GAZ 66 ARMY TRUCK

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

GAZ 66 ARMY TRUCK

Postitus Postitas muhno »

Tegu siis jälle minu isa mudeliga. Skaala on 1:35 ja tootjaks on Eastern Express ja toote kood on 35131. Tegu oli väga huvitava mudeliga, mille detailid vajasid enamus kordadel järelviimistlust ja pahtlit. Põhi tööriistad olid viilid. Kavas on veel tellida sama firma GAZ 66 - ühte kuudiga ja ühte õhutõrjekuulipildujaga. Mõnus nokitsemise töö, mis pole mõeldud algajatele. Enda poolt on lisatud mudelile: vahtkustuti,antenn,labidas ja külje suunatuled. Dekaalid olid järjekordselt kehvad.


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Muidu korralik teostus, aga jah - dekaalid ja rebasesaba meenutav vintsitross riivavad silma. Dekaalide paigaldusest on siin foorumis suht palju infot ja trossi joks leiad ka kindlasti pisut parema kvaliteediga niidi.
Minu silma jaoks on masin ka tiba liiga puhas, aga see juba rohkem minu enda kiiks...
Jõudu järgmiste tegemisel
Tervitused
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Sellise autoga ülevaatusest küll läbi ei pääse :lol: ka lehtvedrud tuli kaks korda aastas mustaks värvida - iseasi, kaua see värv seal pidas. Ja kas kellelegi meenub sellises mõõdus tulekustuti? Muidu ju tore mudel, tuletas meelde, et tänapäeval ma selle juhikohale enam vist ei mahuks 8)
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ja kas kellelegi meenub sellises mõõdus tulekustuti?
Tegelikult meenub küll - mul olid nii vene kroonus, kui ka hiljem Tšernobõlis masinate peal samasugused (BAT-M, MDK), kummalgi pool kabiini taganurga juures üks, umbkaudu samas kohas kus sellelgi mudelil. Ja enam-vähem sama suured kah - Tšernobõlis oli kuumal suvepäeval nendega hea endale külma gaseeritud vett teha :wink: No ja tsooni ja tagasi veeti meid samasuguse GAZ-66 kastis, tulekustuti oli tal umbes samasugune nagu mudelilgi.
On näha, et selle mudeliga on üksjagu vaeva nähtud, parajalt roostes summuti on väga realistlik, nagu ka mõned roostekohad raamil, kuid vedrupakid on tõesti liiga roostes. Samas kui porikoobastes on tugev roosteuss sees, siis võiks seal ka veidi poripritsmeid olla? :wink:
Hoolikalt tehtud mudel, kuigi "puhtavõitu" (no selline tankisti seisukoht)
ja dekaalide värk ei ole hästi õnnestunud.

Urmas.
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas muhno »

Trosse enam vahetada kahjuks ei saa.

Lehtvedrusid saab veel natuke paremaks toonida. Sellega probleeme ei teki.

Muda ja prahi seisukohalt võiks öelda, et hetkel pole veel mudeli dioraam valmis ja sellepärast pole ka koopad ja rattad muda või mingi muu materjaliga koos.

Mulle isiklikult rohkem meeldivad sellised paraadmudelid, kui väga ära määritud mudelid.

Mudeli kokkupanekul juhtus nii mõnigi äpardus. Kõigepealt kukkus kaks korda ära haakekonks ja kolmas kord lendas ta minema pintsetide vahelt jäädavalt. Ei jäänud muud üle kui varudest mingi asendus leida. Asendus on nüüd isegi parem kui oli seda originaal vidin.

Veel läks töö käigus kolmel rattal rehvid valesti peale ja tuli need lahti lammutada, et saaks mustri õiget pidi.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Masina toon on minu arust täitsa 10-sse ... Ilus. Kleepsutehnoloogiaga pead küll vaeva nägema, kullos on ka dekaalipehmendajat saada, saad lihtsa vaevaga oluliselt ilusama tulemuse.
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

Küõll sinu isal on huvitavad mudelid, hea et jagasid neid ka meiega... kui vaadata seda tuuleklaasi pilti siis näeb välja nagu oleks masin sõitnud suurel kiirusel kärbseparvest läbi...väga reaalne.
liitun mudelihuvilistega:D...
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

Küõll sinu isal on huvitavad mudelid, hea et jagasid neid ka meiega... kui vaadata seda tuuleklaasi pilti siis näeb välja nagu oleks masin sõitnud suurel kiirusel kärbseparvest läbi...väga reaalne.
liitun mudelihuvilistega:D...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Mudel ise kahjuks täiesti mööda reaalse olekuga võrreldes, muidu hea töö.
sitt päev, kellele kurdad
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas muhno »

jackpuuk kirjutas:Mudel ise kahjuks täiesti mööda reaalse olekuga võrreldes, muidu hea töö.
Paluks selgitust,et mis on reaalsusest siis nii mööda?
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Normaalne mudel. Kleepsud on jah "kõvera silmaga" peale pandud. Kui asi nii metsa läheb, tasub mõelda on neid üldse vaja. Täiesti piisaks esimesest ja tagumisest numbrimärgist.
Veel oleks üleliigne alt tehtud pilt. Kuna veermikuosa detailsus on nigel, kahandab altvõte üldmuljet.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Rattad häirivad ja esistange ning kabiini vahel on kah midagi nihu, silma ette täpselt ei tule, aga vaata netist 66-e pilte, siis vast saad aru, mida ma silmas pean.
sitt päev, kellele kurdad
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

jackpuuk kirjutas:... ja esistange ning kabiini vahel on kah midagi nihu, silma ette täpselt ei tule, aga vaata netist 66-e pilte, siis vast saad aru, mida ma silmas pean.
Enne kui hakkad näpuga näitama, pead ise täpselt teadma, mida räägid, niisama udutada pole mõtet. Aga olgu, vatame siis, mis seal esistange ja kabiini vahel "nihu" on, mida sa silmas pidada suvatsed:
Pilt

Sellest et tross ei ole eriti õnnestunud, sellest juba räägiti, tugiplekid kahel pool kaitseraua ja kabiini vahel olid tavaliselt ajutine nähtus, nagu pildiltki näha: ühel pool on säilinud, teisel mitte ning see ei tohiks sulle eriline üllatus olla, nii et küsimus sulle - mis seal siis niiväga nihu on?

Urmas.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

jackpuuk kirjutas:Rattad häirivad ja esistange ning kabiini vahel on kah midagi nihu, silma ette täpselt ei tule, aga vaata netist 66-e pilte, siis vast saad aru, mida ma silmas pean.
Midagi sinu juttudes on nihu, täpselt aru ei saa, aga loe netist teiste postitusi, siis vast saad aru, mida ma mõtlen :twisted:
Tervitused
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist