Pipragaas

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Takishi kirjutas:ma proovisin kodus vannitoas enda peal CS gaasi. ei tea kas mul allergia aga päris oimetuks võttis, hingamine oli blokeeritud ja silmad olid kui liiva täis, vett jooksis ning pilt oli ohtrast veest tingituna pea peale pööratud. loll pea on kehale nuhtluseks aga ma tahan teada ikkagi omal nahal mis juhtub kurikaelaga kui ta seda näkku saab ja kui kaugelt mõjub ja mis temaga juhtub.
muide õhus ei püsinud ta üldse kaua.. kas mul tõesti nii hea ventilatsioon...
Täpselt nii ta teebki :) Mul lasi õlleuimas sõber seda tuppa ja tükk aega mõtlesin mis tpoimub.
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Postitus Postitas Fuchs »

Koerte puhul on tõesti palju abi enesekindlusest. (eriti väikeste puhul aitab näiteks, kui lihtsalt mõelda, et kui tuleb jalalöögi ulatusse panen sellise hoobi, et lendab 20 meetrit:D ...
Suurema murdja rünnaku tõrjumiseks soovitas üks elupõline koerapidaja kõva kisa teha (karjuda tigeda näoga FU! vms) ning nägu koera poole pööratult võimalusel kindlasse kohta taganeda.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Erkki kirjutas:Pakuks välja sellise variandi :

http://www.relvamaailm.com/muud%20tarvikud.html
Ärge siis koeri kohe piinama hakake, saab ka muud moodi.
Selliseid juhtumeid, kus ilma koeravastaste vahenditeta hakkama ei saa juhtub võibolla kord-kaks elus, aga eio pruugi üldse juhtuda.

Aga kui oled sellise asja juba ära ostnud ning taskusse pistnud, sellele ka piisavalat raha kulutanud, siis hakkad ju igas situatsioonis, kus seda natukenegi kasutada annab kasutama.

Mulle hüppas näiteks siis, kui ma olin 6 aastane, üks suur kaukaasia lambakoer näkku. Mõned armid olid näos ja peas, kuid kõik paranes nooruse tõttu kiiremini,kui prognoositi.
Millegipärast peale seda juhtumit ma enam koeri ei karda.

Lisan veel selle, et kõige targem oleks kanda gaasi, mis võib igas situatsioonis aidata, mitte raisata raha igasugustele kahtlastele masinatele.
Võtaksin kaitsevahendite valimisel eeskuju propatria välja öeldud sõnadest:"Hädakaitse teostamisel on siiski mõistlikum kasutada selliseid laiatarbeesemeid nagu haamer, kruvikeeraja, labidas, vikat või mootorsaag"

See tähendab, et kõige lihtsam oleksid enesekaitse vahenditeks kohandada endaga pidevalt kaasas olevaid vahendeid.
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

Taserid ja stungun'd ehk el. shoki relvad on siiski parimad loomade vastu, eriti selline nui, millel shokiaparaat otsas !

Ma siin kodukandi koerte kaest saand kyll nii jala k2ies pygada kui rattaga soites on taga need ajand, kuigi viisaega veidi etem ennast kaitsta.
ahvenkala
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 13 Okt, 2008 14:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ahvenkala »

eile lasin pipragaasi minu sõbrale kes oli täis ja tahtis mulle peksa anda . mõjus küll hoolimatta kõigest jutust siin et ei mõju mõjus küll ta hakkas karjuma ja kukkus pikali
ööbik
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Juul, 2007 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas ööbik »

Tuli meelde, et paar aasta tagasi kui oma koeraga Mähel jalutasin, siis tuli ka üks minu bokseriga samas suuruses piitsu tüli norima. Mini pontu oli rihma otsas ja kindlasti seetõttu viletsamas seisus. Kargas ümber meie ja üritas leida rünnakuks kohta. Aitas see, et hüppasin paar sammu trampides võõra peni poole ja karjusin nii kui torust tuli KAO MINEMA KURADI RAIBE vms. Aitas, piitsu oli kadunud kui keravälk. Meile ka koertekooli õpetaja rääkis, et koera jalutav peremees peab suutma kõva hääle ja omapoolse rünnakuga kaitsta oma rihma otsas olevat lemmikut. Lisaks ka oma koer peab teadma, et tema peremees on karja juht ja seega ka tema kaitsja, koer natuke loodab sellele. Või on soodustatud kodus koera üle käte kasvamine ja enda karjajuhiks tituleerimine.
Viimati muutis ööbik, 28 Okt, 2008 23:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

ahvenkala kirjutas:eile lasin pipragaasi minu sõbrale kes oli täis ja tahtis mulle peksa anda . mõjus küll hoolimatta kõigest jutust siin et ei mõju mõjus küll ta hakkas karjuma ja kukkus pikali
Tore sõber sul :wink:
Ja kui kaineks saab :roll:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Sõbrad, ärge andke valemeid koerte tõrjumiseks, need on õiged umbes 50%, teisel 50%-il saad enam kui kindlasti peni käest rappida, kui ei õnnestu talle korralikult koonu pidi virutada. Olen korduvalt hammustada saanud selja tagant, ka on pooled nendest lausa hullud jalgratturi, punnvõrri ja tsiklimehe peale.Gaasidega olen ise suht palju tegelenud, kunagi sai neid müüdud sadade kaupa :oops:, nende mõju on erinevatele inimestele erinev, eriti joogisele või narkouimas olevale. Päris karm asi oli vene miilitsas kasutatud *tsherjomuhha*(oli vist nimetus selline), kui õieti mäletan, siis oli see kloorbikriini baasil. Aga väidetavalt ei andnud ka see alati purjus inimese vastu efekti, ka sattusid kätte paar eksemplari nn. oksegaasi, see raisk on küll jõhker, tukiga vehkinud jurakas sai seda nähvi ja pidi päraku kah välja oksendama. Aga need pole tsiviilkäibes lubatud ja loodan, et need pole ka igale tohmanile kättesaadavad, vähemalt pole enam kuulda olnud, et neid liikvel oleks. Kokkuvõtvalt: gaas on suht ebakindel vahend, aga parem kui mitte midagi.
sitt päev, kellele kurdad
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kloorpikriini kasutati sõdurite "gaasitamiseks" telgis ehk gaasimaskide testimiseks. Tarniti paarikümneliitristes mahutites. Kasutati vaid aurustunud ainet. Vedelikuga kokkupuude on ohtlik.
"Tšerjomuhha" ("toomingas") tähistas klooratsetofenooni ehk niinimetatud tavalist pisargaasi CN. Kusjuures koodnimetust kasutati nii aerosoolpakendi kui ka näiteks käsitsi heidetavate või tulistatavate gaasi-suitsugranaatide puhul. Koodvärv sinine, valge või lilla.
CS -i (2-chlorobenzalmalononitrile) ehk niinimetatud "närvigaasi" koodvärv on kollane, venekeelne koodnimetus "Sirenj" ("sirel").
Pipragaasi OC (oleo-resin capsinum ehk kapsiinõli) koodvärv on punane.
Sisikonna pöörab pahupidi adamsiit DM. Mõnedes riikides keelatud, teistes kasutatakse politsei poolt massiliste korrarikkumiste puhul. Samuti kasutusel keemilise ründeainena.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Jah EOD, sellega mürgitati meid kah, aga meil oli see kristallidena vahtkummi peal, leitu vähemalt väitis, et kloorpikriin. Siis rännakutel olid veel mingid suitsu-pisargaasi (ei mäleta enam, granaadid äkki?) kutsuti sinieglazkaks.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
sigalahe
Liige
Postitusi: 445
Liitunud: 01 Veebr, 2008 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

koerte vastu aitab pipragaas küll aga tuleb seda õieti kasutada.Kui koerale ülevalt alla gaasi lasta siis koer jookseb gaasipilvest läbi ja ründab,seega arvatakse et preparaat ei mõju.Aga kui koera ründe ajal kiirelt kükitada ja siis loomale otse gaasi pihustada,ning ise kiirelt tõusta,siis jääb loom gaasipilve ning hingab seda sisse ja pilv jääb allapoole inimese nägu.Sellisel juhul pole ka kerge vastutuul probleem .ning mõju 100%
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

jackpuuk kirjutas:Jah EOD, sellega mürgitati meid kah, aga meil oli see kristallidena vahtkummi peal, leitu vähemalt väitis, et kloorpikriin. Siis rännakutel olid veel mingid suitsu-pisargaasi (ei mäleta enam, granaadid äkki?) kutsuti sinieglazkaks.
Sõjaväes kasutati õppustel gaasi-suitsugranaate Уч. ЯДГ. Ehituselt sarnaneb selline tavaliste suitsugranaatidega РДГ- 2. Süütlipoolse otsa juures oli ümber korpuse sinine triip.
Veel olid imitatsioonigranaadid ИГН. Need olid silindrilised parafineeritud papist õppeotstarbelise mürkainega täidetud potsikud, millel oli keskel ava tavalise lõhkepaketi paigaldamiseks. Sarnaseid oli ka plastkorpusega. Neil oli korgiga suletav ava. Pulbriga täideti enne kasutamist.
Miilitsa käsutuses oli neid sinise markeeringuga Tšerjomuhhaid mitmeid. Küll sulepea-tüüpi signaalpüstolist, tavalisest SPŠ signaalpüstolist või spetsiaalkarabiinist KS-23 laskmiseks. Samuti käsitsi heidetavaid.
terrasiit
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Veebr, 2009 23:58
Kontakt:

Postitus Postitas terrasiit »

Sitysec-ist ostsin endale pipragaasi KO (juga) 50 ml.

Kas keegi oskab mõnda relva poodi soovitada kus müüakse vähe suuremate balloonidega pipragaase ? Ja oluline on just see et ta pritsiks joana seda gaasi.

Oskab keegi mõnda poodi soovitada ?

Tänan tähelepanu eest :)
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Ise ka samast kohast selle ostnud ja huvitaks ka sama küsimus.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Postitus Postitas kristjan82 »

olen näinud et laksuall venelasele ei piisa tervest purgist 10cm kauguselt näkku aga 10-10 joogiste kakluse ajab üks suraks küll hetkega laiali.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist