Kaasaskantavad välipliidid, priimused jms

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
K45P4R
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 25 Juun, 2009 15:37
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas K45P4R »

Väga mõistlik komplekt ja teenib hästi.
Mahub rakmetesse ilusti (EKV standard rakmeid pean silmas)
Kui veel kompaktsemaks ja kergemaks ajada siis selline võimalus on ka http://henka.ee/toode/primus-etasolo/
If you´re gonna be dumb , you gotta be tough
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas TimoT »

Eta Solo plussiks (või kellegile miinuseks) on see, et pott lukustub põleti külge ja moodustub üks tervik. Miinus on et potti ei mahu kaitseväe konserv.

Kaitseväe konservi lahtisel tulel soojendades läheb konservikarbi sisekülje plastkile kõrbema ja rikub maitse.
K45P4R kirjutas:Väga mõistlik komplekt ja teenib hästi.
Mahub rakmetesse ilusti (EKV standard rakmeid pean silmas)
Kui veel kompaktsemaks ja kergemaks ajada siis selline võimalus on ka http://henka.ee/toode/primus-etasolo/
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas mutionu »

Gaasi kasutades ei tasu ära unustada tõsiasja, et kõvade miinustega pole asi sugugi roosiline. Osta eraldi gaasi külmale.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas wambambola »

mutionu kirjutas:Gaasi kasutades ei tasu ära unustada tõsiasja, et kõvade miinustega pole asi sugugi roosiline. Osta eraldi gaasi külmale.
Seda ma olen jah õppinud oma kogemustest :D aga selleks on mingi spets gaas, mis põleb külmaga paremini? Tavalise kaasi kohta näidati, et natukese soojendab vett ära ja siis gaasianum sooja vee sisse panna. Töötas päris hästi kõva külmaga.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas mutionu »

wambambola kirjutas: Seda ma olen jah õppinud oma kogemustest :D aga selleks on mingi spets gaas, mis põleb külmaga paremini? Tavalise kaasi kohta näidati, et natukese soojendab vett ära ja siis gaasianum sooja vee sisse panna. Töötas päris hästi kõva külmaga.
Minu meelest on külma jaoks eraldi gaas. Tavaline gaas ei olnud nõus -20 juures(ca +/- 5 kraadi) süttima. Appi tuli tablettidega pliit.
K45P4R
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 25 Juun, 2009 15:37
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas K45P4R »

Siinkohal nõustun kaaskõnelejatega.
Külmaga on tavagaasiga ikka parasjagu kino saanud. Kätesoojendajaid ümber ballooni teibitud :P (külma 26-27 kraadi).
Kui tõsi taga ja rahakott võimaldab siis multifuel põletid abiks. Kuid ka nende soetamisel tuleks jälgida mis kütust nad täpselt söövad.
Pane enda jaoks kirja oma vajadused ning kaalu plussid ja miinused läbi.
www.henka.ee - sealt leiad infi ka
If you´re gonna be dumb , you gotta be tough
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas Manurhin »

wambambola kirjutas:
mutionu kirjutas:Gaasi kasutades ei tasu ära unustada tõsiasja, et kõvade miinustega pole asi sugugi roosiline. Osta eraldi gaasi külmale.
Seda ma olen jah õppinud oma kogemustest :D aga selleks on mingi spets gaas, mis põleb külmaga paremini? Tavalise kaasi kohta näidati, et natukese soojendab vett ära ja siis gaasianum sooja vee sisse panna. Töötas päris hästi kõva külmaga.
Mingit spetsgaasi kui sellist pole olemas. On erinevad vedelgaasid - butaan ja propaan. Esimesel on aurustumistemperatuur -0,5 kraadi C ehk külmakraadide juures võib selle balloonist ämbrisse valada ja ei kao ta mitte kuhugi, kuna ei aurustu lihtsalt. Propaanil on aurustumistemperatuur aga -42,1 kraadi. Nt. +25 kraadi juures kuivab mahavalatud butaaniloik sekunditega, propaani aga maha valada ei õnnestugi - aurustub momentaalselt enne maapinnani jõudmist. -25 juures aga kihiseb propaaniloik nagu mineraalvesi - saad küll korraks jalgupidi sisse minna ja plätserdada nagu porilombis, aga ikkagi küllalt ruttu aurab ära. Turistipliitide õhukesest plekist ühekordsetes balloonides kasutatakse enamasti butaani, kuna propaani korral tõuseks rõhk suvisel ajal või ballooni soojas kohas hoides sedavõrd kõrgeks, et see õlifiltrit meenutav potsik läheks kas ümmarguseks või kehvemal juhul lihtsalt kõva pauguga lõhki. Nõukaaegsed kilosed turistipliidi balloonid kõlbaks ka propaani jaoks, kuid nood on ka oluliselt paksemast metallist, seega paraku ka raskemad ja pealegi neid enam ammu Eestis (ametlikult) ei täideta.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas ekacariya »

Spets külmakindel gaasisegu on olemas küll. Kui ma õieti mäletan siis on see 60% butaani ja 40 propaani. Tavalised matkapoes müüdavad gaasipurgid on 80 % butaani ja 20% propaani. Puhast butaani müüakse enamasti kõige odavamates läbi torgitavates gaasipurkides...
TimoT
Liige
Postitusi: 142
Liitunud: 14 Jaan, 2008 21:17
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas TimoT »

paul
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 31 Jaan, 2006 22:20
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas paul »

Kui Primuse kaupa soovid, siis helista Henkasse ( http://henka.ee/kontakt/ ), nad on maaletoojad ja enamike poodidega võrreldes ca 20% soodsamad.
tarmo179
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 21 Okt, 2014 15:58
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas tarmo179 »

Ma arvan et kindlasti ei saa neilt seda Primus EtaPower MF sootsamalt kui minult kuna neil see asi on hinnakirjas 140 euroga minult saab hetekl 100 eurot tk.
tarmo179
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 21 Okt, 2014 15:58
Kontakt:

Re: Gaasipliit+pott

Postitus Postitas tarmo179 »

tarmo179 kirjutas:Ma arvan et kindlasti ei saa neilt seda Primus EtaPower MF soodsamalt kui minult, kuna neil see asi on hinnakirjas 140 euroga minult saab hetekl 100 eurot tk.
Scythe
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Veebr, 2015 9:19
Kontakt:

Priimus

Postitus Postitas Scythe »

Millist sorti etanooli olete kasutanud priimusega? Puhast piiritust on raske saada ja ma arvan, et see on ka kallis..
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Priimus

Postitus Postitas TangoViktor »

Ehituspoodides jm müüakse ju sellist asja nagu detaneeritud piiritus. Toimib rootsi priimusega väga edukalt
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist