Panzerfausti deaktiveerimine

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Panzerfausti deaktiveerimine

Postitus Postitas Frundsberg »

Puhtalt teoreetiline küsimus: oletame, et ühel isikul oli õnn leida oma majapidamisest kevadise suurpuhastuse käigus täiesti töökorras panzerfaust. Kas tal on mingitki võimalus lasta see seaduslikul teel deaktiveerida, et siis relv deaktiveeritud kujul oma kollektsiooni panna? Või on ainuõige käitumine teatada leitud panzerfaustist politseile, kes sellega siis edasi toimetab.
border
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Veebr, 2005 21:00
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas border »

Puht teoreetiliselt oled sellest ilma kui politseile teada annad, et midagi sellist leiti. Tuttav tahtis saksa kaigast endale saada, peale seda kui see on kahjutuks tehtud, aga paraku päästeamet laseb sellised leiud lõhkelaengutega õhku. Ehk leiad mõne tuttava minööri kuskilt.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Ma just selle eesmärgiga küsisingi, et kas on vähemalt teoreetiliselt võimalik, et päästeamet (loomulikult vastava tasu eest) kas siis panzerfausti, saksa kaika või ükskõik millise muu asjanduse ise korralikult ära deaktiveeriks või on reegel siiski selline, et mis nende kätte satub, see ka õhku lastakse. Ja kui tahad endale koju panzerfausti, siis osta koopia. Sest ise sellist asjandust deaktiveerima hakata võrduks oskamatule mehele nähtavasti enesetapuga.

Tegelikult sama küsimus ka leitud relva kohta. Deaktiveeritud relva kodus hoidmine on ju täiesti seaduslik ja igaüks meist võib endale kasvõi kuulipritsi Laia tänava poest raske raha eest koju osta. Kui nüüd aga ilmuda politseisse näiteks MG42 õlal ja paluda see kasutamiskõlbmatuks muuta? Kas võetaks niisama käest ära või oleks see siiski võimalik?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Päästeamet kohe kindlasti ka mingi tasu eest ei deaktiveeri mingeid kollektsiooni asju. Parimal juhul võid asjad nii kaugele rääkida, et saad omale need tükid, mis peale hävitamist järgi jäävad (või täpsemalt - üles leitakse)...

Leitud tulirelvi deaktiveerib peale vastavaid toiminguid politseis, vaid sellist tegevusluba omav isik.
Reeglina kaunis kallis lõbu.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Nii et vastus siis lühidalt selline: tulirelva puhul võimalik, muu materjali (granaadid, mürsud, panzerfausti) puhul mitte?

Ausalt öeldes midagi sellist ma kartsingi. Samas näiteks Saksas liigub suht palju kõikvõimalikku deaktiveeritud militaarkraami. Huvitav, kas need on siis kõik kusagil põlveotsas ise (seega siis ebaseaduslikult) deaktiveeritud või on seal mingi muu lahendus?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Küsimus oli meie olude kohta käiv ja sellele sai ka praktiku vastus antud.
Kahjuks ei oska öelda, mida ja kuidas neid asju mujal maailmas tehakse - kaldun arvama, et põlve otsas vaevalt...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

palju tahad selle teoreetilise pf eest, kui müüd?
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Kuna tegemist on vaid teoreetiliselt kusagil eksisteeriva esemega, siis saab ka hind olla vaid teoreetiline :D

Keda aga huvitavad maisemad, käega katsutavad asjad, siis minu mäletamist mööda oli veel paar kuud tagasi Laia tänava poes Tallinnas täiesti olemas Panzerfaust 30, hind kui mälu mind alt ei vea kas 4000 või 4500 krooni. Ei uurinud küll lähemalt, aga nähtavasti oli tegu siiski deaktiveeritud relvaga :D
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

deaktiveeriksin parem ise ta ära.... :twisted:
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

:lol: Keegi vöiks ju siis kirjelda kuida seda teha joonis on Pzf60 kohta Pilt
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Kunagi sai jõe süvendustööde käigus selline asja lõhkepea leitud. Tattnokk nagu ma siis olin, arvasin esiti, et kindlsati on tegemist mingi lipumasti otsa vms asjandusega. Ma ei osanud muud paremat ette võtta, kui see lõhkepea labidaga pooleks lüüa. Kuna sealt seest midagi peale pruunika kivistunud jama ei leidnud, siis sinnapaika see jäigi. Hiljem muidugi selgus, et tegu oli olnud saksa tankirusikaga.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

Saaks ehk aitada korralike jooniste ja materjaliga .Panzerfaust 30 , 60 , 100 vöi 150 kohta .
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

aga ega see päästeka deaktiveeriminegi häda korral kõige hullem pole. reeglina pannakse küll tavaline ammoniidipakk külje alla ja tuld. tulemuseks muidugi persetäis ribasid 100m raadiuses. aga kui neid veidike masseerida, siis ehk kasutavad kumulatiivlaengut, mis "deaktiveeritava" esemele vaid tillukese augu sisse teeb ja eseme sees vaid plahvatusliku põlemise (mitte detonatsiooni) esile kutsub. tulemuseks peaks ideaaljuhul olema "deaktiveeritava" eseme pinnalaotus mille osav plekksepp taas pantserfaustiks tagasi rullib. :twisted: ja muidugi võib ka juhtuda, et mingit pinnalaotustki ei teki - LA lõhkepeas võib olla lihtsalt niivõrd mäda, et käib vaid susssss ja kahjustused piirduvadki päästjate kumulatiivlaengu tehtud mulguga.

NB! eeltoodud jutt on muidugi puhtteoreetiline sest endise demineerijana võin üsna kindlalt öelda, et kui päästjate enda persekarvad kaalul on, siis ei riski keegi su träniga lisajama korraldama hakata - asi lastakse lihstalt õhku ja kõik.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Pae tänavale katsetama. :lol:
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Hummer
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Aug, 2005 8:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Hummer »

kuulge mehed ärge nyyd Pae tänavale kyll katsetama minge see ei ole yldse väärt mõte :( väga ebameeldiv oli seal rahvale tsirkust teha ja tykke otsida
Hummer.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist