Vee ja toidunõude puhastamine

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

pistad pudeli ultrahelivanni ja lased toimida 10-15 minutit
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

vene plasku

Postitus Postitas General »

kuda saada plekist vene plaskudelt ära seda rõvedat haisu ja peenikest rooste kihti?
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Pane pläsku sisse liiva,mutreid,kruvisid või midagi muud taolist...loksuta kõvasti ja siis kasuta lõpptulemuse saamiseks tavalist pesuvahendit, kärakat vms...
No kurat kas siis sellise asja peale ei oska tulla? :lol:
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

1.tänan! :P
2.ära ärritu! :x
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

No väikest Lõõpimist enam ei kannata? :D
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

panin mutrid sisse,loksutasin,aga rooste püsib ikka:(
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Veepuhastustabletid

Postitus Postitas kulda18 »

Kas keegi teab, kust on võimaliks saada veepuhastustablette? Käisin apteegist uurimas, kuid need ei teadnud suurt midagi. Endal on üks pikem matk ees, kus oleks hea neid kasutada, sest 10 minutit vett keeta on vahest suhteliselt tülikas, aga juua on vaja ning kogu vaja minevat vett poleks otstarbekas kaasa vedada. Kunagi KL jagati miskeid Purtabsi nimelisi pille, aga nüüd pole rohkem neid näha olnud. Nii et, kas keegi teab, kust saada.

päikest,
Kuldar
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Postitus Postitas Heiks »

www.matkasport.ee
Olen sealt alati saanud veepuhatsustablette või tilku (tilgad on isegi paremad, lahustuvad rutem). Mine ise kohale ja küsi, asuvad Järve Selveri juures.[/url]
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Re: Veepuhastustabletid

Postitus Postitas Kruuda »

kulda18 kirjutas:Kas keegi teab, kust on võimaliks saada veepuhastustablette? Käisin apteegist uurimas, kuid need ei teadnud suurt midagi. Endal on üks pikem matk ees, kus oleks hea neid kasutada, sest 10 minutit vett keeta on vahest suhteliselt tülikas, aga juua on vaja ning kogu vaja minevat vett poleks otstarbekas kaasa vedada. Kunagi KL jagati miskeid Purtabsi nimelisi pille, aga nüüd pole rohkem neid näha olnud. Nii et, kas keegi teab, kust saada.

päikest,
Kuldar
Kus müüakse ei tea aga sa kasuta sõjaväe meetodit.

• Kontrollitakse olukorda sõjaväe välilaagris. Inspektor pärib sõduritelt:
"Mida võtate ette haigestumise vältimiseks?"
"Esialgu me keedame vett."
"Hästi ja siis?"
"Siis filtreerime seda!"
"Hästi, aga mida teete edasi?"
"Ah edasi? Noh siis, et mitte riskeerida, joome õlut!"

Muuseas, õluga on väga vastik hambaid pesta :lol:
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Veepuhastus (desinfitseerimise) tablett tapab maos ka seedimiseks vajalikke baktereid. Nii et kõht võib ka tänu tabletile korrast ära minna.
Kasutaja avatar
Juhan
Liige
Postitusi: 185
Liitunud: 21 Nov, 2006 13:08
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Juhan »

Uitaja kirjutas:Veepuhastus (desinfitseerimise) tablett tapab maos ka seedimiseks vajalikke baktereid. Nii et kõht võib ka tänu tabletile korrast ära minna.
Selle peaks vististi süsi korda ajama.
Söetableti puudumisel võib ka tavalist puusütt peale hammustada...olen seda ise ühe korra telkides teinud, kuna miski konserv vms. vedas seedimise minema veidikeseks. Ega ta kurask teab mis hästi ei maitsenud ning söetableti toimet välja ei andnud, ent süsteemi korrigeeris sellegi poolest.

Ise tean ainult ühte võimalust nende muretsemiseks:
http://www.militaar.ee/index.php?kat=1
Meie reliikvia on vabadus!
Meie reliikvia on au!
gaasimask
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 23 Apr, 2004 21:02
Kontakt:

Postitus Postitas gaasimask »

matkapoodides peaks jah olema.Militaar .ees nelja tableti eest 25 eek :o.Ise sain tuttavalt pea sada tabletti niisama.
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Selle peaks vististi süsi korda ajama.
Söetableti puudumisel võib ka tavalist puusütt peale hammustada...olen seda ise ühe korra telkides teinud, kuna miski konserv vms. vedas seedimise minema veidikeseks. Ega ta kurask teab mis hästi ei maitsenud ning söetableti toimet välja ei andnud, ent süsteemi korrigeeris sellegi poolest
Söest ja samblast saab valmistada veefiltri aga igatahes need veepuhastamise tabletid, mida mina olen näinud on valged ja annavad veele tugeva kloorlubja lõhna, maitse.
Kasutaja avatar
kolp
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 08 Juun, 2006 14:05
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kolp »

Enamus seda kraami tehakse USA-s, olen ise kasutanud paaril lõuna-ameerika reisil Potable Aqua plus-i. Töötab väga hästi, pakis on 50 väikest tabletti, ning lisaks 50 tabletti maitse ja värvuse parandamiseks. Mingeid kõrvalnähtusid polnud. Lollikindlam kui kasutada isegi keraamilise filtriga veepuhastajat(lubatud puhastus 99,99 %), eriti siis kui pead vett võtma suvalisest august. Paar aastat tagasi sai selliseid ainult ameerikast .Suht odavad, võib tellida küll. Sellise asjapealt pole rahaga mõtet koonerdada. Ameerika sõber lõi Venezuelas käega ja pärast pasandas nädal aega verd.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Vee ja veenõude puhastamine

Postitus Postitas speedsta »

Tekkis mõte soetada selline isend. Keegi teadaolevalt Eestis ka midagi taolist pakub? Hind on ebay-s ok aga saatekulu ebamõistlikult suur.

Pilt
Kui on probleem, tõmba lõuga
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist