Mis valesti?

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mis valesti?

Postitus Postitas Aleks »

Küsimus laiale ringile - mis pildil valesti?

Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

VR 1/2 ei kantud kolmnurkse lindi küljes vaid pikema lindi küljes nööpaugus.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

medal kirjutas:VR 1/2 ei kantud kolmnurkse lindi küljes vaid pikema lindi küljes nööpaugus.
Kunstniku väike "näpukas" pani Vabaduse Ristid ühte ritta. Otsing netis: http://et.wikipedia.org/wiki/Vabaduse_Rist oleks andnud õige vastuse. On mille üle mõelda.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kes on siis kujur, kui see mõni järjekordne ametkondlik tabuu pole?
Jääb mõni lollus sündimata, kui nimi teada.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Uurisin internetist ja autoriks on skulptor Tõnu Maarand.

http://et.wikipedia.org/wiki/T%C3%B5nu_Maarand

Mõni Kaitseliiduga tihedalt kokku puutuv foorumlane võiks Kaitseliidule sellest teada anda. Äkki andis kujur oma tööle ka mingisuguse garantii.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Käin aeg-ajalt KL Peastaabi majast mööda ja minu silma riivab see, kuidas Vabaduse Risti I/2 endisel Kaitseliidu ülemal suvaliselt rinda pandud. Kuna kunstnik seda vaevalt ümber tegema kunagi hakkab, siis tekkis mõte, et lasta teha uus bareljeef. Pidasin aru härra Simsoniga Seakülast ja ta oleks nõus töö ette võtma. Kuna töö ei ole odav siis küsimus foorumlastele - paljud oleksid valmis ettevõtmist toetama? Täpse kalkulatsiooni saaks paari - kolme nädala jooksul ja kui toetajaid piisavalt võiks asja käima lükata. Praeguse bareljeefi koht oleks aga KL muuseumis, kui näitlikul eksponaadil, kuidas ei tohiks kodutööd eelnevalt tegemata jättes aumärkidega sõjameest kujutada.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kes olid need umbluud kes selle töö vastu võtsid ja bareljeefi seinale lasid kinnitada?
Kui suurte summadega nemad ettevõtmist toetavad?
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

oliver kirjutas:Kes olid need umbluud kes selle töö vastu võtsid ja bareljeefi seinale lasid kinnitada?
Kui suurte summadega nemad ettevõtmist toetavad?
Kes need inimesed olid, kes selle töö vastu võtsid ei oska öelda ja see pole ka selle üleskutse eesmärk, et süüdlasi leida. Kõik me oleme inimesed ja kõik me võime eksida ka parimate kavatsuste elluviimisel. Kindlasti on siin tegemist teadmatusega ja kas keegi neist ettevõtmist toetab jäägu juba nende endi südametunnistusele. Eesmärgiks on see, et tehtud vigadest õppida ja tulevikus selliseid rumalaid vigu vältida ning, et me ei peaks taaskord nentima, et tahtsime kuidas parem aga välja tuli nagu alati.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Kaitseliidu ülem 1925 - 1940 Johannes Orasmaa (Roska) aumärkidega:
Pilt[/img]
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist