HECKLER&KOCH

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

HECKLER&KOCH

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

sattusin hiljuti ühe vennaga vaidlema ühe heckleri relvatüübi üle.nimelt kannab too automaat (nöme vene keelne söna,minu arust on ikka öige söna : ründevintpüss) margistust G 11.
Näeb teine üsna kummaline välja ja esialgu ei oskaks nagu arvatagi,et tegu on tulirelvaga,kui püstolkäepidet all poleks.noh,igatahes oli teema selles,et vaidlesime,kas see relv on siis bundeswehri tavarelvastuses vöi mitte.kaaslane väitis,et on,mina olen aga näinud erinevatelt saitidelt,et nende tavarelvastuses on hoopis mudel G 41.
kus on siis töde ja kes seda oskab siis mulle vastata ???
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

HK G11 on sakslaste kõvemaid tänapäevaseid tehnoloogilisi leiutisi käsirelvade alal.

G11 hakati planeerima juba 1960. a lõpus, et asendada senine G3. Kõlblik ja lõplik prototüüp valmis 1989. ja 1990. a paiku sai Bundeswehr endale esimesed ja ühtlasi viimased 1000 eksemplari (G11K2). Seejärel projekt peatati. Relva testiti hiljem veel ka USA-s, kus sai väga hea hinnangu.

Selle relva eripäradeks on ülisuur tehniline laskekiirus 2000 lasku/min - ülihea stabiilsus, 5-lasulise valangu võimalus, eriline 4,7 mm laskemoon, mis algul oli isegi hülsita (50 salves), hiljem revolvripadruni sarnane (45 salves). Salv paikneb kabas.
Lukk on samuti eriline. Padrun laetakse ülevalt, kuul ees, vertikaalselt lukus asuvasse padrunipessa, seejärel pöörab lukk end 90 kraadi padruniga horisontaalasendisse ning teostatakse lask. Peale lasku pöörab lukk end uuesti vertikaalasendisse ja uue padruni sissesöötmisega surutakse vana padrunikest alt välja.

Minu teada Budeswehr seda relva ei kasuta. Kui, siis ehk KSK mõnes salajases allüksuses lisavõimalusena vms. Nende relvaks on praegu G36. See on väga mugav relv (olen lasknud), kuid mitte väga lollikindel. Nimelt puudub mehhaaniline sihik (seeeest olemas korraga punatäpp ja optiline). Vähestes lahingutoetus- ja teenindusväeosades on veel relvastuses alles ka vanu G3 -esid, mis on kaitseväe AK-4 -ja paremad ja kvaliteetsemad eelkäijad.
G3-esid on jäetud alles ka laskevõistlusteks (tehtud ümber 5,56 mm peale).
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

g36 on ilus ka!! :oops:
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

ühesönaga on siis tavarelvastuses g 43 ja teine könealune jääb ikkagi nn. laborirelvaks..
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

kõigepealt
http://hkpro.com/g11.htm

G43 tavarelvastuses??
leidub G41, aga see relv pole kasutuses BW's, samuti MG43
mis on uue põlvkonna machine gun.

tavarelvastuses on G36K, on veel olemas eksportversioon
G36KE ning lühike G36C. eksportversioon erineb
BW relvast selle poolest, et tal pole lasersihikut sangas,
on ainult optiline (vist 3,5X). eestis peaks olema pol eriüksusel mõned
G36c'd

Saksa BW on kasutuses hetkel G36K, G36C, ilmselt ka
MP7A1 see on siis kal 4.6mm x 30, samuti P8, USP, P200.. PSG..

G3 on ka veel täitsa olemas, amidele tehti miski XM8.
räägitakse ka veel OICW'st, aga nojah..
http://www.hai.ee/hos/viewtopic.php?t=308
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist