Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Väga uhke on välja kukkunud..

Eriti head on poripritsmed. Mis tehnoloogiaga on ka tekitatud?

Varulindid tunduvad tõesti tiba liiga "rebased".
Eriti kui võrrelda tööriistade mustjate metallosadega.

Sai üks foto mustvalgeks pööratud.
Sõjaaegsel pildil tunduvad roomikulülid tumerohelise kamo foonil veel paar tooni mustjamad..

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

nonii.

nagu ühes teises teemas vihjatud sai, on praegu pingis siis Stürer Emil. otse karbist, v.a. roomikud, mis sai eraldi juurde tellitud. hetkel seis selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Värvimisse lähebki ilmselt niimoodi, osade kaupa. pluss kõik pisumudru veel mis "lahingukabiini" käib.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vladislav B
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 11 Nov, 2008 11:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Vladislav B »

Haruldane loom!
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas bufab »

Olles eemal foorumi aktiivsusest, siis püüan küsida asju, mis aitaks endalgi heade tulemusteni jõuda.
Kas sa krundid?
Mis värvi kasutad tööriistade vartel?
Ja mis pintsleid kasutad pisidetailide värvimisel?


lihtlabased küsimused, aga mul vaja pisut murdepunktist üle saada. Kõik tulemused on mul sarnased. Peaks juurde õppima

ettetänades Ivari
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

no vastame siis jõudmööda. kahjuks ilma piltideta hetkel.

Krunt - vastavalt vajadusele. viimasel ajal krundin küll. valge AK Interactive krundiga. valge aitab märgata pahteldamisvigu ja pragusid. samas kuna enamus mudeleid valmib niikuinii mitmekihilise värvmise/modulatsiooni (ühte värvi kuni kolm erinevat tooni) meetodil, siis esimene kiht juba ongi omamoodi krunt. ässad ütlevad, et PEAB kruntima - loob parema nakkumise hilisemale värvile. mina äss ei ole ja ütlen, et ei pea, aga võib kui tunne on.

Tööriistade varred - ausalt: suvalist. midaiganes pruuni/kollast, mis võiks sarnaneda puidule. point on selles, et suht savi, mis värvi see ALGUSES on, pärast niikuinii kulutan seda. pesu + lisan vööte, triipe (peene pintsliga), täppe (svammiga) jne. variatsioonid - oleks võtmesõna. viimasena on siis grafiitpigment metallosadele.

pintslid - Kaustan "Raphael" brändi (lihtsam ära tunda - sinine vars, oranzid karvad). kunstipoest. mõistliku hinna ja kvaliteediga. suurused siis 1, 0, 2/0 ja 3/0. läksin poodi, vaatasin, katsusin, ostsin, kasutan :D

tööriistade värvimisel on veel üks minu arvates oluline nüanss, et need värvin koos mudeliga (muidu võivad mõjuda võõrkehadena mudeli küljes) ning siis juba mudeli küljes, lisan metalli/puidu . lihtne läbustamise ja eksimisevastane trikk on paberitükk: libistad selle tööriista alla ja värvid rahus. kui mööda paned, siis paber päästab ja ei mäkerda mudelit ära.

hetkel vist sai kõik. kui miskit veel, küsige aga julgesti.

kui leiaks motivatsiooni ja jõudu, võiks teha täieliku workshopi värvimisest ja kulutamisest. värvimist olen püüdnud kajastada jõudumööda.

muide - koostasin endale värvimise ja sellele järgneva jaoks "töölehe", mida on lihtne jälgida. kui huvi publikul, võin sedagi jagada...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Tore, et Meister on haruldase aparaadi pinki lohistanud.
Millegi pärast pole väga head esitlust antud mudelist veel trehvanudki.
Nii et ootused on kõrged..
Et aga lahkelt lubatakse:
hetkel vist sai kõik. kui miskit veel, küsige aga julgesti.
Siis kordaks üle,
Eriti head on poripritsmed. Mis tehnoloogiaga on ka tekitatud?
Pole ju päris lihtsat lahendust? Hertsogil on kindlasti varrukas varjatud nippe..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Poripritsmed: pintselt pluss aerograaf. teed sellise kena mögina valmis, nagu päris pori isegi. mina kasutan kipsi, mis on siis pigmentidega toonitud. peale kantakse nii:

Pilt

soovitav oleks siis ennem kuskil harjutada. mögina viskoossus, õhurõhk, suund, törtsutamine või pidev juga... ta tahab katsetamist. kohe ei pruugi välja tulla
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
toonesepp
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Sept, 2012 22:06
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas toonesepp »

Hertsog kirjutas: Krunt - vastavalt vajadusele. viimasel ajal krundin küll. valge AK Interactive krundiga. valge aitab märgata pahteldamisvigu ja pragusid. samas kuna enamus mudeleid valmib niikuinii mitmekihilise värvmise/modulatsiooni (ühte värvi kuni kolm erinevat tooni) meetodil, siis esimene kiht juba ongi omamoodi krunt. ässad ütlevad, et PEAB kruntima - loob parema nakkumise hilisemale värvile. mina äss ei ole ja ütlen, et ei pea, aga võib kui tunne on.
Rõhutaksin üle seda vigade märkamise aspekti kruntimise juures. Mingil hetkel läheb mul endal küll asi segaseks ja siis pesen lihvimistolmu jms. ära, lasen õhukese kihi valget peale ja siis on juba palju lihtsam ebatasasusi ja pragusid märgata. Seda teen vahel mitu korda. Kui kihid õhukesed hoida, ei kaota detaile ka. Krundina kasutamiseks on mul alles veel vanast ajast Games Workshopi spraypudelis skull white.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

noh, midagi on vahepeal edasi liikunud...

valge krunt

Pilt

mustaga varjutamine

Pilt

tumehalli juurde

Pilt

http://static2.nagi.ee/i/p/921/8/23027091a8372e_o.jpg

heledamat halli juurde

Pilt

Pilt

Pilt

põhivärv peal ja detailid värvitud

Pilt

Pilt

nüüd siis tuleb kõik see rõõm kokku laduda, kinni kleepida ja lakiga katta.

vabandan piltide kehva kvaliteedi pärast. töö käigus noh...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

eelmised pildid said natuke rõvedavõitu. õnnestus valgem hetk leida ja arusaadavamad klõpsud teha. praeguseks siis kõik vidinad värvitud ja enamuses kokku laotud. lakk ja dekaalid ka. viimastega ma rahul pole, aga eks tuleb lakikihtidega järgi aidata.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas FW Anton »

Pole suurt midagi kommenteerida, tase on endiselt väga kõrge 8)
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

noh. ütleme et ta sai siis valmis.

Stürer Emil, 521. schwere Panzerjäger Abteilung. seekord läksin mõõdukama kulutamise teed ning ei hakanud masinat päris ära rüüstama. selline uuema otsa variant siis...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

televaataja küsimustele vastatakse.
täname vaatamast ja kaasa elamast.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Väga ilus.

Mõnus klassikaline mudel. Ilma eriliste effektide ja muude hookuspookusteta.

Ja fotode kujundus on tõeline meistriklass. Rakurssid samuti täiesti "realistlikud."

Ainuke subjektiivne miinus puudutab puidu tonaalsust.
Kuidagi ebaloomulikult rohekaskollane..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas kalle »

Väga mõnus on vaadata, et sellise kiirusega sellist kvaliteeti tehakse. Need kollased/rohelised tükid on ka minu kuvaril veidi veirda tooniga, aga üldmuljet ei riku. Summuti oleks ise taas ehk veidi tumedama teinud, aga mida mina ka tean. Kogupilt siiski väga hea.
Aga seda masinat ennast vaadates kerkib mulle üks küsimus, mille vormistaksin nii

Peale hommikust rivistust näeb Otto oma vana sõpra õige pahas tujus olevat. Astunud ligi ja oodanud kuni kamraad maas olevad kivid kõik laiali on löönud ja julgeb siis pärida milles asi. Selle peale pahvatab Jürgen kohe, et kurrat Hans-Julius on taas ööga pikkust visnud ja meile anti nüüd seekord see ilma katuseta suurtükk. Krt nüüd sõida selle kabrioletiga!!

Ehk siis miks selline asi on tehtud? Tundub kole lihtne üks väike süütepudel või muu kuri asi sinna sisse heita ja ongi korras.

Kk
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

meile anti nüüd seekord see ilma katuseta suurtükk. Krt nüüd sõida selle kabrioletiga!!

Ehk siis miks selline asi on tehtud? Tundub kole lihtne üks väike süütepudel või muu kuri asi sinna sisse heita ja ongi korras.

Kk
Küllap vist ikka selleks, et tohutu kaliibriga pikaraudne suurtükk piiratud ruumi ära mahuks..

Täpsema vastuse annab ehk teose autor..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist