Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Head uut kõigile!

Ei noh, väga ägedalt kulgeb..

Algatuseks, miks need E seeriad nii kahtlased tunduvad..

Mootoriruum koos radikatega on ju suht mõistliku ruumilahendusega.
Aga kuhu paigutada kogu transmissioon kooos käigukasti ja külgfriktsioonidega 350-400 hj. laialilaotamiseks..
Vene masinatel vähemalt pool jõuallika mahust..

Jääb tõesti mõistatuseks..?

Ootaks aparaadist adekvaatset "röntgenülesvõtet".

Muidu tundub puhas futuvärk..

Ja muidugi dioraamateema..
Kas jälgi üldse järgi ei jäägi? Kohev lumi ja nii edasi..

Newtoni gravitatsiooniseadused kehtivad juba 17-ndast sajandist..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

proovisin jälgi vajutada. aga see lumi on täpselt nii kohev, ehk õhuke, et jälgi ei jää. vbola siis teen uee kihi peale. tark ei torma...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Flaki-Poiss
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Apr, 2010 21:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Flaki-Poiss »

Ehk võiks neid ringi ümbrusi veidi halliga toonitada, noh et ringid ei oleks kõik nii perfektselt ümmargused?
Muidu väga vahva masin, aga ma kardan, et sa pead nüüd sellise kah ära ehitama:
http://www.scalemates.com/products/prod ... ?id=246319 :D
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Hertsog kirjutas:ei-ei. täitsa kainelt tegin...
No sa võid ju rääkida..., aga eks see ole ju näha, et KUI kainelt...

Fritsud on minu arvates täiesti arvestatavad tegelased, kui mitte nende suured-suured kurvad silmad.. Antud juhul tuleks iseennast nende fritsude nahas ette kujutada - no et lähed, hambuni relvastatult, territooriumil, mis on tegelikult lahingutandriks ja masina kõrval, mis juba niigi tõmbab nagu magnet kõikide vähegi laskeulatuses olevate vaindlaste sihturite tähelepanu. Ja mitte ainult nende - snaiprid ja kõiksugu muud sorti täristajad kah veel lisaks. Olgu, kandam on raske ja eesliin veel suht kaugel, aga mitut sorti vilistavat rauda lendab ikkagi aeg-ajalt üle pea. Arva ära, mis nägu sul endal sellises olukorras oleks? Õigemini, et milline silmavaade? Miskipärast arvan, et silmad oleks suht kissis ja ise valmis vajadusel koheselt mõne ähvardavama kõmaka peale varju otsima/kõhuli viskama. Võib ju spekuleerida nii ja naa, aga silmad oleksid igal juhul valvel, seega pooleldi pilukil - ja see ongi su figuuride juures puudu - londivad teised muidu nagu paar lasteaialast liivakasti poole...
Kusagilt lugesin, et sellised "valvel" olevate silmade valged osad soovitatakse värvida õige kergelt hallika tooniga valgega ja toonitada silmanurki, ehk viitsid ära proovida?

Ringidest: seda tüüpi kamo oli vähe ja päris sõja lõpus, nii et fantaasialennu jaoks täiesti õiges kohas ja need ringid olidki perfektselt ümmargused.

Aga head uut aastat kah kõige selle jutu peale.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

oijah. valmis sai. hoolimata sellest, et tanki näeb 67 kilomeetri peale ka 97-aastane vanaema, kelle silmanägemine kadus koos nõukogude võimuga. samuti hoolimata sellest, et tervel mansal on s*ttuva kassi punnis silmad jne mis siin kõik veel oli... aijaa, kui manstein tahab veel sügavamaid jälgi, kuhu koer võiks jalad endal murda, siis tuleb kirka võtta.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

ja üldine kompott siis ka:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

pilte sai mehemoodi, a vast kannatab ära...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas calico »

Väga hea minu meelest! Kuna eriti selle pärast et ette on kõik pikalt ära ka saadetud :lol: :dont_know: siis ei oskagi (julge) midagi öelda...
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Mudel on ilus!

Eriti ägedad on lindid, sissesopistunud lumega..
Eeskujuks kõigile talvise roomikmasina ehitajatele.

Küll aga..
kui manstein tahab veel sügavamaid jälgi, kuhu koer võiks jalad endal murda, siis tuleb kirka võtta.
Dioraama pool oleks tõesti tahtnud vähe järeleaitamist. No ei näe aparaadi taga jäljepoegagi..
Ometi peaksid lumised lindid ja dünaamilistes poosides võitlejad olema kindlaks tõendiks liikumisest.

Ja liikuri meeskond oma suvistes vormides moodustavad ülejäänud seltskonnaga ehmatava kontrasti..

Küllap oli moodsas E-liikuris tõhus salongisoojendus või koguni kliimaseade ette nähtud ..?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Ei mudel on kena ja minule teeb rõõmu eriti see, kui keegi korraliku dioraamiga jandamise ette võtab.

Küll aga häirivad mind kaks eriti silmatorkavat asja, ning need on palju häirivamad kui praemuna-silmad: Esiteks - masin ei ole sugugi maasse vajunud, kuigi tegu peaks olema vähemasti paarkümmend tonni kaaluva sõidukiga. Olgugi maa külmand - vasak pool on jumala õhus nagu hoiaks seda Ristija-Johannes ise oma kätel. parem pool on sellega kõrvutades isegi enam-vähem, kuigi mitte loomulik. Teiseks on lume ja puhta pinna järsud üleminekud. Tõesti, kuna ise ei ole lumeasja teinud, ei julge liiga järsult sõna võtta, kuid see piir seal tundub ebaloomulikult selge - nii roomikutel, kui ratastel, kui ka küljeplaatidel. Ma ei tea - ehk annaks mingit lumepihu sinna vahele teha - midagi pastellitolmu laadset, et saaks kuidagi loomulikum see üleminek. Veel - kas sõitval masinal üldse sellist sadanud puhasvalget lund roomikulülide vahel on - ehk juba muda, või siis selline kokkupressitud lumejäänus?

Väga vabandan peale kauneid jõule ja aastavahetust sellise ränga kriitika eest.
Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

ei ole vaja vabandada. jutt on aus. tõttöelda mind ennastki häirivad need asjad, aga selgituseks:
dioraami kui sellise tegin ma puhtalt oma rahututele käekestele tegevuse andmiseks. kõik, mis puudutab seda etappi, oli täiesti uus ja põhines loogilisele leiutamisele. kipsi sisse ma vajutasin kerged jäljed, aga põhjalikult ei julgenud. ausalt. lumi tankil - jällegi õigus, mulle endale tundub ka kudiagi steriilne. peab järgi aitama, selles osas on ka visioone. eriti rattad ja küljeplaadid. aga eks ma nüüd natuke mõtlen oma ideid edasi...

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

vaikselt ikka toimetan...

Sd.Kfz 234/2 Puma siis

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

viskasin värvi ja pildid selga...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

edasi tuleb siis värvitööd kulutama ja rikkuma hakata.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

noh. ta sai valmis. natuke plasti. natuke plekki. natuke muud möga ka ja tehtud ta ongi.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

rooste ja muu läbu huvilistele:

Pilt

Pilt

Pilt

selleks korraks kõik...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Flatride
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Veebr, 2009 17:46
Asukoht: Lääne-Eesti
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Flatride »

Kuigi ma pole ise otse soomustehnika-fänn, uurin imetlusega siinseid isendeid. Uskumatu teostus ja detailitäpsus. Mul tekkis küsimus - kas torni pöörlemine ei peaks jätma kerele kaarjaid kriimustusi või jälgi? Näiteks siis, kui torni ja kere vahele väikeseid kive jms satub? A.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Mul tekkis küsimus - kas torni pöörlemine ei peaks jätma kerele kaarjaid kriimustusi või jälgi? Näiteks siis, kui torni ja kere vahele väikeseid kive jms satub?
see on hea küsimus. tõttöelda olen ma ise ka natuke seda mõtlenud, kuid ühelgi originaalfotol ma selliseid kahjustusi pole näinud. torni serva alumine äär on tegelikult kerele lähemal, kui torni põhi. st, et tegelikkuses on torni põhja ja ülejäänud kere lae vahel oluliselt rohkem ruumi, kui paistab torni serva ja kere vahelisest praost. mudeliehituse seisukohalt on ta rohkem maitse asi. võimalik, aga mitte väga tõenäoline kahjustus. umbes sama tõenäoline nagu kartuli "juhuslik" sattumine žiguli sumpasse :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Väga uhke mudel.

Küll aga häirivad väljapööratud rataste seadenurgad.
Kuna tegu on nelikjuhtimisega aparaadiga, peaksid kõik rattad pööretel kulgema oma ettenähtud trajektoori mööda.
Teostatud ilmselt iga silla individuaalse roolitrapetsi abil.
Antud juhul on sisemiste telgede rattad üle keeratud ja lohisevad lihtsalt kaasa, tekitades lisatakistust ja kahjustades juhitavust.

Kuna korralikku fotomaterjali ei leidnud paneks üles klipi.
Tähelepanu tasuks pöörata 28ndale sekundile.
http://www.youtube.com/watch?v=gYguCK-LeL8
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist