Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ausalt perverdid olete :D, nagu juba ise mainite, siis jagatakse teid palatitesse ja see on ka teie õige koht :D.
Edu teile poolemeelsetele, olen korduvalt oma kujutletava kübara kiilaka pealt maha võtnud teie tegemiste ees. Sai küll siia teemasse oma kiidulaul lauldud, aga see kehtib teie kõikide kohta! RESPECT!!!
sitt päev, kellele kurdad
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Irisemiseks pole põhjust.

Näha on et oled oma moblast viimase välja pigistanud ja pildid on väga head.
Ka aluseks valitud munakivisillutis on vist tonaalsust muutnud? Paistab väga reaalne.
Mudel on samuti hästi õnnestunud, aga ühele pisiasjale julgeks tähelepanu pöörata.
Tänu Urmase märkustele teame nüüd, et Pantri roomiku hamba väliskülg ei tohi läikida.
Ehk annab veel asja parandada?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

roomikud - kurat jah. iseenesest annaks teha kasvõi tolmutamise või pintsliga värvides hambad tumedamaks. aga ma järgin põhimõtet "as is". midagi parandama ei taha hakata, sest see oleks juba nö "ületegemine". lisaks sellele roomikujutule on mudelil ka veel terve hunnik muid, esmapilgul märkamatuid faktivigu. ja seda just tootjapoolelt. Vladislav eile osutas mitmele möödalasule, mis on juba Dragon ise võssa lasnud ja mida mina heas usus lasin juhendi järgi vastavalt koostades läbi. samas tunnistan ausalt, et minu jaoks mudeli ülitäpseks ajamine ei ole mingi eesmärk. ma teen mudeleid ikkagi eelkõige hobi korras ja enese lõbustamiseks. kui mul tekib tunne, et näiteks tungrauale on vaja teha etsitud sangad siis ma ka seda teen. samas näiteks kahurite suudmepidurid jätsin plastmassiks. puurisin ainult otstesse avad. etsilehte sellisesse koonusesse keeramine käis üle jõu ja ma ei tahtnud, et ehitamine muutuks enesevägistamiseks. nii et häda pühendab abinõu. mudelid tulevad täpselt sellised välja nagu nad tulevad. ajapikku ehk paremad :)

aga sillutise kohta: jah, pesin seda õlivärviga. ehk täpsemalt määrisin - st lasin tuubist plörtsu värvi plaadile ja nühkisin lapiga üle.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

et laivis asi nähtud ka, ja on igaavene lahe aparaat. julgesin seda pildistamise eesmärgil isegi natuke liigutada (kerge hirmuga katkitegemise eest küll, nagu võõraste laste käitlemisel, samas kui oma asju tõstad ikka maru julgelt.) Ja olen ka nõus hertsogi filosoofiaga
minu jaoks mudeli ülitäpseks ajamine ei ole mingi eesmärk. ma teen mudeleid ikkagi eelkõige hobi korras ja enese lõbustamiseks
Kui viitsid siis viitsid, kui ei siis ei. Eks igaüks peabki endale meeldiva viisi ju leidma.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

okei, ongi natuke juba aega merre voolanud. järgmine asi pingis. etteruttavalt mainin ära, et poleks põhjust mind liigses agaruses süüdistada: olen seda looma teinud juba nädal aega... :D krunt on seljas ja mustaga ka ära soditud.

Sturmgeschütz III F siis

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

oi kui kuri see asi on 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tempokalt paned! Ja paganama hästi kukub välja kah, nii et edu!

Urmas.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

Tempokalt paned! Ja paganama hästi kukub välja kah, nii et edu!
irw, jah. momendiks on stug laki all kah. kuivab paar päeva ja ootab esimest pesu.

P.S Urmas - kui aega saad, võta lehekülg tagasi ja vaata "Coelian" ka üle ;)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No vaatasin tegelikult, aga seekord jõudsin ju rongist kenasti maha jääda :wink:
Kuid paar sõna tagantjärele ikka: väga efektne tuli lõppkokkuvõttes! Aga et mudel on üsna arhailine ja tegu sellise "mis oleks olnud, kui oleks olnud" asjaga, siis ei ole mõtet ju tootjapoolsete näpukate kallal võtma hakata. Seda enam, et Vladislav neile juba tähelepanu osutas. No ja roomik - kui komplektis oleva asemel oleksid kasutanud Friuli oma, siis oleksin muidugi ehk veidi irisenud, aga nüüd jääb ära, kuna selle roomiku hammaste kujugi ei kannata kriitikat.

Urmas.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

hurjuhh kaasmaalased,

mudel number 15 Dragoni Sturmgeschütz III F. 1942 aasta. idarinne. Mudel ise tundub olevat ümberpakitud vanad restid. tööd valujääkide koristamisel oli omajagu. plusspoolele võib lisada kaasas olnud maagilised lindid. samuti oli kaasas ka meeskond, kuid plaanin seda kasutada hoopis valminud Hummeli juures kunagi. naljakas oli nii väikest asja teha peale kõiki maus-e ja pantreid... olin seekord lakiga tagasihoidlikum ja seega peaks läiget olema ka täpselt nii palju, et poleks liiga palju :D .pildid siis siin:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Hull vend oled Hertsog. Kas sa kunagi üldse magad ka?
Vaata aga milleni liiminuusutamine viib.
Aga mudel on VINGE ja aina paremaks nad sul lähevad.
Anna aga minna, palju mudeleid veel tegemata ja foorumis esitlemata.
Tegelt olen kade, et endal nii palju viitsimist ja pealehakkamist pole. :lol:
APLAUS!
Tervitused
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Mida värki?
Juba valmis!

Eh, oleks omal nii palju pealehakkamist.
Masin on vägev välja tulnud Ka pildid traditsiooniks kujunenult korralikud, eriti viimane foto.
Aga kuna kriitika on edasiviiv jõud, tuleb ka mõni kobisev sõna.
Kleepsud on mõne koha peal narmendama jäänud.
Augud tagumistes porilapakates oleks võinud realismi mõttes õhemaks kohitseda, et jääks pleki mulje.
Ja muidugi äraleierdatud teema: roomikute jooksurajad! Need millegipärast ei läigi.
Näis, mis fossiil kostab?
Tegelikult oled Sa, Hertsog, ikka väga kõva tegija!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

aitüma mehed. eks mul on võimalust rohkem mudeleid ehitada. pmtselt iga õhtu paar tunnikest nokitseda. see sturm sai küll jah kiirelt valmis - kokku vist mingi 10 päeva. ennastki võttis kukalt kratsima, et äkki peaks tempot maha tõmbama. aga olge mureta, nüüd tuleb vist vähe kiirem eluperiood ja mudeliehitus tõmbab noormalsele tempole tagasi.
Kleepsud on mõne koha peal narmendama jäänud.
märkasin. juba fotosid üles laadides. ega sellised asjad tulevadki ainult fotodelt välja. prageuseks on see rist kinni tagasi kleebitud.
Ja muidugi äraleierdatud teema: roomikute jooksurajad!
ausalt, selle kohta ma ei oska midagi öelda. selles osas, et enamus antud veermikust on ju kummiga pehmendatud. tõsi, veo- ja tagumine ratas on metallist ja seega peaksid pisut kulutama roomikuid. eks ma katsun siis ühel hetkel ette võtta tõsisemalt. mõne järgmise roomiklooma juures.
Tegelikult oled Sa, Hertsog, ikka väga kõva tegija!
ei ole ma midagi. teie, vanameistrid, olete minu ju siin "üles kasvatanud". ja teie tööd on olnud aabitsaks ja inspiratsiooniks. eks ma ikka tasapisi arenene.

aga tänud heade sõnade eest.

P.S. järgmise ehitusega kustutan ma auvõla von manstein-i ees. nii et sa Toomas juba ilmselt tead, mis tulema hakkab ;)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Ei, Vändrast ei tule enam saelaudu, need tulevad Tartust. Hr Hertsog on ilmselgelt üles pannud Hr Fordi konveieri, kust väljuvad masinad sellise hooga, millele pole võrdset. samuti on nende viimistlusastme parim kirjeldus tõesti nagu sellele karbile oli kirjutatud millel coelian meie koosviibimisel seisis : hand made (swedish võiks olla asendatud tartuga) crystal. Ehita ja naudi, nagu me kõik!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

enamus antud veermikust on ju kummiga pehmendatud. tõsi, veo- ja tagumine ratas on metallist ja seega peaksid pisut kulutama roomikuid
Ega ei ole olulist vahet, kas tugiratas on metallist või kaetud täiskummiga.
Igale rattale langeb keskeltläbi tonnine raskus ja sellise pinnakoormuse ja höördumise juures peaks kuiva lindi jooksupind ikka läikima.

Tegelikult on ju kogu kriitika, nagu isegi aru saad, suuresti pastakast välja imetud ja paras tühiasi.

Aga masin on tõepoolest varasemast perioodist.
Ega Sa värvilahendusega puusse ei pannud?
Kui ta on aastast 1942?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist