5,35 vs 5,25 mm), siis ei istugi antud sihik mugavalt picatinny siinile.

https://en.wikipedia.org/wiki/NATO_Accessory_Rail
https://en.wikipedia.org/wiki/Picatinny_rail

Medusa kirjutas:
No niipalju neid standardeid ka ei ole. On Picatinny (Mil-STD-1913 kui täpne olla) tollmõõdus ning NATO accessory rail meetermõõdustikus. Teine on esimesega igati ühilduv, st lisaseadmetega ei ole probleeme. Ning on Weaver. Too on teine, mõõtudelt.

Minu kokkupuuted Holosunidega on olnud ka probleemsed. Et sihik läheb viiliga paika. Sellepärast, et recoil lug sihiku all on liiga lai. Või sihiku enda tööga, kus ei saanud täppi reguleerida (heledust mõtlen). Kusjuures, mul pole mõlemat korraga olnud, st sihikul on kas töötamisega probleeme, samas istub ilusti, või töötab hästi aga paika ei lähe. Go figure. Juhul kui mõelda et ei pidanud sihik koormusele vastu, siis relvaks oli AR või G36, st et milline tagasilöök? Samas jutud veebis räägivad Holosuni kohta head. Kas need probleemsed on siis mingid esimesed partiid?

Teie poolt viidatud Wikist leiab STANAG 4694 kohta sellise noppe..

STANAG 4694, was approved by the NATO Army Armaments Group (NAAG), Land Capability Group 1 Dismounted Soldier (LCG1-DS) on 8 May 2009.

Kas kaitsevägi on salaja ostnud suuremas koguses käsirelvi mis on uuemad kui 8. mai 2009?
Millel on default peal relss vähem kui kümme aastat vana? Või läks kellegil mõistetega sutsu sassi?

Nii, et enda sarvi ei pea hakkama viilima mina, või mis?

P.S. Palun vabandust, et kasutan Porteri, Bjorni ning Medusa postitusi.
Aga need ei ole privaatpostkastist välja kistud mitte avalik kirjavahetus.

Aeg devalveerib kõik, ka banaanid.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2019 2:11 
Eemal
Liige

gorilla kirjutas:
Selline öösel kell pool neli minu suunas pommitamine ei ole normaalne. Pöörduge palun õigete postitajate poole peale välja magamist.

Vabandust teema solkimise pärast, aga... mis puutub siia postitamise kellaaeg? Kuna meil ei ole tegu reaalajas vestlusega, siis võtab igaüks internetifoorumis sõna just sellel kellaajal, millal talle sobib.

-----

Teema(pealkirja) juurde tagasi tulles - kas kellelgil on kogemusi Vortexi holograafilise sihikuga (Razor AMG UH-1)?
Eriti huvitab see, kuidas antud kiirkinnitus nulli hoiab?

-----

Üles

PostitusPostitatud: 18 Veebr, 2019 1:44 
Eemal
Uudistaja

gorilla kirjutas:
Kas pole arusaadav, et ma olen ennast piisavalt väljendanud?
Kuna selgelt Teie foorumit põhjalikult ei loe, siis refereerin teemasid jõudumööda. Küsimuse sisust aru saamiseks kasutan sinist värvi. Mulle sinine meeldib :D
Magamatus nüüd küll asjasse ei puutu. Eelmine postitus sai ettevalmistatud täiesti normaalsel päevasel ajal. Loodame, et seekordne liiga hilisel ajal ei tule ning und sega.

Pommitamine ?
Võimalik, et me ei ole piisavalt hoolega foorumit lugenud aga no ei ole näinud ei teie Holosuni puudutavates postitustes ega ka meile saadetud privaatsõnumis viiteid refereerimisele.
Kui te nüüd meie privaatsõnumit uuesti loete, siis ehk märkate seal lauset:
Et saaksime korraga ja põhjalikumalt vastata, oleks hea teada, kas omate isiklikku kogemust või vahendate kelleltki kuuldut.
Oleks te võtnud vaevaks vastata, oleks ehk "pommitamine" ära jäänud. Sotside näitel võib öelda, et refereerimisest võib paksu pahandust tulla.

gorilla kirjutas:
Kas kaitsevägi on salaja ostnud suuremas koguses käsirelvi mis on uuemad kui 8. mai 2009?
Kahjuks ei oska vastata, sest puudub vastav info.

Nagu nüüdseks selgunud, ei ole gorillal isiklikku kogemust Holosuni sihikutega ja edasisel arutelul ei näe mõtet.

Küll aga üleskutse kõigile, kellele ON isiklik kogemus (nii positiivne kui ka negatiivne) - palume oma kogemusi siin jagada. Võimalusel palume ka välja tuua, millise relvaga kasutamisel kogemus on tekkinud.

Kõigile, kel mingigi probleem sihikuga, soovitame pöörduda vastava inimese poole oma struktuuris ja sellest teada anda.
Kui mingil põhjusel abi ei saa, võib alati otse meie poole pöörduda ja leiame lahenduse !
Asume Tallinnas, Veerenni 15. Tel. 56 910 355.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 108 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: