Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas gruppen »

No eespool ikka peaks mõtteid kirjas olema ka. Mina igatahes olen jätkuvalt oma mõtteavaldustega nõus :D
Sellesuvine Põrgupõhja retk tõestas, et hea saapaga päeva jooksul kolm sokipaari läbi vahetada ning retke lõpuks null villi ning hõõrutud kohta. Õhtuses meditsiinis on hea ülbata, kuigi see on ebaviisakas tegu :)
operrauno
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Aug, 2011 19:45
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas operrauno »

soovitaks Haixi saapaid
smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

Kas sellel rifle.ee on ka reaalselt eksisteeriv pood, kus saaks erinevaid mudeleid oma silmaga näha ning jalga proovida? ega vist kusagil mujal neid Haixe ei saa Eestist?
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas istorik »

Haixe saad siit:
http://www.laigulised.ee/jalanoud-ja-sokid/0/
ja otsi üles meie foorumist kasutaja Mulk.
Ise soovitan Lundhagse:
http://lundhags.se/product-2/17101/prof ... _high_opti
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 747
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas wolfgang »

Lisaks Haix-ile uuri Samelini saapaid! Sattusin nende poodi, pool juhuslikult, ja ei pidand vastu - ostsin kõrgemat sorti jahisaapad. Gorega. Parema mulje on jätnud, kui Haix, seni. Ei hõõrunud ka uuest peast.
operrauno
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Aug, 2011 19:45
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas operrauno »

mõnda Haixi mudelit müüb ka relvad.ee ja nende kaudu saab ka tellida
Viimati muutis operrauno, 28 Okt, 2013 22:48, muudetud 1 kord kokku.
smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

laigulised.ee, on ju jälle see jama, et ma ei saa proovida jalga, peab tellima hakkama :)

Lundhagse vist eestis keegi müügi?

Samelini kohta just mõtlesingi, et peab Tartusse sattuma selle jaoks, muid variante väga pole vist?
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 747
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas wolfgang »

Haix-i saab väga edukalt tellida. tuleb nende mõõdutabelit sõnasõnalt jälgida ja korras ongi.
Ehk siis mõõda talla pikkus mm-des, liida 10 mm ja vaata tabelist, mis number tuleb. Vasaku ja parema talla mõõdud võivad väheke erineda - suurem võta aluseks.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas gruppen »

smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

Millised need sinu lemmikud on?

Põhjendad äkki?
Ugri
Liige
Postitusi: 192
Liitunud: 08 Jaan, 2012 13:08
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Ugri »

smitser kirjutas:Kas sellel rifle.ee on ka reaalselt eksisteeriv pood, kus saaks erinevaid mudeleid oma silmaga näha ning jalga proovida? ega vist kusagil mujal neid Haixe ei saa Eestist?

Baltic Armaments müüb Haixi saapaid oluliselt soodsamalt.
smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

rifle ongi ju baltic. arm. :)

Küsimus on, et millised osta. Endale jäid silma P3 ja P6, suht söödav hind veel, 145 ja 160 eur. Muidugi see GSG9-s tundub väga hea olevat ka, kuid 215 on ikka juba päris krõbe hind. Oskab keegi soovitada?

Iseenesest jalg on kitsas ja madal, ei tea palju see rolli mängib.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

200 euri kaadrile metsalaagris jalutamiseks või KL meestele kord kuus käimiseks on IMHO rämedavõitu.
Kui mingi eriüksuse või rangerite staff on, on muidugi teine asi.
100 euriga saab juba täiesti talutavad saapad taoliseks tarbeks, mis on kaugelt paremad kui kroonu poolt antavad igasugu "dessantsaapad".
Võtaks 100sed ja investeeriks ülejäänud sada viide korralike sokkide paari, saab täitsa pandava komplekti.
Mitte kogu raha saabastesse ja saabaste sisse on panna mingid tööriistapoe puuvillavorstid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas gruppen »

Airpower P6 on mul jalas ja järgmine paar on ka need. Miks? Ringi võib käia millega iganes aga mulle mu jalad meeldivad ja nendes ei ole mul probleeme. Tõestuseks on selle aasta Põrgupõhja retk mille järel ei olnud mingit probleemi villide või hõõrutud kohtadega. Sa pead kindlasti neid jalga proovima sest ma ei oska öelda, kuivõrd lai mu jalg on. Varvastel on lahedalt ruumi, midagi vastu käima ei hakka ning igakord saabast jalga nöörides tõmbad selle ilusti kinni nii, et probleeme mingi loksumise või saapa venimisega ei ole. Vett ajavad välja IMHO päris hästi - õnnestus öises metsas ilma lambita vaenutegevusest eemaldudes mingisse rööpasse sisse prantsatada ja oli tunda, et saapasse valgus üle ääre vesi sisse. Mõni aeg hiljem lirtsumist tunda ei olnud - saabas jäi küll niiskeks aga pideva tegutsemise korral on see niiehknaa niiske seest. Ise kasutan teisi sisetaldasid lisaks - ööseks need magamiskotti külje alla ning hommikul teele. Igasugu puudrid, talgid ja plaastrid võib ära unustada. Seni mingeid väsimise tundemärke ei ole avaldanud. Paar korda olen pesnud nikwaxi pesuainega välispidiselt ja siis ka vastava tootega ülemäärinud, mis peaks tagama veekaitset. Kasteses heinas suvel rada lükates jalad olid kuivad ka peale paarisada meetrit (siis läksime metsa tagasi). Muidu määrin ka siin teemas viidatud tex membraanile sobiva musta määrdega. Viksi on ka peale läinud olude sunnil ja pole siiani täheldanud, et midagi pekki oleks keeranud. Ninaosalt on nahka kaotanud oma musta originaalvälimuse, mis ilmneb peale metsas viibimist, samas määrdega üle ja on jälle mustad. Tuttaval on kuuendat aastat jalas ja näevad samahead välja nagu ostes. Tallamuster pole ka nii tundlik asfaldil käimisele, kui mul senised saapad. Ise põdesin seda, et mingi rämpsu sees miski võib tekstiilosale sisse lõigata ja seepärast valisin P6-d. Kui on küsimusi, võin vastata.

Sokkide osas kasutasin päevas kolme paari õhukesi sokke (ostsin Nõmmelt matka ja militaaripoest) ning kolme paari välimisi paksemaid sokke (rohelised villased Tamrexist). Tundus nagu ideaalne sobivus üksteise otsa aga oli muidugi natuke palavavõitu. Ühe sokiga kärab küll.
smitser
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 28 Okt, 2013 18:33
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas smitser »

See oleks ideaalne muidugi, kui saaks jalga proovida. Aga nagu ma aru saan, siis on ainuke võimalus ikkagi netist tellida ja loota et need sobivad. Või saksamaale minna. ISeenesest need P6 tunduvad küll väga mõistlikud, ainuke põhjus miks ma neid juba ära tellinud pole, on see, et kuulsin mingist võimalusest Tallinnas , kus üks vend pidi nagu ise tegema saapad sulle jala järgi, hind ca 100 eur + ning kiidetakse.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist