Mis sõrmusega on tegu?

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Tarmo Männard kirjutas:Tjahhh. Täpselt sellise tagusin ma ise ühe sepa juures valmis. Vaja teda vaid veel soolvees leotada. Et sama vana välja paistaks.


Ma hästi ei mõista, kuhu hr.Männard tüürib. Kui tõesti on nii head käed, et 1,5 millimeetrisest pronkstraadist pisitillukese sõle sepahaamriga valmis taob, siis ehk tasuks kaaluda ametivahetust :)
Soolvee soovitaks siiski heeringate või kurkide jaoks jätta.

Ääremärkuse korras- kui ma midagi näitan ja ütlen, et see on originaal, siis see seda ka on 100 protsenti. Kui ma kahtlen asjas, siis ma seda ka ütlen. Kui tegemist on koopia või võltsinguga, siis annan ma sellest samuti teada.
Ja veel- olen antiigiga tegelenud lapsest saadik, nüüd juba 40 aastat.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Kunagi kutsikapõlves sattusin Tartus Lätte tänava väljakaevamistel stratigraafiaid joonistama. Tudengid sokutasid seal ruunimärkidega luuplaadi veel puutumata kihtide vahele. Ossamait, kus väljakaevamiste pealiku sillmad särasid, kui ta selle leidis. Teisel päeval oli natuke teistsugune nägu ees.

Seda tahtis Männard ütelda.
------------8<--------------
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

Veel üks osa sellest leiust Dole rüütlikindluse ümbrusest.
Täpsustan, et tegemist siiski ordukindlusega, kuid mõte on üldiselt sama.
Loodan, et härra raudrist ei pahanda mu märkuse pärast.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Art kirjutas:
Veel üks osa sellest leiust Dole rüütlikindluse ümbrusest.
Täpsustan, et tegemist siiski ordukindlusega, kuid mõte on üldiselt sama.
Loodan, et härra raudrist ei pahanda mu märkuse pärast.


Tõsi ja isegi münte on seal löödud Poola halduri Liivimaal Jan Chodkiewiczi poolt. Mündid on väga kehvast hõbedast ja üsna levinud ka tänapäeval.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Põrgust
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 07 Juul, 2006 10:37
Asukoht: Reval/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas Põrgust »

Mis aastast see sõrmus siis olla võib? no nii umbes keegi ehk oskab aimu anda?
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Kas Lätis mingid muinsuskaitseseadused ka kehtivad? Või ongi nii, et igaüks tuhnib, kus ja kuidas tahab ja kõik, mis leiab, ajab tasku või müüb maha? Ma niisama, huvi pärast uurin.
------------8<--------------
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

ottojama kirjutas:Kas Lätis mingid muinsuskaitseseadused ka kehtivad? Või ongi nii, et igaüks tuhnib, kus ja kuidas tahab ja kõik, mis leiab, ajab tasku või müüb maha? Ma niisama, huvi pärast uurin.


Retooriline küsimus, eks-ole.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
niva
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 25 Juun, 2005 19:03
Kontakt:

ebays sõrmus müügis

Postitus Postitas niva »

Leidsin ebays konnates sealt ühe esmapilgul toreda sõrmuse.Mis arvate sellisest?On´s tegu kellegi fantaasiaga või ehk päris ehtsa asjaga?
http://cgi.ebay.de/WW2-GERMAN-ELITE-SS- ... dZViewItem
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Sama mees müüb $100 -ga ka SS- Ehrenring-i. Eks arva ise, kas need on õiged või valed :?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

ebays on ju eesti euromündid kah juba müügil:D
nii et osta kui rahast kahju pole.
Another bites the dust
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Pealuu sõrmus

Postitus Postitas krizz »

Sellise sõrmuse omanikuks sain kunagi. Uusaegne töö ei ole. Ehk on kellegil sarnane olemas. Mis taust säärasel võiks olla?
Tänan!
Pilt
Viimati muutis krizz, 25 Juun, 2007 11:49, muudetud 1 kord kokku.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Ei näe millegipärast Su pilti!
(Ilmselt pole põhjuseks segi-läbi joodud suur kogus viina ja õlut ning süütevedelikku...)

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Ei tea, mina nään küll. Aga panen siis teistmoodu ka ülesse...
Hoiatan: pilt on üsna kaka, sest prnter tegi! Aga siiski...
Pilt

PS! Eestimaa ilm ajab küll jooma...Voitkat 8) Oleks sest vaid kasu ka... Kõik on OK! :?
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Nüüd on mul ka pilt silme ees tagasi! :lol:

Aga kurvastusega pean mainima, et midagi sellist pole varem näinud.
Tundub olevat kaunis primitiivne töö, isegi sai sellelaadset kraami aidatud ühel tuttaval "ehtekunstnikul" paarkümmend aastat tagasi koduste ja käepärast olevate vahenditega teha.
Pressiks sai kohandatud üks vanaaegne pooltööstuslik mahlapress, kuid see lendas lõpuks tükkideks...

ProPatria

PS. Süda hakkas valutama, et enne seda tööd primitiivseks nimetasin...
Suure suurendusega vaadates tunduvad paljud märgid ja pisemad ehted natuke kehvakesed.

Palju-palju aastaid tagasi sai uuritud luubiga ja isegi mikroskoobi all ligemale viitkümmet ühe Venemaa mehe väidetavalt "saksa sõrmuste" vahetusfondist pärinevat pealuusümboolikaga sõrmust...
Kõige naljakam oli see, et tema sõrmused, mis pärinesid väidetavalt Leningradi ümbruse pinnasest, olid kõik pisidetailides erinevad: ma ei suutnud tuvastada kahte identset, millise puhul võinuks väita, et need tehtud sama matriitsiga.
Kunstiliselt olid need küll kenad ja paljudel pealuu silmad täidetud kenasti lihvitud punaste kivikestega (kas tegu oli vääriskivi või lihtsalt värvilise klaasiga... seda ei osanud määrata).
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Jah ega ta teab mis kunstniku töö ei ole. Kuid kui arvestada, et tegu võib olla päris vana asjaga ehk suisa sõja ajal tehtuga, võib kvaliteediga üsna rahule jääda. Külgedel on võrgu mustri taustal 2 tamme lehte, ees stantsitud luupea, mis siis sõrmuse ette külge joodetud (See on oluline detail, et luupea on stantsitud, järelikult on selliseid rohkemal hulgal tehtud (luupäid). Siuke ta on :roll:

Kuid kui sõjaaegsetest sõrmustest veel rääkida, siis meenub, et ameerika sõjamehed olevad japside luudest omale sõrmuseid treinud. Eriti hinnas olevat olnud kamikazede kõrbenud kondid :P Päris huvitav trofee-suveniir sõjast kaasa tuua!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist