Isamaasõja medalid - 10, 20, 30 jne aastat

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: 20 a TTPA

Postitus Postitas OveT. »

stilett kirjutas:20 a TTPA-d.......kui keegi neid iga päev juurde lupsib teha ja üritab neid mulle pähe määrida, siis minu jaoks on tegu võltsinguga.Igaühel omad vaated......
Ja julgen vaielda ka võltsimise osas.Olen näinud selliseid õudukaid, mida ei anna "novodeliga" võrrelda......


Kirjutan siis oma lause uuesti ja ILMA lühendita välja:
Juubelimedaleid ( VÄLJA ARVATUD XX aastat RKKA) ei võltsi küll keegi.

Seda tuleks mõista nii, et XX a. RKKA ON võltsimisobjekt.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas stilett »

Pole vaja minu üle aasida.Tean ka pisut medalitest. Nõukogude autasudega tegelenud viimased 27 aastat.

Jutt oli juubelimedalitest, kordan - juubelimedalitest,kas ma hakkan loetlema, millised need on? Ilmselt pole vaja.
Kogu sellest plodust, kordan-juubeliplodust ongi XX TTPA-d ainuke, mida võltsitakse. Sellest tulenevalt ongi see medal juubelimedalitest võltsimisobjekt.Või oskad nimetada veel ühte NL juubelimedalit, mille haruldus või hind sunniks võltsima.Aga palun JUUBELIMEDALITEST.Pole vaja nimetada "uppujaid" "avaliku korra kaitset", "partisane", "nahhimoveid-ušakove" ja teatud "linnu" ka.....
Sest need lihtsalt pole juubelimedalid....


P.S. Ja üldse, ilmselt räägima me ühest ja samast.Kiire ja lohakas lugemine viib kõik kolleegid segadusse.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

stilett kirjutas:Pole vaja minu üle aasida.





:?:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Tere,

27 aastat või mitte 27 aastat, aga XX RKKA pole sugugi mitte ainuke juubelimedal mida võltsitakse. Vägagi võltsitud medalid on 30 ja 40 aastat sõjalõpu juubelimedalid ja 100 aastat lenini sünnist juubelimedalid mida anti välismaalastele. Tiraaz oli a' ca 5000 medalit.
Mille poolest medal erines ei hakka kirjeldama, eks 27 aastase kogemusega tegeleja teab seda isegi.
Tavaliste juubelimedalite võltsinguid pole mina siiamaani kohanud ja vaevalt neid veel niipea oodata on.
Linnadest võltsitakse praegusel hetkel kõike, kallimatest asjadest rääkimata.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Nõus

Postitus Postitas stilett »

Täiesti Tossomiga nõus.Kuigi see, et võltsitakse ka selliseid medaleid nagu 30 ja 40 aastat võidust, on mulle täielik uudis ??? Võib olla ajad segamini medalitega-30 ja 40 aastat ....armeed (Stalini-Lenini pää) ja (Lenini pää)????
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

tossom kirjutas:Tere,

27 aastat või mitte 27 aastat, aga XX RKKA pole sugugi mitte ainuke juubelimedal mida võltsitakse. Vägagi võltsitud medalid on 30 ja 40 aastat sõjalõpu juubelimedalid ja 100 aastat lenini sünnist juubelimedalid mida anti välismaalastele. Tiraaz oli a' ca 5000 medalit.
Mille poolest medal erines ei hakka kirjeldama, eks 27 aastase kogemusega tegeleja teab seda isegi.
Tavaliste juubelimedalite võltsinguid pole mina siiamaani kohanud ja vaevalt neid veel niipea oodata on.
Linnadest võltsitakse praegusel hetkel kõike, kallimatest asjadest rääkimata.


Olid ka variandid kõrgematele ohvitseridele (parendatud kvaliteet)?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Ma ei tea küll, et kõrgematele ohvitseridele oleks antud midagi, mis oleks parema kvaliteediga. Ausalt öeldes ei ole juubelimedalid sugugi halva kvaliteediga.
Siiamaani tekitab furoori nn kullatisega kaetud Relvajõudude veterani medal, mis on aga peale pikki uuringuid ja arutelusid loetud omaloominguks.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Kusagil nägin sellest isegi vist pilti. Hea küll - ärge jalgadega pekske - sain vastuse.
Linnugripp paraneb jõudsalt tänu pipraviinale.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

kruvid

Postitus Postitas stilett »

Omal ajal sai Piiterist toodud kohe 100 kruvi tagavaraks, sest tihti juhtus, kui müüdi, olid need küljest läinud ja ilmselt muuks otstarbeks kasutatud.Nüüd vaatasin tagavarad üle ja selgus, et kümmekond veel jäänud....Kellel mure, võite hõigata, saan 5-6 tk loovutada......
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Hmh.. Sattus mu kätte selline plekitükk nagu 25 aastat võidust. Omanik otsib (talt sain täiskomplekti juubelit paberitega + leningradi), ent sellele pole paberit leidnud.
Mis see üldse on? Medaliks on teda palju nimetada. On analooge veel - nagu 35a, 45a vms?
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

See on rinnamärk 25 aastat võidust. Oleneb milline ta sul on. Kui on alumiiniumist, siis on ta kõige levinum variant. Samas on sellest märgist olemas ka raskemast metallist ja isegi pronksist ja ülekullatud ( mitte päris kuld muidugi )variant. Kaks viimast on suht vähelevinud.
Sama lugu on dokumentidega, kõige tavalisem on lihtne pehmest paberist pisike dokument, kuid kõrgematele ohvitseridele anti ka kõvakaanelisi dokumente, oli nii siniste kui pruunide kõvade kaantega dokumente.
Mina ei tea, et oleks olnud veel hiljem sellele märgile järglasi.

Panen õhtul kui aega saan erinevaid variante sellest märgist ja paberitest ülesse, siis on aru saada millest jutt käib.

:wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist