Kaasaskantavad välipliidid, priimused jms

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

piiritus

Postitus Postitas hillart »

Kôlbab, kôlbab. Ikka kôlbab ka seespidiseks määrimiseks.
:lol: :lol: :lol: Ärge laske end mitte asjameestel ära hirmutada. (Muidugi, kui see ikka on ainult denatureeritud piiritus, sest meie riigis on viimasel ajal hakatud mitmetes valdkondades, kus tegelikult peab ja vôib kasutada ainult ETANOOLI, kasutama selle odavama hinna tôttu METANOOLI.) Sest tegu on ikkagi vaid etanooliga (mitte metanooliga), mis siis, et puhastamata ja justkui joomist välistama pidavate lisanditega. Mis siis, et tiba (väga) paha maitsega ja vôib kôhust lahti teha - juua vôib ikka. Ja purju teeb kah, mis ongi ju ühe alkoholi olemasolu pôhjuseks ja ühtlasi ka selle peamine kasutusvaldkond. :P :P :P
See, et teda ka kusagil keegi millegi vôi kellegi pôletamiseks pruugib, see on juba selle aine kaasuv kasutusvaldkond.

P.S. Ohvitser`ile
Ja see on ennekuulmatu, et piiritusele lausa kuritahtlikult tahetakse tuli otsa panna !!!!! Ja pole häbi isegi mitte tunnistada seda !
ahtoo
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 10 Veebr, 2006 19:15
Kontakt:

Postitus Postitas ahtoo »

Mina olen kasutanud etanooli baasil tehtud grillsöe süütevedelikku.Mõned aastad tagasi oli mul parafiini kamin.Selle kütus (vedel parafiin) andis väga kõva tuld ,ainult et natuke kallis.TERvitades Ahto.
kõik mis on maas,tuleb õhkulasta ja kõik mis on õhus , tuleb maha lasta!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Alumiinium vs. roostevaba

Postitus Postitas Basilio »

Üks küsimus kripeldab seoses nende rootsi katelokkidega. Tean et on olemas nii roostevaba kui alumiinium variant. Olen kuulnud risti vastupidiseid seisukohti. Ühed ütlevad et alumiinium on mürk, osta roostevaba kui elada tahad. Teised et on mürk küll, aga ainult siis kui sööd sealt iga päev 100 aastat järjest! Et roostevaba on raske ja ei lähe nii ruttu soojaks. Osta alumiinium. Endal kogemus puudub. Kas keegi targem inimene seletaks maamehele asja ilusti ära? :roll:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
lamjak
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Alumiiniumi mürgisus sõltub otseselt sellest, mida temaga tehakse. Kõiksugu hapud asjad lahustavad tema pinnal oleva oksiidikihi (Al2O3) ja too põhjustabki piisava koguse korral mürgituse. Näiteks hapukapsas tuleks alumiiniumpotist eemal hoida. Neutraalse söögikraamiga ei ole põhjust alumiiniumit karta. Alumiiniumlusikatega on ju ka söödud ja ellu jäädud. Erandiks konkreetne allergia. Siis tuleb muidugi ettevaatlik olla.

Soojaks läheb alumiinium tõesti kiiremini. Praktikas sõltub aga toidu valmimise kiirus ka paljudest muudest asjadest (tule tugevus, toidu olemus), nii et see üks faktor ei ole määrav.

Kus tõesti erinevus sees - alumiinium on kergem ja roostevaba on vastupidavam mehaanilisele vägivallale. Selle järgi tasubki otsustada.
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Kaasaskantavad välipliidid, priimused jms

Postitus Postitas Jyrgenson »

Kuna kirjutan raamatut matkamisest, siis tahaksin läbi viia väikest küsitlust foorumlaste seas. Nimelt huvitab, mis tüüpi välipliite keegi kasutab; kas selliseid milles saab kõiki põlevaid vedelikke kasutada, alko vabapõlemise põhimõttel töötavaid pliite, gaasil töötavaid, looduslikke resursse (metsasodi) kasutavaid pliite, süütepaladel toimivaid kokkulapitavaid pliite?
Samuti huvitavad toidunõude komplektid ja millest need valmistatud; kas alumiinium, teras, plastik või titaan?
Ette tänades!
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

aga palun - pliitidest on kasutuses campingaz gaasipõleti (sest selver müüb aga nurisemiseks pole põhjust), trangia militaar-piiritusepõleti ja õllepurgist isetehtud analoogiline. nõud käivad juurde vastavalt alumiiniumist ferrino scout (jällegi sest kodune selver müüb), roostevaba rootsi katelok ja alumiiniumist kruus ameerika malli mil-tec joogipudeli komplektist. esineb ka muid kombinatsioone, aga need on tüüpilisemad.

toidunõudest rootsi militaarkruus (kateloki komplektist?), lightmyfire spork plastist ja plastist säilituskarp lukustatava kaanega.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas oliver »

Mul mingi nõukaaegne kokkukäiv matkapriimus mis töötab igasugu põleva vedelikuga ning rootsi katelok. Teeninud mind truult juba pealt 10 aasta.
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas Jyrgenson »

Oliver, kas see on see hall metall karp kus kroomitud läikiv mahuti, mis liigub küljele välja?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas oliver »

See´p see on. Tänapäeval üsna vähelevinud, kui kuskilt saaks ostaks ühe tagavaraks veel.
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas Jyrgenson »

Oliver! Tallinnas on Matkamaailmas selle kaasaegne versioon saadaval: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/1306
See Otimuse oma peaks olema ka võimsam ja suudab talvel ilmselt liitrise potitäie lund/jääd muuta tõenäoliselt vähem kui 10min keevaks veeks.
Aga jätkuvalt ootan huviga ka teiste kirjutisi.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

180 rubla on muidugi tõsine hind. vähem kui kuu tagasi müüdi selline uus "turist" osta.ee vahendusel 16 rubla eest.
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas istorik »

Mina kasutan Primus TiLite komplekti:
http://www.youtube.com/watch?v=6YT25MCYNRs
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas HeiniR »

Soetasin just äsja omale sellise Esbit cookset'i --> http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=90&it=1865
Seni olen kasutanud EKV-s ja EKL-s "standard" Rootsi katelokki, kuid samas on see rakmetesse või seljakotti panemiseks üpris raske ja suur.
Ülaltoodud Esbiti toote miinuseks on tema kütmine kütte/süütetabelttidega, s.t. vähemalt Eestis asuvates militaarpoodides ei ole ma kohanud piiritusega töötavat analoogi.
Tootja (Esbit) kodulehel nägin antud mudelist veidi suuremat Esbiti piiritusel töötavat komplekti.
Üldiselt peaks soetatud Esbiti 585ml komplekt end ühe inimese jaoks igati õigustama, eelkõige on oluline tema kaal ca. 200 grammi ning suurus, mis on kõvasti väiksem kui Rootsi oma.
Süüa ei ole sellega veel teinud, kuid proovisin ära ca. 450 ml vee keetmise. Siinkohal pean ütlema, et ma ei kasutanud mitte Esbit originaal tahkeid küttetablette ( vt. http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=90&it=2285 ), vaid ostsin prooviks Selveris müüdavaid analoogseid taimsest õlist ja puidust toodetud süütetablette -> http://www.osta.ee/suutetablett-pruun-7 ... 54115.html
Põhjus, miks ma ei kasutanud originaale, on nende hinnavahe. TraverMotox'i müüdavad originaalid on 3,5€ üks pakk= 20 tabletti, kuid Selverist ostetud tablettide eest tasusin ca. 1€ pakk = 32 tk, seega mitu korda odavamad.
Kahjuks ühe tablettiga küll ca. 450ml vett keema ei saanud, kuid samas läks piisavalt soojaks, et sellest kiirelt teed/kohvi teha ja samas 0,5L vee keema ajamiseks kulub keskmiselt ca. 1,5 tabletti.
Üks negatiivne asi, mis antud taimeõli ja puidu baasil tehtud süütetablettide juures tekkis, oli siiski tahm, kuid väidetavalt ei ole tegu kahjuliku tahma/ühenditega.
Vaadates sama Esbiti toote kohta videot aadressil: http://www.youtube.com/watch?v=lND5TCip ... re=related , siis väidetakse, et ka originaaltablettidega ei saa vett 1 tabletiga keema, seega on igal juhul odavam kasutada tavakauplustes müüdavaid süütetablette.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas OnuEnn »

"s.t. vähemalt Eestis asuvates militaarpoodides ei ole ma kohanud piiritusega töötavat analoogi"

tee ise. ma mainisin eespool isetehtud trangia analoogi, välja näeb see nagu too netist leitu - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... tatami.jpg (minuoma näeb veidi viisakam välja).

mini keedupotiks samamoodi eespoolmainitud usa malli joogipudeli alumiiniumkruus - http://www.nothingtobid.com/pics/nothin ... 1372_3.jpg , suht iga militaarpood müüb mil-tec oma. tuulevarjuks paar korda kokku keeratud foolium, transpordiasendis saab kokku rullida. ainus keeruline koht on kaane puudumine, aga ühe täiega saab kruusitäie vett keema ka ilma tuulevarjuta ja jääb kütet ülegi.

poti aluse võib terastraadist väänata. ma tegin õhukesest terasplekist (arvuti toiteploki korpus) põleti keskele käiva. kuigi sul on muidugi nii pott kui alus-tuulevari olemas.
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Re: Kaasaskantavad välipliidid!?

Postitus Postitas Jyrgenson »

Lihtsalt infoks, kuna ma olen õllepurkidest neid alkopõleteid päris mitu tk meisterdanus, siis olen Trangiaga võrreldes märganud, et nad on üsna janused. Trangia võta pea poole vähem piiritust. Ilmselt tingitud õhukesest õllepuri plekist. Aga käelist osavust saab kindlasti arendada ja hea on omada selliseid oskusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist