Küsimused, uus kasutaja

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas scout22b »

Küsimus selline, et kuidas lennukitel neid plaatide ühenduskohti musta värviga toonite?
Fortes fortuna adjuvat
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas muhno »

oleks ka paar küsimust.

Kuri plaan ikka osta aerograaf ja kompressor. Sai eelmine nädal kullost meiliga küsitud ja pakuti kahte aerograafi .

0.3 mm düüsiga YAMA oma 1200 eeku
0.4 mm düüsiga AZTEK oma 640 eeku

pärnus sai uuritud ja võimalik sellist isendit hankida

revelli master class aerograaf hinnaga natuke üle 2000 eeku

http://www.revell.de/en/products/model_ ... 39202&sp=1


kompressoritest hetkel pakuti pärnus revelli standard classi kompressorit nõks üle 3000 eeku.

http://www.revell.de/en/products/model_ ... 39137&sp=1




Mõni teadjam võiks omapoolsed kommentaarid kirjutada. Mida ja mis hinnaga ja kust tasuks üldse osta?
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Terv,
Nende kohta ei oska ma midagi öelda, kuid parem osta Luckymodel'ist mõni Sparmax, kui tahad odavamat, ma sain 0.3mm 300.- + 100.- saatmine, niiet ei olnudki nii paha diil ja olen väga rahul sellega, kamot saab teha ja üleüldse lihtsalt liiga lollikindel asi. :wink:
Aga võid ka sealt osta mõne 0.2, 0.1mm Tamiya oma 700.- eest, eks uuri.

Kompressorite kohta, vaata näiteks mõnest Handyman'ist, ise sain endale sealt küllaltki väikse, paagiga kompressori 1500.-.

Edu valimisel,
Marek
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas scout22b »

Endal see sama Yama 0.3-ne sellega olen täitsa rahul, enne seda oli revelli amatööri oma. ütleme nii, et enne oli nagu sapakas ja praegu on nagu mersu :D:P: Selle revelli profika oma kohta on ütleldud, et ei maksa osta :)
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Mida peenem düüs seda peenemat tööd saad teha. Suuremate pindadega muutub asi aga pisult töömahukaks, siis oleks suurema düüsiga vaja. Revellile soovitaks aga võimaluse korral alternatiivi kaaluda, sest Revell tundub vähemalt mulle liiga ülehinnatud.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Tanki rattad

Postitus Postitas scout22b »

Mul pidevalt esinenud probleeme, tanki rataste värvimisega. Just ma mõtlen seda osa, kus ratas lõppeb ja hakkab kumm. No ei saa ma ilusat korralikku ja selget joont. Kord läheb kummi värv veidi ratta osa peale, kord jääb puudu. Ise teen nii, et värvin kõige pealt ratta ära seda värvi nagu vaja ja siis hakkan kummi tooni peale kandma. Kas on eh kellelgi viitsimist veidi näpunäiteid anda või seletada oma tehnikat?

Ette tänades Paavo!
Fortes fortuna adjuvat
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Täpselt sama moodi teen. Värv on lahustiga üsna vedelaks aetud ja ratas on puust hambaorgi otsas, nii et saaks teist keerutada. Kogu kavalus. Värviks kasutan tavalist humbroli 33-me (matt must), no ei ole päris kummi tooni aga peale tolmu ja muud ilu ei saa sest keegi aru :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Mina otsisin sahtli põhjast üles kunagi joonestamise tarvis soetatud žablooni (Ei tea paraku, mis tolle riistapuu täpne nimetus on) millel on erineva suurusega augud - mõõt muutub millimeetrise astmega. Seda siis kasutan maskina, et metallosa värvida. Pärast korrigeerin pintsliga seda kummi piirjoont vedela musta värviga üsna sarnaselt nagu Joss kirjeldas. Võimalikut vedel värv on seetõttu hea, et jookseb ise metallosa ja kummi reljeefiaste vahele ja tekitab selge terava piirjoone. Testorsil on ka kummi toon täitsa olemas - Rubber - kergelt pruunikas ja mattja läikega. Sellega siis tõmban lõpuks kuivpintsli meetodil kummi servad üle ja jääb nagu täitsa.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Minu tehnika:
1. kui tegemist suurema kummiosaga( T-34, autorattad jne.) värvin ratta põhivärviga ja peale kuivamist vajutan maalriteibi tugevalt rattale. Võtan värske/terava skalpelli ja teen mööda kummi ranti lõike. Keskmise osa teibist jätan kohale ja kummiosa värvin aerograafiga. Tegelikult väga lihtne ja küllaltki kiire meetod.
2. Teinekord, kui kummiosa on hästi õhuke ja rattaid palju (Panther), ei viitsi maskidega jamada ja tõmban kummid lihtsalt musta veekindla markeriga ülaeja kogu lugu. Hiljem läheb lakk ja tolm peale ning näeb igati kummi moodi välja.
Tervitused
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Markko »

Üks rumala küsimuse voor ka:

Millega te maskolit peale kannate? Asi selles, et sai omale mingi hetk Humbroli maskol ostetud ja hiljaaegu tagasi läks ka kasutusse. Kandsin peale ühe vana pintsliga, kuid enam see pintsel kriitikat ei kannata. Proovisin küll white spiriti ja veega puhastada ja ka sõrmede vahel seda harjastelt maha keerutada ja koukida, ent tulemusteta. Ehk siis, kui kannate seda pintsliga peale, mis abivahendiga pintsli pärast puhtaks saab? Või peabki varuma miskiseid odavaid pintsleid ühekordseks kasutamiseks?
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Mina kannan Maskoli peale tavaliselt lapiku otsaga puutiku abil, mõne pisema täpi teen tavalise hambatikuga. Pintslit päästa ilmselt ei õnnestu.

Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pole see midagi rumal küsimus. Eks me kõik ole pintsleid hukanud. Aga nagu fossiil juba mainis on hambatikk parim, vastavalt vajadusele lõika ots lapikuks ja voila.
Eriti suurte pindade jaoks jäätisepulgast voolitud labidake, suvi ligineb labidakeste toormaterjali hakkab tekkima :)
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Markko »

Joss Metsast kirjutas:Pole see midagi rumal küsimus. Eks me kõik ole pintsleid hukanud. Aga nagu fossiil juba mainis on hambatikk parim, vastavalt vajadusele lõika ots lapikuks ja voila.
Eriti suurte pindade jaoks jäätisepulgast voolitud labidake, suvi ligineb labidakeste toormaterjali hakkab tekkima :)
Nojah, selle jäätisepulkadest saadava toormematerjali tarne asenduseks on ka väga ideaalsed asjad Statoili kohvisegamispulgad. Nii mõnigi kord saab sealt paar tükki lisaks kaasa kahmatud. Muidugi kohv maksab ka parasjagu, aga teinekord tahaks vältida jäätise söömisel tekkivat aju külmetamist :)
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas scout22b »

Ja nüüd järgmine küsimus. Pole kunagi maskoliga kokku puutunud, ehk saab keegi seletada milleks seda kasutatakse?
Fortes fortuna adjuvat
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Maskol on mõeldud mudeli mingi pinna katmiseks, mida ei soovita sama tooniga värvida. Kujutab endast heledamat sirelilillat möksi, mis lõhna poolest meenutab parimat kanalisatsiooni aroomi. Pärast pealekandmist jääb selline elastne-kummine tumelilla kiht, mida saab peale värvi kuivamist üsna kergesti maha sikutada, maskoli all olnud pind jääb enesestmõistetavalt värvimata.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist