veel midagi lenduritele...

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Vappide suhtes võib isegi õigus olla. Ka mina leidsin oma paberitest sellised vapid.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Joss Metsast kirjutas: ja kui mu mälu nüüd ei peta siis oli igivana meriti 1:40,5 (oli vist) mõõdus spad VIIC.1 -l ka komnurgad kaasas...
Kindlasti on veel , lihtsalt ei tea

Sry, ma ei andnud vist mõista, et ma rääkisin siinkohal nö teema piires. Ehk siis üritasin uurida Eestiga seotud lennukeid, mis muidu muudes värvides ja lenduritega, aga siinmail tegutsenud, noh nagu siin teemas näha on olnud. Just selles võtmes viitasingi sellele Fw-190 poole.

Meie värvides kolmnurkadega lennukeid olen ise näinud mudelitena pakutavat päris mitmeid (või siis lisalehega dekaale) ja neid juba üsna hulga ka kodus liiulil ootamas:)

Kk
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kalle nimetud mudel sama teema lk 1!
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

tere-tere!
Küsiks veel midagi...juhul kui on olnud ,vabandage, aga . kas oleks kuskil fotosid või pilte NSVL lennukitest nimelt Eestis olevatel lennuväljadel? Ja kus oleks näha millist kamot või markeeringut kasutas üks või teine üksus mis Eestis baseerus?...huvitab lihtsalt
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Küsiks veel midagi...juhul kui on olnud ,vabandage, aga . kas oleks kuskil fotosid või pilte NSVL lennukitest nimelt Eestis olevatel lennuväljadel? Ja kus oleks näha millist kamot või markeeringut kasutas üks või teine üksus mis Eestis baseerus?...huvitab lihtsalt
Vot sellega on kitsas käes. Kuskil teemas jooksis läbi TB-3 Tallinnas. Rohkem fotosid ei mäleta küll. Ise olen väeosa numbri ja siinviibimise aja järgi otsinud netist värviprofiile. Lingid on sama teema lk 7 või lk 8 üleval.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Näitus lauluväljakul lähenemas ja otsustasin siis taas kapi otsast midagi alla võtta (hea kui varud olemas on). Seekord siis Ukraina firma UM 1/48 Messerscmitt Bf-109G-6. Minu eesmärk oli sellest teha siis luureversioon Bf-109G-6/U-3, milliseid kasutas siin Eestis NAGr 5 aastal 1944. Pakendis hakkasid silma paljud tuttavad detalid, eriti mootori omad mis olid identsed ICM omadega. Ka muus osas oli identsust vähemalt 80% osas. Tundub, et UM on ICM-ilt maha viksinud. Võrreldes seda kahte firmat edasi on UM mudeli kvaliteet kehvem, eriti läbipaistvad detailid. Mulle oluline kokpiti kuppel oli täiesti matt ja tänu fossiili abile sai see veidi paremaks tehtud. Aga samas maksis see poleerimine ka kätte: pind muutus libedamaks ja liim levis mööda seda kergemini edasi. Omamoodi hermeetilise ruumi tekitas vist soomusseljatugi mille tagune kupli pind muutus taas liimi ja selle aurude tagajärjel matiks. Aga UM juures peab kiitma paremat koostamise läbimõeldust: mootori kapotid kinni või lahti olid koostamise reeglid ja komlektsus eraldi välja toodud ja probleeme ei tekkinud nagu ICM mudeli juures. Ja peatelik oli ka hea kinnituse ja kindlas asendis fikseeringuga. Natuke oli sebimist ka fotokaamera pilooniga aga seegi sai lahendatud Tamiya Bf-109E jupiga. Siin siis tutvustuseks 2./NAGr 5 luurelennuk Bf-109G-6/U-3, mis olid kasutusel 1944 Petseri ja Laatre lennuväljadel ning ilmselt ka mõnel teisel veel.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kuigi eelmisele postitusele kommentaare ei tulnud, otsustasin veel ühe üles riputada. Seekord siis Tšehhi firma MPM Pe-2 1/48. Nagu Kalle Catalina teemas mainisin oli nühkimist, lõikamist ja pahteldamist palju aga kokku ma ta lõpuks sain. MPM võiks kõik osad siiski teha plastikust, ei tea miks osa on epost ja viletsa kvaliteediga. Pe-2 oli eestis laialdaselt kasutuses. Juba 1941 liikus siin neid ringi aga 1944 kasutasid siinmail seda aparaati üpris mitmed polgud. Minu mudel on Balti laevastiku õhujõudude 12. kaardiväepolgu linnuke (ex 73. BAP) aastast 1944. Loodan, et tuleb seekord ka kommentaare.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Igate ehe lennuk jällegi. Muljet avaldab jällegi värvimine ja tegelt ka valmimise kiirus:) Juba tuttav puhas (kulutamata, määrimata) stiil, kohalik taust ja puha, hea vaadata.
See lennuk jätab oma välimsuega mulje, nagu oleks ikka hullult kiire asi. Nii mõnedki MPMid kuulukse vajavat lisanikerdamist. Mul endal UMi 1/72 samast lennukist, paistab väga hästi ja detailselt tehtud, näis mis sest tuleb.

Selle eelmise Bf-109 kohta ütleks, et väga ilus jällegi värviskeem ja muidu ka ilus asi, loodan seda ise ka kaema minna. Mul on ainult kahju, et see ilus mootor varju jäi.

Kk
Viimati muutis kalle, 31 Jaan, 2009 11:16, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nonäedsa, vaatasin küll juba eelmist lennukit, aga nii nagu see elu on - kohe on kuhugi hirmus kiire ning nii jäidki omad targutamised kirja panemata... Aga tahtsin kirjutada sellest lihvitud kuplist - kirjutad, et jäi teine libe ning "imes" liimimisel osa liimi siledale pinnale. Olen lugenud, et selliste nähtuste ärahoidmiseks kinnitatakse kuplid mitte liimi, vaid läbipaistva lakiga, ehk tasub teinekord proovida? Seda soovitati isegi kui universaalset meetodit, ise ma küll proovinud ei ole - tankidel pole kupleid seni veel ette tulnud, aga neete liimin küll ammuilma lakiga ja ei nurise.
Aga PE-2 on kuju poolest tõesti väga "kiire" välimusega, ilus mudel!

Urmas.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Ilus mudel...Tahaks täpsemalt selle lihvimise kohta?... ise panin taolist masinat tükk aega tagasi kokku. Mudel ise on "short run" kit-na mõeldud -tehtud, sellepärast ka epodetaile ohtralt sees. Võiks suure miinusena tuua selle mudeli juures tiibade V-nurk on suure võitu, kere pooled läksid väga raskelt kokku. Aga ülejäänus nagu raskusi ei esinenud. See on vist ainuke firma(+tütarseltskonnad) kes selles mõõtkavas Pe-2 valmistab.
Ise liimin klaas detailid kõige viimasena. Ja siia maani nagu ei esine n.ö imemist klaaspinnale.
Lugupidamisega
P.S Lugesin nüüd takkajärgi selle Me109 klaasdetaili kohta, siit ka soovitus. Jah, lihvimise järel tuleks klaasdetailid katta läikiva lakiga. Kasutan selleks jällegi Parketivaha. Kastan ta sisse ja 1h pärast on klaas nigu kristall...vot
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Sel komplektil olid kõik detailid karvased ja mõõdust väljas mistõttu tuli igat detaili töödelda ja ka pahtlit läks tavalisest rohkem. Kuid kere pooled läksid üllatavalt hästi kokku.
Jah, lihvimise järel tuleks klaasdetailid katta läikiva lakiga. Kasutan selleks jällegi Parketivaha
Kas see vaha on siis mingi laki taoline ollus?
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Jes, sir! Täitsa nagu vesi, kergelt ähmane aga kui ära kuivab jääb absoluutselt läbipaistev. Kusjuures mõnikord isegi nagu parandaks läikivust :) ja kirkust...kasutan seda nagu lakki dekaalide alla...
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

See Pe-2 näeb väga sünge välja , sihuke kiire ja absoluutselt mitte sõjalennuki välimusega. Pigem nagu racer, millega aegajalt kiirposti kohale viiakse.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kui teda Il-2 võrrelda, siis mõõtudes palju vahet polegi aga 2 M-105 tüüpi mootorit peal võisid sellest üpris kiire masina tega küll. Ega teda asjata venelaste pikeerivaks pommitajaks ei nimetatud. Ja oli ju sama hävitaja variant Pe-3 olemas.
Anton - horridoo!
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Mudelid on tipp-topp, valmimise kiirus teeb kadedaks!
Messeri laigud on pintsliga päris head välja tulnud.
Pe-2 on jah ilusa, lausa mittemilitaarse joonega. Tegelt ta ju konstrueeriti algselt saatehävitajaks. Kui hiljem ümber mõeldi ja asjast pommitaja tehti, oli probleeemiks ruumipuudus sihvakas keres.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist