Varustusevestid, MOLLE-vestid, rakmed, chestrigid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Reps
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 13 Jaan, 2012 20:59
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: mis rakmealusega tegu

Postitus Postitas Reps »

Kas condori modulvestiga ei või tegu olla?
Manused
CS_001F_2013.jpg
CS_001F_2013.jpg (12.17 KiB) Vaadatud 4307 korda
CS_001_B.1.jpg
CS_001_B.1.jpg (4.13 KiB) Vaadatud 4307 korda
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: mis rakmealusega tegu

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

Ei ole tegemist Condori tootega.
Kasutaja avatar
Reps
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 13 Jaan, 2012 20:59
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: mis rakmealusega tegu

Postitus Postitas Reps »

siin veel mingi samaslaadi pilt
Manused
DSC03149.jpg
Kasutaja avatar
Reps
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 13 Jaan, 2012 20:59
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: mis rakmealusega tegu

Postitus Postitas Reps »

Leidsin ise üles, S.O Tech Sniper alus on
Henri.
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:18
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Henri. »

Ühesõnaga seda vesti ei tasu Mil Teci märgi pärast osta?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas ruger »

Vahepeal müüdi siin foorumis Blackhawki veste(molle) pea sama hinna eest. Või ostad näiteks Condori M(H)V vesti(44-52 euri), mida ka kiidetakse. Tahad head vesti saada näiteks on võimalus lasta endale mõnel missioonil oleval inimesel sealsest PX poest osta. Taskud pead küll juurde muretsema sest molletamine ongi LEGO kokkupanek. Aga selle eest saad ka parema ja kvaliteetsema ning erinevateks tegevusteks sobivama komplekti.

Mis on vajadus-taskuid rinnaesine ja seljatagune täis taguda või hankida testimiseks hoopis chestrig(Condori oma alates 23-st eurost)? Autos liikumine ja sõitmine?

Mõtle, kui sobiv antud vest sinu tegevustega oleks. Airsoft või põllule kargama? Ja loe antud teema uuesti läbi.... :)
Viimati muutis ruger, 18 Mär, 2014 2:00, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
ricks6434
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Aug, 2013 23:45
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas ricks6434 »

Tervist, et selline küsimus ,kas condori vestile sobivad galvin linda paunad?
Ingvar
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 04 Okt, 2008 12:04
Asukoht: Tallinna ligidal
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Ingvar »

ricks6434 kirjutas:Tervist, et selline küsimus ,kas condori vestile sobivad galvin linda paunad?
Jah, sobivad.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas taipohh »

Telkmantli asemel kasutan ma
Snugpaki Stratosphere http://www.snugpak.com/outdoor/tents-sh ... ratosphere
ühemehe telki. kokkupakitult natuke suurem kui eesti telkmantel, samas üles sättimisel ei pea eriti kohta valima kuhu nööre tõmmata ja pulki maha taguma, praegu võtab ülespanek kiirelt ca 2 minutit max. pimedas võibolla 3-4...
Ja ta on kõvasti parem kui telkmantel, kui on vaja varjualust,et puhata... samas telkmantel on mul eraldi vahest patrullkotis kaasas.

Olenevalt ülesandest on seljakotiks mul kas Elite Ops BMF Burgen http://eagle-force.ru/catalog/ryukzaki_ ... oyote+Tan/
Millesse mahub korralikult asju. Ainuke asi mis tal võiks olla, on see,et need väiksed taskukesed võiksid olla mingi vöö süsteemiga, et igal mehel on 3x pauna kp linti ja kui kattegrupp või kp jääb positsioonile, siis tõmmad sealt küljest selle 3-se riba taskuid ja viskad kp mehele või abile näppu.

Talvisel perioodil kasutan Ameeriklaste suurt seljakotti http://officercandidatesschool.com/wp-c ... lliant.jpg millele käib patrullkott peale klõpsudega...sinna suurde panen tavaliselt suure magamiskoti ja varuriided ja toiduvaru, patrullkotti aga primaloftid, telgi ja lebomati ning suvise magamiskoti..talvel saab hakkama küll kui primaloftid endale selga tõmmata ja suvises magamiskotis ei hakka lumehanges ka külm... kui liiga ekstreemne on,siis telk püsti ja lebo alla.. Lebomatina kasutan http://www.klymit.com/index.php/product ... recon.html
3-4 kopsutäit ja on õhku täis, kokkupakitult on nati suurem kui 0.33 limonaadipurk.

lahingvarustus, salved, ja muu nänn on jaotatud vööle mis traksidega vesti vms all ja ühte oma paljudest erinevatest chestrigidest, oleneb jällegi ülesandest jne.

AGA kõik see on mu enda ostetud. Aga mugavus ja effektiivsus maksabki, mina olen nõus panustama enda varustusse ja mugavusse.
Ei taha kunagi enam tunda seda mida ajateenistuses tundsin,kui sumpad läbi lume enda AK4 paksud vammused seljas nagu kubujuss ja siis higisena külmetad ülejäänud aja, sest varustus lihtsalt on ajast ja arust ning "lihtsalt valmis tehtud, et oleks midagi"
Nagu Herr Kangelaspioneer ühes teises teemas ütles, ei ole suudetud 20 aastaga isegi pükse mille hargivahe ei rebeneks valmis teha, no millest me siis üldse räägime.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas USP »

Kas see Kylmit-täispuhutav-alus pole pigem mõeldud haavatute transportimiseks (nii ma olen siiani seda asja mõistnud)? Seal on ju pirakad augud, kust maapinna külmus ja niiskus kenasti ligi pääsevad...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas taipohh »

USP kirjutas:Kas see Kylmit-täispuhutav-alus pole pigem mõeldud haavatute transportimiseks (nii ma olen siiani seda asja mõistnud)? Seal on ju pirakad augud, kust maapinna külmus ja niiskus kenasti ligi pääsevad...
Tegelikult on see Klymit mõeldud kasutamiseks magamiskoti sees.Need augud on selleks, et magamiskott säilitaks just oma "õhulisust"
Ehk muidu magad siis on see su keha all kokkusurutud ja ei hoia sooja, need augud aga ja ribid lasevad magamiskotil oma õhulist vormi hoida ja lisavad sooja hoidmist. Ja pealegi, ega see galvilinda lebo ka nüüd mingi imeline soojahoidja ei ole kui talvel lumes selle peal vedeled. Haavatute transpordiks on palju paremaid asju kui lebomatt.

http://www.fastcodesign.com/1670472/res ... ack-system
Jah kindlasti kõiki haavatuid ei saa sellisesse asendisse panna ja bla bla bla.. aga kui nüüd selline süsteem, mis ei võta eriti ruumi on igaühel või üle ühe meestel olemas, ja transpordiks läheb vaja 4 lebo kandja asemel 1 siis säilib ka võitlusvõime rohkem.
Pealegi kui juba sellises kohas olla, kus mehed kukuvad, siis seal mingi lebomati majandust korraldada ja 5-st grupi sihtmärki pakkuda on veel hullem...raibe selga ja punuma....
Meie varustus on ajast ja arust...õnneks ollakse mujal innovatiivsed ja neid asju saab ka siia tellida.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
tornio
Liige
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Mär, 2013 13:48
Kontakt:

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas tornio »

See Injured Personnel Carrier on ilmselt edasiarendust ühest vanast venelaste divaisist: One-Man Carry. Eeldab vaid, et kogu üksusel on ühesugused ja tugevad püksirihmad.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas mongol »

Ugri kirjutas:Kuue alumised taskud on palju kriitikat saanud. Neid ei kasuta peaagu keegi. Tegemist on disainilemendiga. Kaitseväe vorm peab peale funktsionaalsuse omama ka teatavat esinduslikkust. Vastasel korral võiksime (parafraseerides üht tubli erukoloneli) "...osta kaitseväele ehitaja tunked, mis on väga funktsionaalsed". Võib vaielda, et kas need alumised taskud on just see, mis esinduslikkust peavad lisama, aga selline eesmärk neil on. Muu varustus peab ainult funktsionaalne olema, aga vorm peab olema ka esinduslik. Politseis on ka teatavad arengud toimunud, aga mäletate aastatetagust politsei "tunket"? Võibolla oli see mugav, aga see oli samas ka sigakole.
Ma tulen korra tagasi frentši alumiste taskute juurde - kui nad ära kaotada ja hakata seda kuube otsapidi pükste sees kandma, pole sel sõduri esinduslikkusel viga midagi. Pealegi peaks sõdur killu/kuulivesti kandes frentši püksis niikuinii kandma, aga eks kõik on "seelikutega" sõdureid või pigem ehk ohvitsere näinud..
Ja edasi arendades seda va püksiskandmise mõtet - siis saaks esinduslikkuse tagaajajad ka rihmapandlad väeliigile/-osale sobitada. Baretimärgindusemeestele kindlasti väga südamelähedane mõte.

(Ei olnud irooniana mõeldud, pigem heade ideedena.)
professional retard
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Galvi-Linda uuema põlvkonna Molle vest jm.

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Kui frentši pükstes kanda siis tuleks alumiste taskute nööbid ära lõigata sest muidu võivad need nööbid üksjagu pahandust tekitada(katki hõõruda)
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist