Kaasaskantavad välipliidid, priimused jms

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Priimus

Postitus Postitas Heiks »

Seoses suvise reisiga Venemaa avarustesse küsiks kogemusi priimustega. Milliseid olete kasutanud, nende plussid-miinused ning kas minna piirituslambi ja kateloki või bensiinipriimuse suunas või võtta hoopis gaasballooniga profim variant? Ideeks on see, et 4-6 inimest saaksid nädal aega kohvi/tee vett ning supivett (supi- ja makaronipakkidele).
Tänud ette.
heiks
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Vähemalt minuarust kõige mugavam gaasipriimus. Olen kasutanud ka vene bensiini- piirituseküttel töötavaid kuid gaasiga ikkagi mugavam.
hirco
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Mär, 2005 14:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hirco »

Vana rootsi Optimus on ka päris hea ja töötab white spirtiga, käivitamine nõuab natuke aega aga muidu päris hea.
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Priimus

Postitus Postitas Merepura »

Bensupriimus (vana venelane) - suht kapriisne ("hingega"), vahel on suutnud tuju päris huvitavaks ajada enne kui korralikult tööle läheb. Plussiks asjaolu et paar liitrit bensiini ikka kusagilt saab ja suudab suht nobedalt 9 inimese söögi valmis teha (supp, pudru).
Gaasipriimuse plussid jälle et kui korralik, siis töökindluse ja jõudlusega probleeme pole aga gaas tuleks igaks juhuks kõik kohe gaasa võtta (sõltub küll kuhu ja kuidas minna) ja kokkuvõttes tuleb oluliselt kallim (gaas vs bensiin).
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

priimus

Postitus Postitas istorik »

Siiani olen kasutanud Rootsi priimust, vedelküttel töötavat (küttepiiritus, bensiin, süütevedelik, lambiõli jne.) Gaasipriimusega läks kunagi nii, et mingil põhjusel düüsed ummistusid ning gaasi peale enam ei lasknud, tulemuseks külm ja toores eine.
Kipun arvama, et Venemaa avarustes liitrikese bensiini ikka leiad, kas aga gaasiballoone?
Jõudu matkamiseks!
Kasutaja avatar
Sturmmann
Liige
Postitusi: 191
Liitunud: 02 Juun, 2005 15:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Saksa tabletipriimus

Postitus Postitas Sturmmann »

Siin foorumis on teadjad mehed koos,loodan et keegi teie seast oskab anda mingit infot,selle priimuse kohta.Pole nagu kuskilt kirjandusest midagi leidnud.

Tagaküljel kiri:
Tablettenauflage
Hersteller
Erich Schumm
Esbit-Fabrik
Stuttgart-Untertürkheim

Ja minu teada Kar 98k mingisugune õppepadrun :?:
Markering: byw S 41 Ex

http://www.pilt.ee/view/462743/

Teab keegi, neist midagi rääkida.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Priimus on tavaline ühekordne küttetablettidel töötav Saksa armee priimus. Komplektne(uus) priimus sisaldab ka tabletid.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Ohvitser
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 15 Apr, 2006 12:00
Kontakt:

Rootsi priimuse ja kateloki komplekt

Postitus Postitas Ohvitser »

Tahaks teada et kust saab Rootsi priimuse ja kateloki komplekti priimusele sobilikku piiritust? Pilt ka asjast: http://www.militaar.ee/detailid.php?159
gaasimask
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 23 Apr, 2004 21:02
Kontakt:

Postitus Postitas gaasimask »

tallinnas kompassis 35 eek pudel-kino kosmose vastas.Sealt saad selle kateloki 40 eeguga ja priimuse ning kateloki aluse 80 eeguga.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Suvaline alko pood Eesti piiritus 96% . Ma usun ,et täitsa töötab :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

suvalises alkopoes ei müüda suvalsielt piiritust. seadus lubab jaemüügis retseptita müüa vaid kuni 80% piiritust. see põleb aga kahtlaselt kakaselt.
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

Mina kasutan Rootsi katelokis denatureeritud piiritust ja seda on enamikes ehituspoodides müügil, sellise sinist värvi sildiga.Olen üldiselt rahul ja see kraam pöleb priimuses rahuldavalt. :wink:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

äkki ohvitser tahab teist ka seespidiseks määrimiseks kasutada siis denaturka vähe nigel
Ohvitser
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 15 Apr, 2006 12:00
Kontakt:

Postitus Postitas Ohvitser »

ei seespidiseks küll mitte :D ainult priimusele
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

Seespidiseks ma denatureeritud piiritust ei soovita kuna joomiseks suht kahtlane :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist