TUVASTADA Raketid, stardipüstoli raketid, signaalraketid jms

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Millega tegu?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Walter2 kirjutas:Kas see ei või olla decoy mille sõjalennuk välja laseb tema pihta lukustunud raketi eksitamiseks?
Esimene asjalik idee - ja siinkohal arusaadav ka miks mitte keegi Eestis ei oska vastust anda millega tegemist.
puudulik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: Millega tegu?

Postitus Postitas puudulik »

Otsing "decoy flare" andis miskise sellise dokumendi:
http://navybmr.com/study%20material/NAV ... B_ch04.pdf
Sults
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 29 Mai, 2013 0:45
Kontakt:

Re: Millega tegu?

Postitus Postitas Sults »

Ma olen selliseid vähemalt 2 tk leidnud. Männikult.
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Millega tegu?

Postitus Postitas Kirs »

Sults
Liige
Postitusi: 75
Liitunud: 29 Mai, 2013 0:45
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Sults »

Ei, see ei ole see junn!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Manurhin »

Ühe teemaks oleva juraka tõttu oleks ma aastaid tagasi äärepealt surma saanud. See oli siis, kui Vene väed veel Eestis olid. Iivanid ikka harrastasid uusaastaöödel raketilaskmist päris korralikult ja lisaks harilikele rakettidele kõmmutasid sekka ka reaktiivrakette. Nood lendasid iseloomuliku pirinaga tavalistest hulk maad kõrgemal. No ja siis ükskord üks selline jälle lendas ja kusagil kõrgel minu pea kohal kustus. Läks mõni hetk aega ja siis kukkus üks taoline metallijupp kõva matsatusega otse minu kõrvale lumehange. Oleks ma sammujagu sealpool seisnud, oleks täpselt pähe tulnud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Manurhin »

Samasugune jorn veel kellelgi läbi katuse tuppa sadanud: https://www.ohtuleht.ee/899114/meeletu- ... s-elutuppa
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Kriku »

Ma oletan, et mingi debiilik on saanud hulga sõjaväe signaalrakette kätte ja käib nendega siis katustesse kaartuld laskmas.

:evil:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Ma oletan, et mingi debiilik on saanud hulga sõjaväe signaalrakette kätte ja käib nendega siis katustesse kaartuld laskmas.

:evil:
See peaks seesama juhtum olema. Lihtsalt enne oli asi kohalikus lehes mida keegi eriti ei loe.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Kriku »

Sama maja jah piltide peal. Oletan aga ikkagi tavakuritegevust.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Signaalrakett läbi katuse

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Sama maja jah piltide peal. Oletan aga ikkagi tavakuritegevust.
Kas just tahtlik...Õhtulehe kommentaatorid vähemalt oskavad lahti seletada millega tegu - ja trajektoori nii ette küll ei planeeri:
Kuuuurija / 11:48, 27. sept 2018
Ju sellel raketitüübil on asi teisiti lahendatud - see toru on mõeldud valgustuskütust sisaldava konteineri ja langevarju üles viimiseks toru lühema osa sees oleva tahkekütuse reaktiivmootori abil. Toru teisest, pikemast osast aga visatakse välja süüdatud flare (ma tõesti palun vabandust, aga ma ei tea, kuidas selle asja kohta eestikeelne termin on) koos langevarjuga. See flare on õhukeseseinalises alumiiniumkorpuses olev magneesiumkütus vms, mis on traadi ja nööride abil kinnitatud langevarju külge. Kui raketi kütus hakkab otsa saama, süüdatakse flare ja paisatakse koos langevarjuga torust välja. Raketi toru ise aga langeb gravitatsiooni toimel maale tagasi. Kuna rakettmootori düüsid on selliselt asetatud, et panevad toru üles lennutades ümber oma pikitelje kiiresti pöörlema, nagu vintpüssi kuuli, võib selline toru säilitada ots ees liikumise ja seega suure kiiruse kuni maapinaga (või antud juhul plekk-katusega) kokkupõrkeni välja.

Ja näib olevad sama jublakas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?p=164261
pwn13
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Vajaks abi 26.5mm signaal raketiga.

Postitus Postitas pwn13 »

tere, sooviks täpsustada, kas pildil olev asi on valge suits või langevarjuga valge rakett?
_DSC0876.JPG
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vajaks abi 26.5mm signaal raketiga.

Postitus Postitas EOD »

Paistab Tšehhi päritolu langevarjuga valgustuspadrun olevat.
pwn13
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Vajaks abi 26.5mm signaal raketiga.

Postitus Postitas pwn13 »

EOD kirjutas:Paistab Tšehhi päritolu langevarjuga valgustuspadrun olevat.
kiitus.

Said mõned tava mõõdulised maal ära lastud ja lõpetuseks too samune ka. Kus oli alles tagasilöök. :scratch:
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: TUVASTADA Raketid, stardipüstoli raketid, signaalraketid

Postitus Postitas ekacariya »

Kus kohas neid langevarjuga padruneid müüakse?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist