Kes oskab öelda - mis oleks hind?

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Minu jagu

Postitus Postitas stilett »

Ja, eks ka nende tunnistustel olevate numbritega samuti paras segadus. Minu kogus olemas Leningradi tunnistus: Запрягаева Вера Александровна, tnnistuses samuti: "Награждена".


Ja, eks ka nende tunnistustel olevate numbritega samuti paras segadus. Tossomi tunnistusel number 41646 ja kuupäev 30 august 1943. Minu omal number 49669,kuid kuupäev varajasem- 23 juuli 1943 !? Ilmselt jagati tühjad asjameestele laiali ja eks need kirjutasid nimed ja kuupäevad,vastavalt kätteandmisepäevadele välja.

Muuseas, ka Запрягаева medal on nn "poleeritud taevas".
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Plönn »

OveT. kirjutas:
tossom kirjutas: Endale sattus kunagi ammu ammu kätte selline Leningradi medal millele number taha löödud... medalit on kõvasti kantud ja ta on must nagu tsjort!

See on küll üks imelik medal.
Selline saab olla vaid väljakaevatud asi.
Usun, et number on hiljem löödud, et siis medal dokumendiga kokku sobitada.
Numbri ID on sada sukka erinev sellest mida neil üksikutel, mis ringluses ültse on, löödud peale on :)
Samuti olen ülapoole sõnavõtjaga sarnast meelt : medal on Maa seest kaevatud ja olnud kui isegi agressiivses pinnases, vähemalt nagu miinimumis 30 aastat :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist