Minu, kui kodaniku teadmus õigusaktidest sest vallast -
1) Vabariigi Valitsuse määrusega on kinnitatud "Strateegiliste kaupade nimekiri". Selle nimekirja nõuab "Strateegilise kauba seadus". Selle nimekirjaga fikseeritakse teatud kaupade riiki sisse ja välja vedu. Riigis sees tehtud tehinguid need ei reguleeri.
Seega - kui tahad Eestisse sisse tuua, või välja viia ballistilist kaupa, mis ei ole AINULT SINU KAITSEKS mõeldud (sest tohib tuua 1 komplekt mehe kohta, vt all bold teksti), siis on vaja sul selleks luba.
Luba kehtib ka käeraudade osas, vt allpool teksti.
2) Kui ostad seda riigis seest, kas osta.ee-st võimaeiteakustkohast, siis kuulivestidega probleeme ei ole. Probleeme näen mina käeraudade ostuga, sest need on, vastavalt Politsei- ja Piirivalveseadusele, erivahendid. Mis ilma loata ei ole tsiviilkäibes lubatud.
Selline, võhiklik hinnang koos viidetega. Hea oleks, kui keegi asjas sees olev isik oma kinnituse annab... :- )
Strateegiliste kaupade nimekiri
Vastu võetud 22.05.2008 nr 85 Määrus kehtestatakse «Strateegilise kauba seaduse» § 2 lõike 7 alusel. ML13 Soomustatud või kaitsevarustus ja -konstruktsioonid ning nende komponendid:
a. soomusplaadid:
1. mis on valmistatud vastavalt sõjalistele standarditele või spetsifikatsioonidele või
2. mis sobivad sõjaliseks kasutamiseks;
b. metallilistest või mittemetallilistest materjalidest või nende kombinatsioonidest koosnevad konstruktsioonid, mis on projekteeritud, valmistatud või määratud sõjaliste süsteemide ballistiliseks kaitseks, ja nende spetsiaalsed komponendid;
Märkus 1: punkt ML13.b hõlmab materjale, mis on spetsiaalselt loodud aktiivsoomuse valmistamiseks või sõjaliste varjendite ehitamiseks.
c. kiivrid, mis on valmistatud vastavalt sõjalistele standarditele või spetsifikatsioonidele või võrreldavatele riigisisestele standarditele, ning nende spetsiaalsed komponendid, nt kiivri kest, vooderdis ja mugavuspadjad;
Märkus 2: punkt ML13.c ei hõlma konventsionaalseid teraskiivreid, millele ei ole paigaldatud mis tahes tüüpi lisavarustust ning mis ei ole projekteeritud, valmistatud, määratud või kohandatud mis tahes tüüpi lisavarustuse paigaldamiseks.
d. soomusvestid ja muu kaitseriietus ning nende spetsiaalsed komponendid, mis on valmistatud vastavalt sõjalistele standarditele või spetsifikatsioonidele (või nendega võrdväärsetele standarditele).
Märkus 3. Punktid ML13.c ja ML13.d ei hõlma kiivreid, soomusveste ega kaitseriietust, mida kasutaja toob riiki sisse, viib välja või kannab enda isiklikuks kaitseks.
Märkus 4. Kategooria ML13 hõlmab üksnes selliseid spetsiaalselt pommide kahjutukstegemisega tegelevatele töötajatele loodud kiivreid, mis on spetsiaalselt projekteeritud, valmistatud või määratud sõjaliseks kasutamiseks.
NB! Selle kategooriaga seotud kaupu loetletakseEuroopa Liidu kahesuguse kasutusega kaupade nimekirja punktis 1A005. Soomusvestide ja kiivrite valmistamisel kasutatud kiud- või niitmaterjalide kohta vt Euroopa Liidu kahesuguse kasutusega kaupade nimekirja punkti 1C010. EST 7 Muud riigi julgeoleku ja avaliku turvalisuse tagamiseks (sh massirahutuste kontrollimiseks) kasutatavad kaubad:
a. akustikaseadmed, mille tootevalmistaja on lugenud kasutuskõlblikuks massirahutuste kontrollimise eesmärgil, ja nende spetsiaalsed komponendid;
b. kaitsekilbid ja ballistilised kaitsed massirahutuste kontrollimise tarbeks ja nende spetsiaalsed komponendid;
c. ahelad, mis on ette nähtud inimeste tegevusvabaduse piiramiseks ning mille pikkus kinnises olekus (mõõdetuna koos ketiga) ühest käeraua välisäärest teise käeraua välisääreni jääb vahemikku 240 mm kuni 280 mm; Politsei- ja Piirivalveseadus...§ 27. Erivahendid
Politsei erivahendid on:
1) käerauad;
2) jalarauad;
3) sidumisvahendid;
4) rahustussärk või -tool;
5) teenistusloom;
6) tehniline tõke;
7) sõiduki sundpeatamise vahend;
veekahur;
9) pisaravoolust, suitsu-, heli-, valgus- või muud efekti või valuaistingut esilekutsuvad granaadid;
10) eriotstarbeline lõhkamisseadeldis, mida ei kasutata inimese vastu;
11) eriotstarbeline valgus- ja heliseadeldis;
12) eriotstarbeline värvimis- ja märgistusvahend.
[RT I 2009, 62, 405 - jõust. 01.01.2010]
§ 32. Käeraudade, jalaraudade või sidumisvahendi kasutamine
(1) Politsei võib isiku suhtes kasutada käeraudu, kui isikult on seaduse alusel võetud vabadus ning on alust arvata, et ta võib:
1) rünnata teist isikut, osutada politseiametnikule või abipolitseinikule füüsilist vastupanu või kahjustada suure väärtusega varalist hüvet;
2) põgeneda või teda võidakse ebaseaduslikult vabastada või
3) ennast vigastada või enese tappa.