Käsitöönduslik "relvatööstus" kaasajal

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Postitus Postitas karrvik »

Mina soovitaks selle teema lukku panna-põhjendusega et kodukäsitööna on tõepoolest liigagi lihtne valmistada tapvaid mänguasju nii laskevahendite kui ka lõhkekehade osas-ok, usun et selle foorumi liikmed on täiearulised ja siit leitud juhendeid ei kuritarvita, a kes garanteerib et just SIIT foorumist mõni krdi pooletoobine ei ammuta inspiratsiooni-teadmisi selleks et mõni uskumatu jama kokku keerata! Isegi suht süütute sutspüssidega on end manalateele saadetud, rääkimata veel tõsisemate riistade abil tehtavast võimalikust kahjust.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Paugu tegemiseks piisab, kui tikuväävel keerata mitmekordse fooliumi sisse ja siis lajatada haamriga.
Odav ja käepärane. Ei mingeid torusid, ega tühje hülsse
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

paugu tegemiseks on üks veel lihstam variant aga ma sellest lähemalt ei räägi. iga meesterahvas peaks seda ise teadma
holt
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 09 Juul, 2005 8:45
Kontakt:

Postitus Postitas holt »

Tikuväävliga on eluaeg neid sussikuid laiali lastud, mis püssirohuga igati rahuldavalt "töötasid". Tikuväävel kipub surve all põledes detoneeruma ja siis saab susspüssi kildude läbi palju tõenäolisemalt kannatada laskja ise, mitte torusse topitud laskemoonast algne sihtmärk. Ärge lõhkuge silmi, noored 8)
Kasutaja avatar
martra
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Mai, 2007 15:18
Asukoht: planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas martra »

Mul tekkis mõte proovida teha tikuväävlitega lastav püss. Ma teen selle sellise automaatse et kui lased siis tuleb uus padrun kohe ette. Padruni tegin ma juba valmis. Salv võiks mahutada umbes 4 padrunit. Mis te arvate kas seda on lihtne teha. :)
Kasutaja avatar
-=Mortyr=-
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 26 Okt, 2005 13:00
Kontakt:

Postitus Postitas -=Mortyr=- »

Said inspiratsiooni sellest teemast mis? 8)
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

Eks see teema ole pisut ülekätte läinud, või mis?
Viimati muutis tere, 30 Juul, 2007 13:43, muudetud 1 kord kokku.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Teha saab kõike, kindlasti saab. Ainult õiges järjekorras. Alustada tuleb sellest, et teha testament minu nimele. Oi, nüüd saan rikkaks! :D
grahv
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:05
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas grahv »

Kas tundub ainult mulle või kellelegi veel, et teema hakkab käest ära minema. Moded võiks siiski mõelda selle teema kinni panekule enne kui keegi viga juhtub saama.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

martra kirjutas:Mul tekkis mõte proovida teha tikuväävlitega lastav püss. Ma teen selle sellise automaatse et kui lased siis tuleb uus padrun kohe ette. Padruni tegin ma juba valmis. Salv võiks mahutada umbes 4 padrunit. Mis te arvate kas seda on lihtne teha. :)

Teha saab kõike. Aga kas on vaja?

Kui tahad varestele jahti pidada siis on kõige viletsamgi õhupüss parem kui isetehtud tulenui.
Räägin seda kui vana poisikesepõlve relvameister. :wink:
Torujupist püss teeb küll kõva käraka kuid on päästemehhanismi ja sihiku ebatäiuslikkuse tõttu jahipidamiseks täiesti kõlbmatu.
Ainuke milleks ta hea on - selleks, et seadusega pahuksisse minna või omal silmad peast välja lasta.
Tikuväävel (loe eespool) detoneerib mitte ainult sädemest vaid ka löögist või isegi hõõrdumisest sellise püssi laadimisel. :cry:

Teemat kinni panna ei maksa - vastupidi, neil kes vanem ja kogenum on siin asjakohane kannatlikult ja rahulikult selgitada miks igat ideed teostama ei pea. :wink:
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
3xit
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 13 Apr, 2006 18:11
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas 3xit »

Keegi oskab õelda mingi isetehtud pastakas-püssidest?(Need sportpüssikuulidega)
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

Eestis on see, kui peidetud relv keelatud (oletan, sest keelatud on õhupüss-vihmavari, jms), seega, on võimalik sellise asja eest tublisti karistusi väänata, kui politseinik juhutb olema "heas tujus".
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

grahv kirjutas:Kas tundub ainult mulle või kellelegi veel, et teema hakkab käest ära minema. Moded võiks siiski mõelda selle teema kinni panekule enne kui keegi viga juhtub saama.
tegelikult olen mina seisukohal, et pea liiva alla peitmine ainult suurendab probleemi.

kui igasugu tatikad hakkavad vaid kuskilt pätakakambas kuuldu põhjal tegutsema, on peagi hakkliha taga. ja ei maksa lootagi, et nad EI tegutse!

kui nad aga enne vähemalt asjatundjatelt küsivad, ei välista see muidugi seda, et ikkagi teevad aga on vähemalt lootus, et KUI teevad, siis loodetavasti ehk järgivad ka kogenumate soovitusi. ja ehk on ka hilisem hakkliha protsent madalam.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

tere kirjutas:Eestis on see, kui peidetud relv keelatud (oletan, sest keelatud on õhupüss-vihmavari, jms), seega, on võimalik sellise asja eest tublisti karistusi väänata, kui politseinik juhutb olema "heas tujus".
ma pole küll kuskilt kuulnud, et õhupüssile kuni 4.5mm oleks mingeidki piiranguid. ütleb ju ka relvaseadus, et pneumorelvad kuni selle kaliibrini on piiramata käibega. seega ei liigitu relvadeks. nimetatud seaduse mõistes relvadeks liigituvate esemete kohta kehtib see peidetuse keeld tõesti.
tere
Liige
Postitusi: 113
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:43
Kontakt:

Postitus Postitas tere »

jummel, lugesin seda, ja tuju kadus ära teha uus ja 2-kordse võimsusega tikuväävli-püss. ilma teabeta oleksin edasi katsetanud (kardetavalt) mul on 7-8 korda vedanud, kuid üheksandal korral vb poleks nii palju õnne olnud. Parem jään oma (kindlasti ohutumate) liistude juurde relvade alal.
:oops:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist