www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Nov, 2019 11:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 156 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Gaasipliit+pott
PostitusPostitatud: 16 Okt, 2014 19:46 
Eemal
Liige

Gaasi kasutades ei tasu ära unustada tõsiasja, et kõvade miinustega pole asi sugugi roosiline. Osta eraldi gaasi külmale.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2014 21:20 
Eemal
Liige

mutionu kirjutas:
Gaasi kasutades ei tasu ära unustada tõsiasja, et kõvade miinustega pole asi sugugi roosiline. Osta eraldi gaasi külmale.

Seda ma olen jah õppinud oma kogemustest :D aga selleks on mingi spets gaas, mis põleb külmaga paremini? Tavalise kaasi kohta näidati, et natukese soojendab vett ära ja siis gaasianum sooja vee sisse panna. Töötas päris hästi kõva külmaga.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2014 10:00 
Eemal
Liige

wambambola kirjutas:
Seda ma olen jah õppinud oma kogemustest :D aga selleks on mingi spets gaas, mis põleb külmaga paremini? Tavalise kaasi kohta näidati, et natukese soojendab vett ära ja siis gaasianum sooja vee sisse panna. Töötas päris hästi kõva külmaga.

Minu meelest on külma jaoks eraldi gaas. Tavaline gaas ei olnud nõus -20 juures(ca +/- 5 kraadi) süttima. Appi tuli tablettidega pliit.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2014 10:12 
Eemal
Liige

Siinkohal nõustun kaaskõnelejatega.
Külmaga on tavagaasiga ikka parasjagu kino saanud. Kätesoojendajaid ümber ballooni teibitud :P (külma 26-27 kraadi).
Kui tõsi taga ja rahakott võimaldab siis multifuel põletid abiks. Kuid ka nende soetamisel tuleks jälgida mis kütust nad täpselt söövad.
Pane enda jaoks kirja oma vajadused ning kaalu plussid ja miinused läbi.
www.henka.ee - sealt leiad infi ka

Üles

PostitusPostitatud: 19 Okt, 2014 0:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

wambambola kirjutas:
mutionu kirjutas:

Mingit spetsgaasi kui sellist pole olemas. On erinevad vedelgaasid - butaan ja propaan. Esimesel on aurustumistemperatuur -0,5 kraadi C ehk külmakraadide juures võib selle balloonist ämbrisse valada ja ei kao ta mitte kuhugi, kuna ei aurustu lihtsalt. Propaanil on aurustumistemperatuur aga -42,1 kraadi. Nt. +25 kraadi juures kuivab mahavalatud butaaniloik sekunditega, propaani aga maha valada ei õnnestugi - aurustub momentaalselt enne maapinnani jõudmist. -25 juures aga kihiseb propaaniloik nagu mineraalvesi - saad küll korraks jalgupidi sisse minna ja plätserdada nagu porilombis, aga ikkagi küllalt ruttu aurab ära. Turistipliitide õhukesest plekist ühekordsetes balloonides kasutatakse enamasti butaani, kuna propaani korral tõuseks rõhk suvisel ajal või ballooni soojas kohas hoides sedavõrd kõrgeks, et see õlifiltrit meenutav potsik läheks kas ümmarguseks või kehvemal juhul lihtsalt kõva pauguga lõhki. Nõukaaegsed kilosed turistipliidi balloonid kõlbaks ka propaani jaoks, kuid nood on ka oluliselt paksemast metallist, seega paraku ka raskemad ja pealegi neid enam ammu Eestis (ametlikult) ei täideta.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Okt, 2014 11:35 
Eemal
Liige

Spets külmakindel gaasisegu on olemas küll. Kui ma õieti mäletan siis on see 60% butaani ja 40 propaani. Tavalised matkapoes müüdavad gaasipurgid on 80 % butaani ja 20% propaani. Puhast butaani müüakse enamasti kõige odavamates läbi torgitavates gaasipurkides...

Üles

PostitusPostitatud: 19 Okt, 2014 13:55 
Eemal
Liige

Lugemist:

http://zenstoves.net/Canister.htm

Üles

PostitusPostitatud: 21 Okt, 2014 17:33 
Eemal
Liige

http://www.matkafoorum.net/viewtopic.php?f=14&t=2125

Üles

PostitusPostitatud: 21 Okt, 2014 22:20 
Eemal
Liige

Kui Primuse kaupa soovid, siis helista Henkasse ( http://henka.ee/kontakt/ ), nad on maaletoojad ja enamike poodidega võrreldes ca 20% soodsamad.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Okt, 2014 9:52 
Eemal
Liige

Ma arvan et kindlasti ei saa neilt seda Primus EtaPower MF sootsamalt kui minult kuna neil see asi on hinnakirjas 140 euroga minult saab hetekl 100 eurot tk.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Okt, 2014 9:53 
Eemal
Liige

tarmo179 kirjutas:
Ma arvan et kindlasti ei saa neilt seda Primus EtaPower MF soodsamalt kui minult, kuna neil see asi on hinnakirjas 140 euroga minult saab hetekl 100 eurot tk.

Üles

Teema pealkiri: Priimus
PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2015 8:25 
Eemal
Uudistaja

Millist sorti etanooli olete kasutanud priimusega? Puhast piiritust on raske saada ja ma arvan, et see on ka kallis..

Üles

Teema pealkiri: Re: Priimus
PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2015 10:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ehituspoodides jm müüakse ju sellist asja nagu detaneeritud piiritus. Toimib rootsi priimusega väga edukalt

Üles

PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2015 11:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Denatureeritud piiritus ehk tehniline piiritus toimib ilusti.
Paraku on soovitatav hoida nii piirituspudel kui priimuse tops väljaspool katelokki.
Tavaliselt pole nad nii kindlalt suletud ja piisab imepisikesest tilgast piiritusest kateloki sisemusse, et seal valmistatav toit omandab kibemõru maitse.
Tegemist on piiritusele lisatud väga ebameeldiva maitsega ainega, et seda ei joodaks (nimetatakse denatureerimine).

Üles

PostitusPostitatud: 02 Veebr, 2015 13:47 
Eemal
Uudistaja

Olen nüüd targem, suur tänu Teile tagasiside eest!

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 156 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: