Kahe EST embleemi - KL luurerühm ja ST tulejuht taustast??

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
Kasutaja avatar
Karl Marx
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Apr, 2004 18:20
Kontakt:

Kahe EST embleemi - KL luurerühm ja ST tulejuht taustast??

Postitus Postitas Karl Marx »

Õhtust. Siin on ülevaade Eesti embleemidest: http://picasaweb.google.com/DeltaFly81/EestiEmbleemid

Küsimus - kas keegi teab infot kahe embleemi osas: 1) Kaitseliidu Luurerühm ja 2) Suurtükiväe tulejuht

Minu jaoks on need kaks embleemi täiesti uued ja huvitavad - oleks hea, kui vanemad tegijad jagaks ka noorematega oma teadmusi...

1) Millal ja kelle poolt need loodi
2) mida sümoolika seal peal peaks tähendama (legend),
3) kas need sümboolikad on, sarnaselt teistele isenditele, ka kuskil ametlikult kinnitatud?
4) mis üksused/kus neid siiani on kantud/mäletatakse, et oldaks kantud/nähtud
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Luurerühm on ehk SOG?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Küsimus - kas keegi teab infot kahe embleemi osas: 1) Kaitseliidu Luurerühm...
Informatsioon vildakas.
Luurerühm on ehk SOG?
Ei.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Karl Marx
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Apr, 2004 18:20
Kontakt:

Postitus Postitas Karl Marx »

oleeg kirjutas:
Küsimus - kas keegi teab infot kahe embleemi osas: 1) Kaitseliidu Luurerühm...
Informatsioon vildakas.
Luurerühm on ehk SOG?
Ei.

terv
o
No aga kui sa tead, et see ei ole KL luurerühma oma ja ei ole SOG-i oma, siis a) kelle oma see on; b) millele sa oma teadmistel tugined; c) miks ei vastanud esimeses postituses 4-le küsimusele?

Küsin seda sellepärast, et nii lakooniliste ja ilma põhjendusteta vastust lugedes... seda võib igaüks kirjutada. Hea oleks, kui sa ei ole igaüks ja oskad enda seisukohti motiveeritult põhjendada
Kasutaja avatar
Karl Marx
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 17 Apr, 2004 18:20
Kontakt:

Postitus Postitas Karl Marx »

Erik kirjutas:Olen näinud 1 embleemi mingil maleva "võitlusgrupil", kolasid Kirnas ringi. Aga teine embleem ei pruugi otseselt Suurtükiväe grupiga seotud olla. Tegu mõne pati miinipildujaga ehk isegi. Neid embleeme kanti juba üsna-üsna ammu.
Tänud, aga.... võitlusgrupid on viimase kolme-nelja aasta vili, seega ei saanud nad väga ammu neid kanda. Seega - kas see võitlusgrupp, mida nägid, kandis siis seda märki hiljuti (viimase nelja aasta sees)?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

No aga kui sa tead, et see ei ole KL luurerühma oma ja ei ole SOG-i oma, siis a) kelle oma see on; b) millele sa oma teadmistel tugined; c) miks ei vastanud esimeses postituses 4-le küsimusele?
Küsin seda sellepärast, et nii lakooniliste ja ilma põhjendusteta vastust lugedes... seda võib igaüks kirjutada. Hea oleks, kui sa ei ole igaüks ja oskad enda seisukohti motiveeritult põhjendada
Üsna teravalt küsitud.
Neljandale küsimusele ei vastanud üksnes seetõttu, et minu pea ei ole prügikast. Pealegi on küsimus(ed) formuleeritud iseäranis äraspidi, et vastamiseks tuleks keel sõlme siduda...

Muuseas, kas küsijal on "põhjendatud teadmisvajadus" ? Tõenäoliselt mitte, sest siis teaks ta juba vastuseid.

Niipalju võin loori teadmatuselt kergitada, et tegemist on embleemiga mis pole kunagi üksusele kuulunud.

Üks hea ja kindel võimalus sarnast informatsiooni saada on pöörduda teabepäringuga vastavasse instantsi. (Etteruttavalt võin öelda, et NEMAD ei hakka vaidlema ega väitlema...)

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Postitus Postitas kulda18 »

Ma ei saa eelmise postitaja salatsemisest aru. Aga midagi selle "luurerühma" embleemi taolist olen mõni aasta tagasi isegi näinud ja kandjateks olid minu mälu järgi KL Jõgeva maleva VG liikmed. Siin kohal võin eksida, aga kui peaksin ise jälgi ajama, alustaksin sealt.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Postitus Postitas kulda18 »

Hakkasin ise mälu järgi jälgi ajama ning tuli meelde sellises ununevas suhtlusportaalis nagu Orkut, seal kaunistab KL Jõgeva maleva VG kommuuni päist just selline embleem http://www.orkut.com/Main#CommTopics?cmm=21150011. Ilmselt on shnitti võetud vanast BaltPati embleemist, mis pole seal vahepeal töötanud kaadrit arvestades (vanad baltpati hundid) mingi ime. IMHO.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Ma ei ole nüüd väga kindel, aga kas see nn KL luurerühm on üldse eesti embleem? Meenutab kangesti USA mingit embleemi, aga ei tule pähe mida täpselt, võibolla eksin.
Samuti STV tulejuht, kas need mustad embleemid peamiselt mereväes kasutusel ei olnud? 90.ndate algul neid kasutati ja ehk ka keskpaiku veel, aga ma eriti ei mäleta, et maaväe üksused neid kandnud oleksid? Pigem pakuks, et näiteks miski rannakaitse üksuste side vms embleemiga tegu? Ei pretendeeri tõele ja ei ole ka kusagilt sellealast teavet spetsiaalselt otsinud, lihtsalt pakun huupi praegu :D
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

kulda18 kirjutas:
Ma ei saa eelmise postitaja salatsemisest aru.
Küsiksin tagasihoidlikult: millisest salatsemisest??? Jääb arusaamatuks.
Juhul kui sellise tunde on tekitanud lause:
Üks hea ja kindel võimalus sarnast informatsiooni saada on pöörduda teabepäringuga vastavasse instantsi. (Etteruttavalt võin öelda, et NEMAD ei hakka vaidlema ega väitlema...)
, siis loe ja mõtle: milline riigistruktuur vaevub kirjaliku vastuse korral väitlema? :write: Mõtle ise kah vahel natuke...

Kirjutasin sõnaselgelt: "tegemist on embleemiga mis pole kunagi üksusele kuulunud". Mis selles arusaamatut on?

Vormil kantakse igasugu vidinaid ja jubinaid, embleeme ja silte. Enne millegi koguma hakkamist ja ka kogumise käigus on ülioluline ja samas ka põnev süüvida kogutava materjali sisusse, teha endale selgeks nö taustsüsteem.
Enne kõikvõimalikku targutamist võiks nagu natuke kodutööd ka teha. Ma võtaksin paljudel noortel huvilistel kogu isu ajaloo selle osa uurimisel ära kui siin verbaalset kõhulahtisust paar päeva harrastaks :mrgreen:

Puust ja punaselt
Jutu mõte: eelnev postitus polnud mitte salatsemine vaid huvi üleskruvimine.


TigeSiil kirjutas:
...kas need mustad embleemid peamiselt mereväes kasutusel ei olnud?
Vastus: ei olnud. Tõstsin lauasahtlist välja esimesed ettejuhtunud: näiteks kolme sinise lõviga on hoopis kuldne; mustad on ka jalaväe, tagala jne embleemid. Peale kõnealuse oli neid veel vähemalt 5-6 erinevat.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist