AIDAKE mudelite värvimine

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

AIDAKE mudelite värvimine

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Seoses mehikeste värvimisega tekkis selline mure. Nimelt ma olen nõutu. Ma olen osade väridega värvides hädas kuna värv ei taha ära kuivad vaid on ikka kleepub jne. Ma osadel mudleitel on värvides kuivab ilusasti ära aga teine osa ei värve ei taha kuivada. Näiteks mul on osa i ms aegseid saklasi, kelle saapad , mille värvimisek sai humbroli musta värvi kasutadut ja püsside pruun ei taha ära kuivada. Kõikke värve olen ma enne kasutamist seganud nagu korralikult peab ja midgi ei ole muutunud.
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Postitus Postitas junkers »

Mul jälle selline küsimus. Kas kõik jupid tuleb enne värvida ja alles siis kokku liimida? või vastupidi?
Olen kasutanud seda esimest varjanti...tulemus, liimimisel (värv kasvõi nädal kuivanud) hakkab värv laiali jooksma ja mäkerdab ka kõik tei
sed pilpad ära. Muidugi ei taha ka kaks värvitud juppi väga kokku jääda.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kuidagi nagu nõutuks võtab - tavaliselt kuivab humbrol ikka päris kenasti, aga millega sa teda vedeldasid?
Minul tekkis kuivamise probleem ModelMasteriga, ostsin veel originaallahusti ja puha, aga ei miskit - värvikiht jäi nõrk ja ei olnud veel ööpäeva möödudeski ära kuivanud (tegu oli ausalt öeldes kokkusegatud tooniga). See probleem õnnestus lahendada nitrolahustit kasutades - kümnekonna minuti pärast oli värvikiht kuiv ja kõva. Kuid kas Humbrolile nitro istub - pole ise proovinudki ja üsna tugev lõhn on ikka üleval küll.
Kas kõik jupid tuleb enne värvida ja alles siis kokku liimida? või vastupidi?
Olen korra sellist tsirkust proovinud, kuna ikka siin -seal soovitatakse, aga mulle ei meeldinud. Tegelikult peetakse silmas pisemaid juppe, et värvid enne raami küljest lahtilõikamist ära - nagu näiteks eraldi roomikulülid ja muu selline kribu-krabu.
Mina igatahes loobusin ja eelistan värvida "loominguliselt" -näiteks tanki kere, rattad, roomikud ja tööriistad eraldi. Teljed, kuhu otsa rattad käivad katan sobivas mõõdus kokteilikõrte juppide, teibi või Maskoliga kinni. Tööriistade või mõne muu hiljem liimimisele mineva pudi-padi liimimiskohtadele panen kas mõne tilga Maskolit või siis puhastan need kohad enne liimimist noaotsa või mõne lõikuriga kaapides ära. Värviga kaetud jupid enam normaalselt kokku ei hakka, liimi kaasabil toimuvast mäkerdamisest ma parem ei räägigi.
Samas paljud tegijad panevad tööriistad ja muu sellise kribu kohe mudelile külge ja värvivad kõik korraga põhitoonis ära, pärastpoole teevad tööriistadele otse mudeli küljes pintsliga "näod pähe", mina ei ole nii spetsiifilist pilotaaži veel proovinud...

Urmas.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

mul on ka Humbroli must jäänud kleepuma, puhastasin maha ja värvisin uuesti - jäi ilus. Miks esimene kord kleepuma jäi ei tea siiani.
Viimati muutis Luciano, 05 Juun, 2009 5:17, muudetud 1 kord kokku.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Humbroli must jääb sageli kleepuma.. põhjus on segane. Tõenäoliselt värv lihtsalt vanub kiiremini kui ülejäänud.. värske partiiga pole probleeme olnud.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Humbroli mustaga (33) pole veel kordagi häda olnud. Küll aga korda kolm humbroli lakiga mis kohe mitte kuidagi kuivada ei tahtnud. Lahendus oli alati prügikast ja uus purk. Ilmselt praakpartii kus ma oma "õnneliku" käega purke valisin.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist