Isiklik camovõrk.

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
mees põõsast
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Mär, 2011 18:31
Kontakt:

Postitus Postitas mees põõsast »

youtubis väga head videod.

http://www.youtube.com/watch?v=sULe0Sc4-Gw
Mad_dog
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Sept, 2016 20:14
Kontakt:

Snaipri vorm

Postitus Postitas Mad_dog »

Tervist!
Kuna hetkel olen ajateenistuses ning ametik on parameedik aga olen snaiprirühma parameedik. Küsimus selles, et pean tegema omale snaipri ghilli. Kas keegi oskab anda soovitusi kuidas teha kiirelt ning odavalt korraliku ghilli?

Omal oli plaanis teha sedamoodi, et võrk, kartulikott ning vana ekv vorm.
LupusII
Liige
Postitusi: 512
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Snaipri vorm

Postitus Postitas LupusII »

Materjali saad ikka kaitseväest? Need asjad mis sa nimetasid on igati ok
Mad_dog
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Sept, 2016 20:14
Kontakt:

Re: Snaipri vorm

Postitus Postitas Mad_dog »

LupusII kirjutas:Materjali saad ikka kaitseväest? Need asjad mis sa nimetasid on igati ok
Vana vormi, kartulikott ning kumm, selle sai kv poolt
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas herman30 »

Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas M.R. »

Igati kiiduväärt asi, aga võrgu kohta tundub hind krõbe Ja paganama raske...
Huvitav, kas riigile ka selliseid hankeid tehakse või on see puhtalt pika toru meeste eralõbu need endale hankida?
Ette tänades: M.R.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas herman30 »

Eesti riigist ma ei tea aga Soome kaitseväel on neid jagada nendele kes neid vajavad, näiteks snaiperid ja luuremehed.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas alari »

Ei ole eralõbu, ma olen näinud meestel riigi poolt antud pool-ghillie-sid
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas Leo »

See Varusteleka Soome KJ individuaalne maskeerimisvõrk on suhteliselt kuum kaup. Nädal tagasi tuli neid 117 müügile ja tänaseks on praktiliselt pooled läinud. Luurerühmad ja snaiprid võiksid rahad kokku panna ja tellimuse ära teha, sest EKJ vastavat võrku ei olegi, eriüksusel on võrkudest makseerimiskostüüm, kuid seda teistele ei jagata. Kuni 20.11. tellides saab RES1117 koodi kasutades ka 10% alet. Oluline, et see on milspeksitud, ehk tehtud sobivatest materjalidest, nii et ei saa juhtuda, et NVga vaadates kuidagi imelikult hlekima hakkab vms.

Taustaks niipalju, et see on SKJ mudel 05 isikliku maskeerimisvõrgi parandatud edasiarendus, võrk ise on paksem ja tugevam ning kinnitused on paremad, need on Snigeli analoogi pealt maha ahvitud. Ma olen seda võrku SKJ õppustel mitu aastat näljase näoga vaadanud, kuid kuna seda jagatakse vähestele ja on väga arvel, siis ei ole siiani õnnestunud saada, kuid nüüd tellisin ära. Hinna ja kaalu kohta ütleks niipalju, et 80€ sellise 120x160 cm võrgu eest, mis kaalub pool kilo ja kokku pakituna mahub SKJ automaadi salvetaskusse, ei ole palju küsitud. EKJ täpsuslaskuri põhivarustusse peaks idee järgi kuuluma maskeerimissallid, bino ja seljas kantav veelähker, kuid reaalselt ei ole neid enamikele välja antud. EKJ on snaipritele ostnud sisse väikseid koguseid maskeerimiskostüüme, kuid need on reeglina päris kobakad ja rasked, sisuliselt oleks kogu seljakott täis. Ise pean rohkem lugu sellisest kergemast makseerimisvõrgust, see on hea põhi enamikes olukordades ja saab alati looduslikku juurde siduda ning kokkupanduna ei võta liiga palju ruumi. EOGl on parem maskeerimiskostüüm, kuid seda ei kavatseta soolase hinna tõttu teistele üksustele jagada.
Kasutaja avatar
AlexV
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 18 Mär, 2014 20:13
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas AlexV »

Lisan vanale teemale juurde ,et kellel rahast kahju ei ole saavad tellida ka sellise võrgu mida kasutavad Eesti eriüksused. Muidugi saab luua võrksallist kordades odavama variandi endale.

https://www.sohnitactical.com/products/ ... illie-suit
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas herman30 »

KristjanPa
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 05 Okt, 2014 21:22
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas KristjanPa »

http://www.sc-ghillie.pl/index.php?action=cat&pid=1
Viskan veel ühe tunnustatud tootja,kasutab nii Poola Grom ja ka tänu neile on liikunud ka US SEAL'idele.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas Leo »

Neid võrke kasutades tekkis küsimus, kas kõik on ikka aru saanud, et pealaest jalatallani k.a. eespoolt kattev kotiriidest värvitud kiududega täisghillie on puhtalt vibulaskurite teema ja sedagi harva, sest sellega jaksab küll jaheda ilmaga kitse passida, kuid mitte midagi muud. Kui on vaja inimest jahtida või inimese eest varjata, siis on töötav lahendus NIR-võrk, mis kokkupanduna mahub rakmetaskusse ja kohandatakse vastavalt vajadusele kohaliku taimestikuga. Kõige tähtsam on ikkagi pea ja õlgade silueti peitmine, siis võib ka midagi selja peal olla, kuid see peab võimaldama rakmeid/lahingvesti küljest varustus kätte saada ja seljakotti võrgu all kanda. Suuremast võrgust saab ka laskepositsiooni katet ehitada. Kas keegi saab aru, palju poolakate komplekt maksab ja mida sisaldab? Soomlaste võrk on kõikide nende teadmiste kompromiss, sest ka hind on oluline, eriüksus suudab osta mitusada € maksva mitmest osast koosnevat head komplekti mõned või mõned kümned, reservarmee üksusele on mõnikümmend € valupiiriks, sest komplekte on vaja mitukümmed pataljonile ja sadades brigaadile. Kui keegi poolakaid või siile näeb, uurige, mis tunne on selle võrguga? Soome võrku olen maastikul näinud, on piisavalt hea enamike ülesannete täitmiseks.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isiklik camovõrk.

Postitus Postitas Leo »

Panama maskeeringuga 30€, mustas särgis mees pea ja õlgade maskeeringuga 122 €, madrusesärgiga merejalaväelase keep 147 € ja Cobra keep 182 € + kõikidele transpordikulud otsa on ikka päris soolane hind. Näiteks need Soome M05 võrgud on õmmeldud Eestis ja koos soomlaste vaheltkasuga 80 €+ postitus. Minu teada on Poolas õmblejate palk sama madal või isegi madalam kui Eestis. Kui keegi poolaka ära ostab, siis jagage kogemusi, M05 kogemusi on juba lademes.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist