mõned mudelid vaatamiseks...

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
sujuvkala
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Juun, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

mõned mudelid vaatamiseks...

Postitus Postitas sujuvkala »

olen tegelenud mudelite kokku panekuga juba mõnda aega, nüüd siis mõtlesin et võiks mõned pildid ka üles riputada, niisiis mõeldud-tehtud. Kellele silma iluks, kellele mitte kuid kriitikale olen alati avatud :D : http://nagi.ee/photos/sujuvkala/sets/10 ... sq&start=0
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Algus on hea, kuid norida saab alati, ka profi kallal.

1. poolroomik tundub olevat revelli väljalase? Kuidas mudeli kokkupanek oli? Muidu, roomikud on liialt pingutatud, ei lange rataste peale (3. pildilt näha).

2. NH näeb üpris bro välja. Revelli versiooni on muidugi ka kiidetud. tee vast suuremaid, so lähemalt võetud, pilte. Detaile, härrased, detaile.

Osadel piltidel on valgustus kuidagi kollane, lambivalguses võetud? Kui osa camost on samuti kollastes toonides, jätab selline valgus palju asju varju.

3. marder a3-l on roomik kuidagi veninud, kasutasid kummipaela-varianti? (13. pilt, roomik ei ole nii nagu päris masinal). PHz 2000-l on sama mure. Kummikad on lihtsalt jamad ning ei anna tihti seda muljet mida vaja.

Aga väga hea, lase aga edasi ja näita pilte.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus!

Kena ju, et tegijate hulk pisitasa suureneb, see on igal juhul tervitatav nähtus, nii et tere tulemast meite sekka! Mudeleid kokku panna ja värvida saab ka omaette, aga koos on siiski lõbusam.
Nüüd väljapanekust: mind huvitaks kõigepealt selle T-34 STZ mõõtkava ja tootja? Mudeli juures torkab silma, et antenn on veidi jämedavõitu, ehk oleks mõttekas see terastraadiga asendada- näiteks sobiva jämedusega kitarrikeelega? Nende masinate antennid ei olnud koonilised, selles mõttes sobiks hästi. Lisaks on puksiirkonksud valetpidi külge juhtunud - sarve pikem osa peaks ülespoole olema, aga seda pole keeruline parandada.
Veidi häirib taust, mis võiks olla ilma mingi mustrita, eriti annab see tunda Sd.Kfz.251B juures, kus pildid on tehtud kunstliku valgusega - kollane masin kollaseks muutunud taustal kipub vägisi "ära kaduma".
251 tööriistade metallosad võiksid olla siiski tumedalt metalsed, hetkel on nad ebaloomulikult heledad, roomikujupp kapotil võiks välja näha samasugune, nagu masina ratastel olev, see annaks ilmet juurde, muidu kisub liiga ühetooniliseks. Ja miski jama on kapoti esiservas - detailid pole vist päris hästi kokku sobinud? Veel tundub, et dekaalid kipuvad helendama, tavaliselt aitab, kui paigaldamise kohad eelnevalt läikiva lakiga üle käia, kuivada lasta ja alles siis dekaalid peale. Pärast teeb poolmatt või mattlakk kõik ühtlaseks.
Üldmulje on päris hea, mudelid on korralikult kokku pandud ja hoolikalt värvitud, usun et üks tumeda pesulahusega toonimine teeks nad veelgi paremaks ja ilmekamaks.

Igatahes edu ja jätkuvalt uusi mudeleid!

Urmas.
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Väga ilus
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas scout22b »

Marder mul endal kah kapi peal... oli jah veidi muret nende lintidega... aga lahendus oli lihtsalt, selline, et tegin need kummipaelad ühe lüli võrra lühemaks ja tundus enam vähem mõnusam silmale :D... muidugi minu laik ei ole võrreldavgi sinu omaga :D :P
Fortes fortuna adjuvat
Surmaingel
Liige
Postitusi: 274
Liitunud: 27 Okt, 2005 13:48
Kontakt:

Postitus Postitas Surmaingel »

Eheee, kas see T 34 pole mitte meie armsa idanaabri ettevõte Zvezda oma! Ma arvan, et see sama ta on!
Sellele samale rüsala ostsin ma so kädent need Modelkasten´i roomukud! Zvezda oginoolid sai kalli papi eest Kallele mootorratta kiivri kaunistuseks müüdud! Levar on tunnistaja, et ta lubas need isegi kiivrile kleepida!!!!
Kasutaja avatar
KASTNER
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 01 Jaan, 2008 13:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KASTNER »

Täitsa korralikud näevad välja!
Kas sul oli t80-ne kokku panemisel roomikutega probleeme?
sujuvkala
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 03 Juun, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas sujuvkala »

Vastuseks siis küsijatele:T-34 on tõesti idanaabri toodang ja just nimelt zvezda oma, antenn sellel sai venitatud raami servast nagu õpetusel piltide pealt vaadatud sai kuid eks jah tuleb tõdeda et traat näeks etem välja :) .Kõik mudelid siis peale nh90-e on 1/35 mõõtkavas. 251 ei istunud jah kahjuks eriti hästi kokku ja võttis natukeseks tuju ära. T-80'l oli jah roomukitega see jama et nad tundusid vähemalt 1 lüli võrra lühemad ja jäigad ka nii et see tegi paigaldamise ka natu raskemaks aga tänud kõigile kriitika eest ning kui see reede tartu kaubamajas sakslaste fuchs saadaval on siis võtan ära ahjaa ja see et kõik mudelid peale t-34 on revelli toodang :D
Kasutaja avatar
KASTNER
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 01 Jaan, 2008 13:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KASTNER »

T-80 on revelli toodang mitte Zvezda! :shock: Ok!
Mul on Zvezda T-80 ja selle roomikutega oli väga suur probleem! :evil:
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Vahet pole, Revell pakib oma karpidesse Zvezda mudeleid ja see omakorda kauge idanaabri Dragoni mudeleid...

Ahjaaa, Fuchs oli täitsa olemas kui ma eile käisin, kuid ise lahkusin sealt Pzhbz 2000'ega. :wink:

Marek
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Surmaingel kirjutas: Zvezda oginoolid sai kalli papi eest Kallele mootorratta kiivri kaunistuseks müüdud! Levar on tunnistaja, et ta lubas need isegi kiivrile kleepida!!!!
No jääb ära..kuhugi ma ei kleebi! See asi on mul nüüd reliikvia eest ja kes siis sellist asja toast välja toob..

Ja mudelid on igati vahvad! Vedur nt siin ruumis igati värske vaheldus, seda vaataks kohe lähemalt.

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist