Kuidas sõidad autos relvaga ?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Ahf
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 09 Nov, 2011 17:22
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Ahf »

Nii, uurisin ka ise veahepeal seda teemat.
Hästi konkreetselt võttis selle teema kokku minu arust minu koolitaja, kui ma käisin eksami jaoks õppimas.
Nime ei julge avaldada, pole luba küsinud :)
Aga kirjutas tema nii:

"Mis Teie isiklikku autot puudutab, siis tegemist on siiski Teie isikliku ruumi, mitte avaliku kohaga. Vahe oma koduga on küll see, et autosse on suht lihtne sisse näha ja see liigub oluliselt avalikumas ruumis, samas kui kodu on kas seinte või aiaga piiratud ja akna taha sealt sisse vaatama inimesi ei satu, liiatigi võib see osutuda vaataja poolt teie privaatsuse ehk siis seaduse rikkumiseks.


Seega kui otsustate oma relva panna nt kindalaekasse, tooli alla, ukse küljesahtlisse või kasvõi istme peale, on see teie otsus; istme osas võib olla mõningasi küsitavusi, ent kui relvale nt ajalehe vms peale asetate, ei ole ka selle visuaalses eksponeerimises alust Teid süüdistada. Kui relv on aga istmel avalikult nii et suvaline inimene võib seda näha ja tunneb end sel hetkel Teie poolt potentsiaalselt ohustatuna, siis jah - võite saada "vastu pead" avaliku korra rikkumises relvaga, või siis vähemalt võib see lõppeda Teie sisse piiramisega politsei poolt ja autost jõuliselt asfaldile mahaväänamisega "asjaolude kindlakstegemiseks ja ametnike ohutuse tagamise huvides". Nii et valik on Teie ;) Küll aga taktikalises mõttes ma istmele relva panna ei soovita, seda vähemasti mitte siis kui autoga sõidate - pargitud autos on teine asi. Nimelt on iste suht libe ja on praktikast politseiametnikega mitmeid juhtumeid, kus relv on istmelt auto liikudes või siis pidurdades maha kukkunud ja ametnik on jäänud tulevahetuse ajaks oma relvast ilma, sest seda on auto sisemuse piiratud liikumisvõimaluste ja vägagi sopilises salongis rünnakustressi mõju all suhteliselt lootusetu taga otsida"

Ehk siis, autos hoia seda kus tahad, see ei ole avalik koht ega -kandmine.
Küll aga võib sind liistude vahele võtta hoopis teise asjaolu tõttu, milleks on avaliku korra rikkumine, tahtlik eksponeerimine vms.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas mongol »

Ma kunagi ka uurisin, sportlikust huvist ja sain erinevatel "levelitel" politseinikelt suht ühese vastuse - vabalt võid ka istme peale asetada omas autos, tegu pole avaliku ruumiga. Akende olemasolu ei mängi rolli, samas autos ilmselgelt ei tasu vehkida ega kellegi poole suunata (k.a. autost väljapoole).
Nii et kui tekibki veider olukord, istud autos ja mingi vend tuleb kurikaga akna taha võimlema, võid marurahulikult relva vöö vahelt võtta ja armatuurile asetada, tegu pole relvakasutamisega selle sõna otseses mõttes, aga vihjeks piisavalt hea. Nii oli seisukoht ca 5 aastat tagasi ja seadusi sirvides pole seda seadusevastaseks tegevuseks ka suutnud üheselt lugeda. Paras hägune värk nagu ikka :)

Pika püssi panen muidu kas pagassi või tagaistmele, toonklaas ka abiks. Samas teadjamal on ikka selge, mis kott see on, mille ma sinna masinasse paigutan, kuigi relv ise on ju varjatud.
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:...vabalt võid ka istme peale asetada omas autos, tegu pole avaliku ruumiga. Akende olemasolu ei mängi rolli...
Võid. Aga meenutades artiklit ajakirjanduses, kus mõni aeg tagasi pool Kristiine keskust evakueeriti, kuna tähelepanelik kodanik märkas kellegil hõlma all relvataolist eset (ei, ta ei vehkinud sellega ega ei teinud midagi), siis tänases terrorismihirmus ühiskonnas oleks targem relva võõrastele nähtavale mitte jätta. Ka mitte oma autos.
mongol kirjutas:Nii et kui tekibki veider olukord, istud autos ja mingi vend tuleb kurikaga akna taha võimlema, võid marurahulikult relva vöö vahelt võtta ja armatuurile asetada, tegu pole relvakasutamisega selle sõna otseses mõttes, aga vihjeks piisavalt hea...
Jah, kuna ReS §10 lg (2) järgi on "Relva kasutamine käesoleva seaduse mõistes on vahetu ja eesmärgipärane tegevus objekti tabamiseks või kahjustamiseks relvaga."
mongol kirjutas:Pika püssi panen muidu kas pagassi või tagaistmele, toonklaas ka abiks. Samas teadjamal on ikka selge, mis kott see on, mille ma sinna masinasse paigutan, kuigi relv ise on ju varjatud.
Ahsoo. Ja mis teeb relvakotist relvakoti? Või mille poolest erineb see (väliselt) muusikariista või õngeridva kotist?

Millega seoses oli üks vahva lugu. Üks relvavend astub lifti oma püssikohvriga. Kõrvalolev väike poiss küsib "ONU, MIS SUL SEAL KOHVRIS ON". Tüüp vastab: "SÜNTESAATOR". Poiss mõtleb veidi ja küsib siis, "AGA KUS JALAD ON".
(õige vastus viimasele küsimusele oli - "no kuule, ma olen ju interpreet. Jalad panevad paika lavatöölised. Mina ainult tulen kohale ja asetan pilli oma kohale.)

Peakski kohvrile otsima sildi "YAMAHA", "ROLAND" või "KORG". Ja pehmele kotile laskma tikkida "Rapala" ning kena kalafiguuri.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Walter2 »

vtl kirjutas:Ahsoo. Ja mis teeb relvakotist relvakoti? Või mille poolest erineb see (väliselt) muusikariista või õngeridva kotist?
Relvakotist teeb relvakoti see, kui seal sees on relv. Muidu on tegu suvalise kotiga, millega saab näiteks muusikariista või õngeritva vedada. Relvakotti mahub näit. piccolo flööt, oboe, jauram jne., alates altviiulist aga suuremad pillid enam mitte. Üldse eelistavad muusikud kottide asemel pillikaste. See et ka võhik väliselt aru saaks et tegu on relvakotiga, oleks soovitav sinna sobiv silt peale panna - näit. Winchester, Buk või Javelin. Nagu tähelepanu vajaduse all kannatavad kleebivad oma sõidukitele silte á la: Kihnu Taekwondo Selts või Eesti Seppuku Klubi.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas nolem »

Peakski kohvrile otsima sildi "YAMAHA", "ROLAND" või "KORG". Ja pehmele kotile laskma tikkida "Rapala" ning kena kalafiguuri.
neid õngeridva- ja tennisereketilaadseid relvakotte on võimalik netist osta, paljud relvafirmad ise toodavad selliseid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist