TUVASTADA tulirelv

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
TAMM61
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Juul, 2017 9:32
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas TAMM61 »

Ei pea muret tundma. :lol: Aga püsime teemas.Asi ju iseenesest ilus ja olen alles tänasest foorumi liige.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas Kriku »

olen alles tänasest foorumi liige.
Sellist suurt asja ju võiks ka natuke tähistada :)

Tere tulemast!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas Manurhin »

Maa seest leitu kohta üsna heas konditsioonis. Mina leidsin kunagi metsast suur kännu alt Mauser 1914 (cal .32ACP) ja too oli sellises seisukorras, et elektrolüüsi ma seda panna ei julgenud - suuremas osas roostest koosnevast asjast poleks kardetavasti praktiliselt mitte midagi järele jäänud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
TAMM61
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Juul, 2017 9:32
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas TAMM61 »

Kriku ega igat üritust ei pea pudeliga tähistama.Aga teemasse.On pill väärt ,et mingi summa eest omanikku määrida.Endal talumaja.Ripuks kasvõi ahju simsi küljes.Ennast ka natuke militaaarajalugu huvitab aga suht algaja.Tänud vastajatele.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas EOD »

Kui Sa soovid seda relva oma seinal eksponeerida, siis kõigepealt peab leidja püstoli politseisse toimetama ning tegema avalduse, et soovid relva deaktiveerituna endale jätta.
Politsei saadab relva ekspertiisi, et veenduda, kas sada pole kasutatud mõne kuriteo toimepanekuks.
Seejärel relv deaktiveerida volitatud relvasepa juures ning võibki seinale panna.
Põhimõtteliselt võib (pildi järgi otsustades) relva ka töökorda seada. Sel juhul peab leidja politseis deklareerima, et soovib leitud püstoli võõrandada või oma nimele registreerida ning omandajal peab olema relvaluba. Kas sel mõtet on, tasub küsida relvasepa käest.
Igasugune isetegevus toob mundrimehed ukse taha.
Võib ju väita, et Eestis on tuhandeid või kümneid tuhandeid leitud relvi, mis kuskil arvel pole ja pole hullu midagi. Ja ongi. Seda niikaua, kuni sellise relvaga midagi korda saadetakse, keegi "kitse paneb" või näiteks salasigarettide leidmiseks tehtud läbiotsimisel relv leitakse. Siis on nuttu palju.
TAMM61
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Juul, 2017 9:32
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas TAMM61 »

Tänud EOD.Päris karm värk nende seadustega.Mis ajajärgust see olla võiks.Kui 2 maailmasõda siis kes neid laipu kokku oskab lugeda ja mis sellega tehtud on nö.kurideoohvreid.Tahaks seaduste järgi toimetada.Pole plaanis seda töökorda seada.Ei tahaks ,et mundrimehed ukse taga koputaksid.Pole veel endale saanud ega uurinud täpsemalt kust ja kuidas see leiti.Aga mulle hakkab juba asi meeldima.Veel kaks legendi mida tean.

1.Isa rääkis kuidas ta mattis 1955 enne sõjaväkke minekut ühe vene vintpüssi paksu tavotti sisse pandult ühe kuuse alla.Asukohta umbes tean aga vist vaja detektorit.
2.Klassivend rääkis 22 a.tagasi /ei saa enam tema käest üle küsida/ ,et ühel Eesti saarel /täpsemalt ei ütle/oli sauna põranda alla maetud Maksim kuulipilduja.
On või ei ole aga võib-olla hakkan asja lähemalt uurima.

Tänud vastajatele.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püstol

Postitus Postitas EOD »

Legendidega on nii, et igas Eesti soos ja järves on vähemalt üks tank ja kaks lennukit. :wink: Kusjuures mõni legend võib isegi paika pidada. Sama peidetud relvade kohta käivate legendidega.
Aga konkreetsest relvast.
Samast päevast kui Sa selle pildi siia postitasid, on relva olemasolu politseile teada. Müts maha nende politseiametnike ees, kes kohe ei tormanud menetlust alustama, vaid ootavad, et relv vastavalt seadusele ära toodaks. Ju saavad aru, et inimesel, kes pildi avalikku foorumisse riputab, kurje kavatsusi pole ja annavad võimaluse jamadest pääseda.
Aga ega nendegi kannatus pole igavene. Seega las sõber võtab kiiremas korras politseiga ühendust.
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Mis relvaga tegu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas asiootus »

Kondid kirjutas:Tervist,
Mis relvaga tegu?
http://www.postimees.ee/4202231/narva-a ... ge=6968711
АН-94, ЛИ-291
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Suured tänud, mõtlesin isegi korra abakani peale, kuid mäletasin valesti.
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas gorilla »

Kondid kirjutas:Suured tänud, mõtlesin isegi korra abakani peale, kuid mäletasin valesti.

AN-94 ongi liignimega Abakan.

Üsna ebaõnnestunud kostruktsioon:

https://youtu.be/gtMssTSnRHU
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas Medusa »

Kui spetsialistid toimetavad relvi suunal EU -> Venemaa, siis kus EUs toodetakse AN-94?
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas gorilla »

Mis see EU siia puutub? Deaktiveeritud dekorelv, mis on ennistatud. Relvasepale kes mõistab teatud tüüpi treipinki ning padrunipesa hõõritsat ja kaliibervarrast kasutada, pole vintraua puurimine mingi müstika. Selliseid keisse on on rohkesti olnud. Džihaadientusiastid Pariisis näiteks.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas Satakas »

Tegelikult pole isegi vintrauda vaja. Vintraud on lühikestel distantsidel ülehinnatud. Vintraud on vajalik mingist teatud tasemest suurema täpsuse jaoks teatud kaugustel. Kuritegelikus maailmas, kus enamus arveteklaarimisi toimub printsiibil "külva võimalikult palju kuule võimalikult paljudest tordest võimalikult lühikese aja ja vahemaa pealt ning kao kus kurat" pole vintraua täpsusega palju peale hakata. Peenemad mõrvad on muidugi iseasi aga küll selle vintraudse püssi kah leiab kui vaja.

Juutuub on täis isemehaanikute filmikesi sileraudsetest relvadest, mis tulistavad vintraudsetele mõeldud padrunitega ning seejuures mõistlikul kaugusel üsna mõistliku täpsusega.

Kui mul endal oleks vaja hakata ise püstolit/püstolkuulipildujat kokku klopsima, mõtleks ma vintrauale vaid juhul kui mõni sobiliku kaliibriga toru kuskil kuurinurgas kasutult vedeleks. Hakata seda ise tegema? Noh, see pole muidugi midagi üle mõistuse ja vajaliku tööriista saab ehitada väga käepäraste vahenditega väga käepärastest materjalidest aga kui ma vaatan neid käsitöönduslikke vintraudu, siis mulle isiklikult tundub küll, et isegi vahendite olemasolul eelistaks ma korralikku SILEDAT sileraudset, mitte seda, mis üldjuhul ise vinti keerates tulemuseks on. See lihtsalt ei tasu vaeva ära ja ma ei usu, et saavutatav võit täpsuses oleks oodatavatel vahemaadel määrava tähtusega.

Tegelikult ma isegi imestan vahest, miks puuduvad legaalsel turul korralikud sileraudsed enesekaitsepüstolid. Ma ei tea, kas võit hinnas oleks tõesti liiga väike aga enesekaitsedistantsil pole kindlasti vintraudset püstolit otseselt vaja. Parandage mind kui ma eksin.
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Mis relvaga tegu

Postitus Postitas slider »

Tegelikult ma isegi imestan vahest, miks puuduvad legaalsel turul korralikud sileraudsed enesekaitsepüstolid
Ei tea meist ilmselt keegi kui palju suurema relvatootja jaoks rauale vintsoonte tõmbamine omahinnas maksab. On väga mõtet seda vb 50 eur hinnavahet hakata taga ajama, eeldusel, et toode ise muidu sama? Ulme näide nt sileraudne G43 vs soontega rauaga. Keermestatakse ka u tolli pikkuse rauaga snubnose revolvreid, muidu nn up close and personal relv aga ikkagi hea kui nt õõnesotsaga kuulil nina 10m kaugusel õiges suunas on.

P.S
Peast ei mäleta täpseid mudeleid aga on ka sileraudseid 22LR jne vesti tasku püstoleid, kui huvi küllap leiad inf.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist