Algaja mudelihuviline vajab abi

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

herr harold kirjutas:...niiet jääb vist üle ise mingi aparaat valmis teha Fossiili antud õpetuse järgi.
Aga kas alustuseks klismot ei tahaks? Mul siin üks on hetkel täiesti saadaval. Aerograafi ta küll üksühele ei asenda, ent seni olen oma tankid kõik sarnase riistapuuga värvitud saanud.
Ja natuke lihvimisest kah. Tuli selline mõte ,et kasutada lihvimiseks sellist pediküürikomplektides olevat elektrilist küüneviili,mille otsikuid saab vahetada. Mida selle pääle ütlete?
Ma ei ole küll sellist viili juhtunud nägema, aga elektrilisest hambaharjast kombineerisin prooviks taldlihvija küll. Pläriseb mis ta pläriseb, aga toimetab küll, kuigi kasutanud olen vaid paaril korral mõnes eriti raskelt ligipääsetavas kohas ja reeglina ainult esimese kihi juures. Asi on selles, et kui hoiad käega erikujulisi lihvimisvahendeid, siis tunnetad materjali ja käe liikumist paremini, kui miski elektrilise agregaadiga.

Urmas.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Seleta mulle ohmule,mis see klismo on?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

See on sihuke enda konstrueeritud värviprits, välja näeb ta niiviisi:

Pilt

ja detailsemalt sedasi:

Pilt

Kui peaks mõtted liikuma panema, kirjuta privaati.

Urmas.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Piserdab see huvitav asi ikka värvi ühtlaselt laiali?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kuskandis asud? Kui mitte eriti kaugel, astud ehk läbi ja proovid oma käega järgi?
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Kuram,veits kaugele on tulla Tartust Tallinnasse,jama lugu...
Õigus jah,tahtsin veel küsida,et palju selline kaadervärk maksaks ka?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

... jah,ma olen valmis enda hinge (mudeli)saatanale andma ...
Siinkohal ei jää muud yle kui korrata ammutuntud tõde:
Vaene vanemateta laps, raske saab olema Sinu teekond pyha tõe juurde ...
Mahun vaevu oma kabinetis kirjutuslauani, ilma mõnda arvukatest kuhjadest riivamata. Vaid harva suudan siia jõuda ilma millelegi peale astumata või ... Jõuluvana toodud raamatu suutsin teiste omasuguste sekka ära kaotada veel enne kui pealkiri meelde jäi :crying:
Mis Sa ise arvad, mis on selle põhjus ? Tõenäoliselt vastasid Sa antud teemat lugedes õigesti - teistsuguseid siin lihtsalt ei liigu :write:
Varsti oled samasugune: baarikapis on liimid ja pahtel, vahest ka värvid ... Raamaturiiulites või vähemalt nende servadel kuivavad kõikvõimalikud võõrastele arusaamatud vidinad ja jubinad ... Asjassepyhendamata persoonidel sh ka lähisugulastel on sisenemisluba ära võetud, kuna nad kõik on jõudnud mõne yliolulise detaili olematuks muuta erinevatel viisidel (pahatahtlikkus - liigne abivalmidus - kaastunne: motiivid on erinevad, kuid tulemus sama)...
Lõpuks istud kymnete karpide ja mõnevõrra väiksema arvu poolikute mudelite juures ja kysid endalt: no MIKS peab SEE KÕIK minuga juhtuma ?


Kui Sa siiani lugedes pole ikka veel loobunud - SIIS on Sinuga kõik korras :roll:

Vähemalt nii peaksid Sa mõtlema ...

Edu meisterdamisel!

terv
o
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Oi oi oi,miks ei ole küll Eestis selliste kogukondade juures ,mis võitlevad joomarlusest ja kasiinosõltuvusest lahti saamise eest,neid tüüpe ,kes abistavad mudelisõltlasi.
Enda kuu aega kestnud uurimustöös olen näinud erinevaid katsealuseid ,kes on staažikad mudelisõltlased. Nad kõik käitusid erinevalt...ühed kraapisid seintelt tapeeti maha,teised ronisid käpuli maas ja sonisid midagi seosetut,kolmandad rääkisid omaette. Tjah...mudelisõltuvus on raske haigus. Kardan ,et olen isegi teel totaalse hulluseni ja nüüd ajas ka Oleeg oma jutuga mulle hirmu peale,niiet ma ei saa enam und.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

palju õnne.. sa oled jõudnud oma esimese magamata ööni. Neid tuleb palju veel, kus mõtled järgmise päeva ehitamise järjekorra või nt värvimise nippide üle. See kõik on normaalne ja käib asjaga käsikäes.
Aga nüüd siis räägi, mida oled juba ehitanud selle kuu ajaga.
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

ja mis puudutab hilisemat teipimist siis võid julgelt osta TESA maalriteipi. Neid mitmesuguse laiusega. ja hind ka soodne. Ise kasutan seda juba pikemat aega. Ei haara ta värvi kaasa ega jäta liimiplekke. Super maskimiseks (paistab hästi läbi),
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Ehitanud olen vaid enda mõtetes. Pole lihtsalt veel saanud sinna poodi ,kuskohast oli plaan mõni masin soetada. Loodame ,et see juhtub varsti
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

mina arvan, et lennumasinad on vähe kergemad alustuseks. sest neil pole vaja eriti osata kulutamisi ja pesemisi jne jne
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

No ma ei tea :roll: ,pole eriti lennumasinate fänn,kui siis ainult paar mudelit nagu näiteks Stuka või Spitfire. Elame näeme,võibolla isegi kuulan sinu soovitust
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, ja juba püütaksegi sinust käigu pealt lendurit teha... :wink: Aga kui ikka kujutlusvõimet ergastab roomikutel masin, siis on väga raske sellist veendumust kohemaid ümber vormida.... Mis ongi hea, kuna muidu ei jääks varsti vist ühtegi tankisti alles :scratch: Mulle endale meeldivad ju kah päris paljud lennukid...

Kas mõõtkava suhtes oled kah mingeid mõtteid mõlgutanud?

Urmas.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Selle pääle ütleks ,et mida suurem seda parem,seega kaldun arvama ,et valin ikka 1:35 suuruse.Hea paras tükk,mida ikka silmal ilus vaadata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist