Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kutsuks parem üles Kristjanit, et tee palun see Eesti eest tank, millest enne jutt oli;)
mul juba see on tehtud ning ka siin olemas :D
aga ilmselt pidasid silmas teist Kristjanit...
aga paneb mõtlema miks siin nii paljud kasutajad midagi ei näita, kuigi on korra paar endast märku andnud.
see on hea point. ma ise kahtlustan, et tegemist on enamuses laiskusega. oma panusega ollakse kitsid. ei tea kas on kohatu võrdlus (kindlasti on - ootame taas vihakõnesid teemal "ma ükskord mõtlesin, aga vot nüüd küll ei näita ja olen solvunud!"), et tarbida tahavad kõik, aga toota viitsivad vähesed. "ah ma ei oska" ei ole vabandus minu arvates... pigem ikka see va tahtmise ja viitsimise pool. ilmselgelt oleme meie siin ühe suurema foorumi - mille üldine suunitlus ei olegi mudeleid toota - tilluke osa. kindlasti käivad paljud kasutajad üle terve foorumi vaatamas, millega "need hullud jälle hakkama on saanud" - ja selle üle on ainult hea meel (statistika raames, ainult juba minu teemal on suhtarv 1 postituse kohta vaatamisi ~1800). oleme omamoodi meelelahutuslik rändtsirkus :D samas on siin ka palju tegelasi, kes just nimelt "püsivad kapis" ega anna oma töid näole. mis iseenesest on kahetsusväärne...

tore on ka et antud teema on läinud intelligentseks diskussiooniks ning avatud mõtteavalduseks, äkki isegi midagi muutub ning presenteerijaid tuleb juurde ? äkki juhtub mdiagi isegi, mis välismaal on ammu levinud: group-build ? juhtum kus mingi aja jooksul erinevad liikmed esitavad samasugust (samaliigilist, samateemalist... midaiganes) mudelit oma visioonina... iseenesest ei oleks ju paha mõte, kui rohkem kui mitu osalejat teeksid ühte tüüpi a la 1/72 lennuki või tanki valmis (just mõne sellise, mille maksumus jääb sellisesse piiri, kus ka nooremad liikmed saaksid osaleda - erilise sadisimina juba enda suhtes võiks veel teha ettepaneku asja ainult pintsliga värvida, aga see läheks vist liiga gestaapoks :D ). autasuks näiteks padjapüürist välja lõigatud vimpel või shokolaadipaberist tehtud orden :D või midaiganes.

mõtteid on. kaasatulijaid on vaja.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Hea mõte!
Ma võin voolida ja valada miniatuursed tinast autasud-auhinnad.

Aga pintsel pole sadism vaid elementaarne asi algajatel 1:72 juures.
Kellel see aerograaf koos kasutusoskustega kohe võtta on? Minulgi pole teist.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas kalle »

Hertsog kirjutas:
mul juba see on tehtud ning ka siin olemas :D
aga ilmselt pidasid silmas teist Kristjanit...
Jah, oled õigel teel. Mul selline komme, et kõnetan tihti foorumites inimesi õige nimega, eriti kui kasutajanime taga on mulle juba tuttav tegelane. See kasutajanimede teema on mulle veidi võõras..seepärast kasutan ise igal võimausel foorumites oma nime. See selleks.
Kogu üleskutse tuli mude sellest lausejupist
vaoinas kirjutas: Aga jätnuks Fossiil ja Hertsog omad asjad ütlemata, siis pahaaimamatu Vaoinas või keegi teine paneks sellesama õnnetu T-34 "Nõukogude Eesti eest" sama vigaselt kokku
Kristjan
Ma siis mõtlesin, et nüüd on paras aeg soovida, et tulgu siis nüüd see pahaaimamatu Vaoinas ja hakaku taas mudeliehitusega pihta;)


Aga edasi:
Hertsog kirjutas: äkki juhtub mdiagi isegi, mis välismaal on ammu levinud: group-build ?....

Muidugi hea mõte, nagu juba jõuti mainida. Mul oleks väga hea meel, kui sinu sama teemaline ettepaneks järgijaid leiab, tegelt ka! Ma nimelt olen sama teemaga tulnud välja korda mitu, seni tulemuseta. Viimane vedeleb siiani Suure Auhinna teemas, kus vaid Mehis (ja ma oleks olnud väga üllatunud, kui just tema poleks esimesena reageerinud) on mõtte heaks kiitnud. Varem olen proovinud VII seeria saksa allveelaevaga ja veel mõne muu teemaga. Loodan, et sinu algatus võtab rohkem vedu. Eraldi tema teha? Ja kui kaasatulijatest rääkida, siis mina tõstan kohe käe kõrgele!

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

krt, no ei saa kuidagi selle E-50-raipe pilte ülesse... savi, see on hetkel mõned sajad kilomeetrid kaugemal ka minust. aga see selleks :D

allveelaevad on vbolla nagu laiemale üldsusele "lahja" ehitus. et ei tekita erutust massides. arvamusi on isesuguseid muidugi. sellepärast mõtlengi, et olgu tank või lennuk. skaala 1/72 (just hinna ja kättesaadavuse pärast) ning teema mingi periood mingist hetkest... kasvõi lennukite puhul siis "lahing Inglismaa pärast" vms. materjali, mida ehitada oleks ju omajagu: terve toonane RAF ja Luftwaffe. ajaloolist anaalsust taga ei ajaks, kuid huvitavuse mõttes võiks olla igal pillil mingi (peaaegu autentne) stoori juures (et palun ei teeks siiski reaktiive 1940-da aasta taevasse sebima ning ei pakuks jaapanlaste torpeedopommitajaid Londoni kohale :D )

suure auhinna raames olen isegi sõna võtnud ja minu arvamus on endiselt, et idee on õilis, kuid ehitusmaterjali vähe... tsiteerin end mälu järgi: "kaua sa ikka neid Cariuse tiigreid ja Nõukogude Eesti eest tanke teed". mingi aasta tehti isegi eesti spitfire-id... aga kui just ei viitsi madisepäeva-vinjetti teha (sho - küta! :D ), siis on nagu hapud lood. sestap tulekski fookust laiendada... mitte küll nüüd SA-võistlust "lörtsides", aga mingi grupiehitus oleks kena kevadekuulutaja küll. ootame veel arvamusi. eraldi teema tegemine ei maksa midagi, kuid seal toimetamiseks võiks olla nagu rohkem initsiatiivi. 1-2 mehe grupiehitus jääb nukraks...

mõtted jäävad, arutelud jätkuvad
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas scout22b »

Ei ole jah siin foorumis väga aktiivne olnud tükimat aega (kindlasti mitte konstruktiivse kriitika kartuses :P :P :P), aga sellisest üritusest võtaks ka ehk isegi osa. Variant B oleks vast, se nö "kampaania"/"operatsioon" määratledagi ära näiteks mingi ajalise perioodi abil (a la operatsioon "Neptune" ehk Normandia dessant) ja jätta skaala üldse defineerimata. Selliselt oleks käsitletavate objektide valik suurem ning inimesed saaks ka valida endale meelepärase skaala lähtuvalt finantsolukorrast või muudest faktoritest.
Keerulisem küsimus minu arvates on ära määratleda, mis oleks selle kampaania kestvus?
Fortes fortuna adjuvat
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vahemärkusena olgu öeldud et eesti spit ongi ju siiani ainuke edukas grupiehitus olnud, kahjuks küll teki all salaja et kaasfoorumlasi jaanipäeva paiku üllatada :)

Kui läheb grupiviisiliseks ehituseks siis proovin ka käpp olla. Tõsi, pooldaks mõningast mastaabivabadust. Teema... Battle for britain sobiks vast hästi, nagu juba öeldud on subjekte lausa murdu.

Ja veendunud tankistidele üleskutse , no tehke nüüd ka üks "päälik" või "uku" valmis,toorikuid peaks nüüd nagu putru olema... Ei pea üldse sa sovetskuju või cariuse tanki tegema ;)
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Mercurius »

Koosehitamisest.

Aga mulle on alati sellised asjad meeldinud, kus ühe ja sama dioraami peal on inimesed, soomus, lennukid, suurtükid, autod, mootorrattad, loomad, auruvedurid, allveelaevad jne. :D
Näiteks:

Pilt
Pilt

Et siis loogika: üks teeb dioraami, teine teeb soomuse, kolmas teeb lennukid jne. Kui perfomance läbi saab, siis võib igaüks oma tüki tervikust koju viia.

Skaala? 1/72, 1/48, 1/35+1/32?
Miks-mitte SA raames üks kokkupandav tervik - kuid hindamisele ühikud eraldi...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas kalle »

See lego dio idee on huvitav, aga alguseks ehk suur suutäis, saaks esialgu tavalise grupika käima.
Hertsog kirjutas: suure auhinna raames olen isegi sõna võtnud ja minu arvamus on endiselt, et idee on õilis, kuid ehitusmaterjali vähe...

Aga just selle mõttega tegingi selleks aastaks ettepaneku Rudeli grupikaks. Ja kas see ei sobiks just ka selle teema siinse teema ideeks? Ideed pakkudes lootsin, et saksa tehnika ehk veab rohkem ligi. Inglismaa lahing oleks ka hea teema, aga minu graafik on nt nii täis, et kui tahan Suureks Auhinnaks midagi valmis jõuda, siis peaks need kaks asja ühendama, muidu ei mängi välja. Sellepärast tõukaks oma Rudeli jälle esile. Ja selle hindamisega on nii, et ka nt Suure Auhinna osas on hindamine väga subjektiivne, kui nii erinevad tööd ja mõõtkavad on segamini. Samuti paistab olevat ikkagi saladus, kes ja mille järgi töid paika panevad, vähemalt mina pole seni pikema pinnimise peale vastust saanud. Seega usun, et see hindamise pool pole väga tähtis ka selle grupika puhul. Mina nt ei lähe suurele auhinnale välja võistlema, vaid selleks, et oleks midagi riiulis, midagi oleks näha, et tehakse. Sama mõttega panen ka siia üldse oma teemasi üles. Tagasisidet näete ise kui vähe tuleb, aga ma olen vähemalt olemas.

Kk
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas calico »

Hmm, väga huvitavad mõtted, selle kambaka teemaga oleks isegi käpp, kusjuures just siin enne sõbraga telefoni teel rääkisime sellest, ja nigu naksti hakkas foorumis teema üles keerutama. väga pro!
teemadest siis nii palju t lahing inglismaa pärast oleks minu meele järgi, sest sellel teemal olen juba mitmeid aastaid mudeleid riiulile korjanud, mul on nii spitte kui hurrisi, ning samuti ka kõike selle teemaga seonduvat erinevaid masinaid ootamas kuhjaga. selles seerias on mul esimene liblikas juba valmis, mis on mu lehel ka näha, selleks on airfixi RAF emergency set dioraam. ja samas vaimus oleks jätkata küll. 1:72 sobib mulle kui selle ala andunud kummardajale ülihästi.
Samas ka härra Rudeli masin on kohe varnast võtta, pole ka probleeme. 8)

muidugu sry Hertsog off topicu pärast... :oops:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii. arvamusi on "peldikuseinale" tulnud :D ... võiks olla rohkem iseenesest.

mis puutub grupiehitusse, siis lasen oma subjektiivse arvamuse jälle välja: kas Rudel-i teema ei oleks liiga kitsas ? sellesmõttes on Britannia-kaklus nagu laiem ja laseb publikult rohkem oma ihasid rakendada. arvan, et esimene grupi-ehitus võiks olla just selline. tulemusena ehk oleks ka rohkem osalisi. organisatoorsest poolest soovitan, et võiks teha eraldi teema ning määratleda ajavahemiku: kaks kuud-kolm tunduks mõistlik ? skaalat siis ei piiraks, ainult ajaperioodi. muid asju ka ei piiraks.

ja kogu selle orgunnimise väänaks kaela kallele, sest tema on rohkem lennukimees :D

aga muid teemasid ka. milleks me kõik siia kokku oleme tulnud...
E-50 siis. on arenguid, kuid valmis veel pole. umbes pooled mäkerdusetapid on läbitud, kuid see pole veel kõik. kolm korda kurat pildistasin ja lõpuks ei jäänud ise ka rahule, aga eks pilte tuleb veel. hiljem. kunagi. ise kommenteerima väga visiooni ja kontseptsiooni ei hakkaks, kuna tegemist on nö vaheetapiga.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Hertsogi algne pakkumine oli siiski kõige huvitavam - sama skaala ja sama mudel kõikidel, tootja võib erineda. Siis oleks minagi kaasa löönud, kui mul valitud mudel kapis olemas on (ja tõenäoliselt on).
Võtke teed ja tulge homme jälle..
suikmoto
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 03 Veebr, 2016 0:10
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas suikmoto »

Jah, võiks olla sama skaala ja mudel aga kuidas jääb masina variantidega? Oleks aegsasti vaja teada ka skaalat ja masinat.
Muidu oleks huvitatud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

vahepeal on igasugust paska juhtunud...edgar, donald, taavi ja siis need ka sinna kuhugi vahele:

Pilt

Pilt

külalisesinejaga etüüd...

Pilt

Pilt

ehk nagu meil öeldakse (üks mees olla naisele sms-i saatnud): "raha on - seiklus jätkub!"
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Das Tiger
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Dets, 2010 23:56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Das Tiger »

KV-2 on suutnud ühe oma tiimi tiigritest kahjutuks teha! Väga imposantne, tee või dioraam :lol: .
[i]There is no escape from the enemy within[/i]
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Toimetab natuke ikka...

VK 30.02 ehk siis Daimler-Benzi "võistlustöö" Pantheri konkursile. sai pisut ratsitud ja lisatud "upgrade": metallrattad, uus tornikuppel, esikuulipilduja "ballmount" (miks eesti keeles sellele normaalset nimetust ei ole ?)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist