AK4/AG3/G3 lisatarvikud

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas Smith »

Oskab keegi öelda kust model 2 tellida saaks ?
Zibimilitarias ainult model 1'd järgi.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Feliks
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 03 Mai, 2010 19:17
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas Feliks »

https://estore-sslserver.eu/waffen-teil ... =30&Page=2
Sellel lehel mod1 ja mod 3 (449 EUR)...ei oska öelda, mis erinevus on võrreldes mudel 2-ga. Olen sellelt lehelt muid asju tellinud ja pakk tuli kenasti kohale.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas alban »

Feliks kirjutas:...ei oska öelda, mis erinevus on võrreldes mudel 2-ga.
Peamine erinevus selles, et 3. põlve optikal on trumlid "klikkidega" s.t tunned, et oled ühe ühiku keeranud trumlit. 1. ja 2. põlve optikal liiguvad trumlid vabalt ja pead ise mõistatama kas keerasid piisavalt või mitte.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas Madis22 »

Aegade hämarusest on meelde jäänud, et teisel põlvkonnal tehti niitrist valgustatavaks ja kolmandal okulaar silma +/- järgi reguleeritavaks.

Edit: Vastupidi - teisel oli reguleeritav fookus, kolmandal sellest loobuti. http://www.mg-42.net/G3_hensoldt.htm
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: AK4 optika

Postitus Postitas madiss »

Kas kaitseliitlastele pole Saksamaalt ostetud H&K G3 automaate ja Hensoldt Fero Z-24 sihikuid välja jagatud, et te neid ise ostma peate? Huvitav, kuhu need siis jäid, pandi lattu seisma?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas Medusa »

Mudel 3 on natuke suurema objektiivi ja okulaariläätsega, 4x24 kui tähis välja tuua. Klikid on 1 cm @100m, ühesõnaga normaalsed.

Link kasutusjuhendile: http://stevespages.com/pdf/fero_z24.pdf

Minu haritud arvamus - kui endale osta, siis ainult Fero Z 24. Ehk siis mudel 3, mitte 1 või 2. Veelgi parem on, kui saab osta Z 51. See on Zeissi tehtud valgusvõimendi-sihik G3-SG jaoks
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: AK4 optika

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui küsija ise jao TL tasemel lasta ei mõista, siis mina jätaks selle optika sinna panemata.
Selliselt varustatud relva nägemine muudab sind vastase jaoks automaatselt nn võtmesihtmärgiks, kes kuulub hävitamisele esimeses järjekorras ja kelle laskmist ka vastase snaiprid ei pelga (kuna need võivad ühel hetkel snaiprile endale ohtu kujutada). Sama käib ka katsetega kanda snaiprile tüüpilist maskeerimisriietust. Sestap tasub 2 korda mõelda, kui arukas on liikuda ringi võtmesihtmärgi tunnustega - sama käib ka meil laialt levinud paberite, paberkaartidega ja binoklitega vibutamise kohta "olukorras". Niipalju kui ma ise meeste käest uurinud olen, siis elementaarsete SN/TL vastaste passiivsete võtete eiramine on läbi optika rahulikult vaadates lausa massiline probleem, mistõttu õnnestub taolistel meestel saada korralikke skoore.

Kui aga ostad, siis peaks selle juurde käima ka TL kursus (kus ühtlasi tehakse puust ja punaseks selgeks ka see võtmesihtmärkide teema).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gabriel
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 24 Nov, 2015 13:59
Kontakt:

Re: AK4/G3 salved

Postitus Postitas gabriel »

ints999 kirjutas:Hakkasin uue pilguga salvi otsima. Kas keegi oskaks öelda mis selliste salvede hind võiks olla? http://www.ontargetalignment.com/product.aspx?id=127 Ja kuidas nad võrreldes alumiiniumsalvedega käituksid? Kergemad on nad nagunii, aga kas ka vähemalt sama vastupidavad?
kas uurisid tootjalt ka täpsemalt?
mingit täpsemat hinda ei saanud teada?
Palju küsid, vähe saad.
Vähe küsid, üldse ei saa.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: AK4/G3 salved

Postitus Postitas ints999 »

Ma pole sellega edasi tegelenud. Soetasin endale alumiiniumsalved ja praegu olen nendega rahul.
gabriel
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 24 Nov, 2015 13:59
Kontakt:

Re: AK4/G3 salved

Postitus Postitas gabriel »

Kirjutasin neile, eks paistab kas ja mida vastavad.
Palju küsid, vähe saad.
Vähe küsid, üldse ei saa.
gabriel
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 24 Nov, 2015 13:59
Kontakt:

Re: AK4/G3 salved

Postitus Postitas gabriel »

Ei ole sealt midagi asjalikku oodata.
Kui küsisin esialgu 100 salve prooviks/testimiseks, öeldi esimene tellimus võiks olla 50 000 tk, siis vaataks edasi.
Kuid kutsuti lahkelt külla Istanbuli, nende tootmist vaatama.

Niiet kui kellelgi huvi on saab minu käest kontakti.
Palju küsid, vähe saad.
Vähe küsid, üldse ei saa.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: AK4/G3 salved

Postitus Postitas ints999 »

Vau.
Ehk siis sisuliselt kogu struktuurile korraga või üldse mitte midagi...
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: AK4 kokkukäiv kaba

Postitus Postitas ints999 »

Madis22 kirjutas:Pilt
Sellist asja müüakse hkparts.net lehel 115$ eest, koos põhjaplaadi ja taandurmehhanismiga 154$ (y2k87 viidatust 10$ kallim). Ainuke vilets on, et nad ei müü väljapoole ühendriike.
Ma uuriks ka mis sellise kaba hind on kui Eestisse tellida Nordarmi kaudu. Paistab olema hea lahendus.
Hetkel olen uurinud seda ka HK Euroopa osakonna käest aga vastust praeguse seisuga tulnud veel pole.

Edit: Tuli vastus. Nad siiski ei müü sellist kaba ning USA lehel olev info oli seega ekslik...Ehk siis ainuke viis hetkel paistabki NordArmi kaudu tellimine.
Viimati muutis ints999, 13 Juul, 2016 16:53, muudetud 1 kord kokku.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: AK4 kokkukäiv kaba

Postitus Postitas ints999 »

Ning lugedes varasemaid postitusi siis Nordarmi esindaja lubas, et peagi on saada ka küljelekäiv teleskoopkaba. Kuidas sellega hetkel lood on? Praeguse seisuga sellist asja kodulehelt ei leia...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist