Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Niisiis jätku!
MIG-3
Postitan siia siis see aasta alusted uue projektiga, võtsin algatuseks juba teada tuntud FastBuilt Kit komplekti HobbyBossilt, lootes turgutada enda suikujäänud mudelipisiku haiguskollet. Tundus olevat õige mõte, asi läheb tuntud teatud HobbyBossi headuses klõbinal kokku, no propelleri kokkupanemises jooksis vähe juhe kokku, niet propeller mis PEAKS ringi käima, ei KÄI! :roll: No roostekiht oli umbe ajanud, mis teha! :P Värvin endiselt jonnakalt pintsliga, ning saan selle zen-rahulduse mediteerimise juba enamvähem oma hingeravi kätte. Eks näis, tuleb ikka vahel sundida ka natuke, küll siis käima saab jälle!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ja jälle jätku! Või siis mitte jätta ja edasi teha! :write:
Mig-3 HobbyBoss 1:72 valmis kujul, ja siin see on!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere siis üle pika aja.
Lühidalt
Trumpeter
1:144
Jaapani õhujõud
F-86F-40-NA Sabre
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tervist siis jälle.
Seekord on siis selline asi mis mu abikaasaga kahasse tehtud, ehk siis tänuväärne ettevõtmine mu mudelipisiku päästmiseks. Eelmine aasta oli raske ja väga pingeline aasta, ning hakkasin muret tundma plastikuhaiguse sumbumise pärast. Vaatasin teisel pool Euroopat Portugali rannikul Atlandi laineid ja mõtlesin et mis saab, kuna ja kas üldse. Abikaasa aga idapiiril aga arvas et saaks äkki natukene teha midagi mis mõtteid mujale suunab, ning minuga vaimselt ühendab, võttis minu lahkel loal ette ühe lennuki kokkupanemise ette. Minu soovitus algatuseks oli HobbyBossi fast model kit Me 163. uuris natuke kuidas töövõtted on jne, tegigi selle ära, kuid värvimast keeldus.
Egas midagi, kodu jõudnult, võtsingi töö ette ja hetkel on nii et jälle liimilõhna tundes tuli vaim tagasi. Ei hõiska küll enne õhtut, kuid lootus sureb viimasena!
Seda tehes meenus et mul on kuskil selle masina juurde sobiv veduk-traktor, Academy oma. Otsisin selle üles ja hakkasin tegema. Infot uurides sain teada et selle nimi on Scheuch-Schlepper ja seda et Academy on teinud sellise väga kaugelt vaadates sarnaneva asja. Mitte kohe ei meeldinud, võtsin aga selle ette, lõikusin viilisin, otsisin oma juppide karbist sobivad detailid, painutasin traati ning ehitasin selle nii ümber et snüüd kõlbab seda natuke lähemalt vaadata.
Pildid alljärgnevalt:
PiltPilt
PiltPilt
PiltPilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, nüüd lõpuks saab täidetud vana võlg, hetkel fotode pealt vaadatud kuupäevade järgi 2017. 19. Märts alustatud projekt, ehk umbes täpselt kaks aastat kestnud ülesanne II grupikas: Riiul tühjaks teemal. Kes mäletab see mäletab, rahvas hääletas minu riiulist Airfixi Vought Kingfisheri, mille pidin siis Minimaailmaks valmis saama. Juhtus aga nii et ei jõudnud ma ise, ei Minimaailma, ega ka lennuki endaga midagi erilist teha. Elu keerdkäigud väntsutasid, perre sündis kaks last, elu pm nende ümber keerleski, segadus elamises, ning oma asjade rändamine ühest kastist teise, ning enda harv viibimine kodumaal seoses tööga viis asja selleni et enamus aega projekt seisis kuskil kastis või riiulil, kaotades juppe ja kannatust. Vahepeal sai sussutatud oma tõbe pisemate ja kiiremate projektidega, Kingfisher aga seisis. Kuni eelmise aasta lõpus ja uue alguses sai olla kauem kodus, tuli pisik tagasi, kuna sain oma töölaua ja riiulid paika, ning tekkinud koht äratas jälle hobipisiku elule.Pikk jutt si** jutt, pildid seletavad ehk ülejäänu, osa piltidega kordame teema siis üle. :write:
Pilt
Algul karbist välja võttes lihtsalt vaatasin seda. Tegemist ju ikkagi vana Airfixi tootega kuskilt klikiajast, see tähendab ei paneelijooni, ei erilist sisu, üldjoonelisusust detailide osas, mis tähendab tonnide viisi tööd. :dont_know: istusin ja vaatasin ja mõtlesin, nonii, mul on nüüd kaks võimalust, kerge ja raske. Kas panen julmalt otse karbist nii nagu on, süvenemata detailidesse nö originaal nii nagu on. Või valin raskema, ehk siis teen vastavalt võimetele ja fantaasiale ning teen palju scratsh-built davaari juurde. Vaatasin ja mõtlesin ja valisin peale esimest katset kokku panna tegema raskemat viisi. No ei suutnud kergemini, oleks lihtsalt mingil määral oma vaimu ahistamine, pärast valmis mudelit vaadata ja mõelda, neh see ei kõlba kassi *** ka. :evil: Ega midagi, paneelijooni tõmbama!
Pilt
Edasi siis sisu tegemine, mis on eriti pikk ja piinarikas protsess, eriti kui mitte midagi ei ole. No ma pingutasin vist natuke üle. Asjadest kahte kolmandikku praktiliselt näha pole, ja jäid lennuki sisse. Aga peaasi et endal hea! :lol:
Pilt
Nö dekipealset võrreldes kortsutasin kulmu, sest Airfix oli asja teinud ikka nii üldjoonelise et paha hakkas. Et nagu üleüldse sarnane pole! :x
Ega midagi, lõikasin plaadid maha ja tegin jääkidest uue, midagi sarnasemat. See asi pidi ometi näha jääma. Kuulipilduja oli samuti nii mannetu et selle tegin mitmest jupist ka uue, kuid ajas ette rutates tuli tunnistada selle kadumist tööde lõpuosas, nii et mul tuli see uus teha.
PiltPilt
loomulikult oli ka mootor praktiliselt joonistatud plastmassi, selle vea pidin ka lahendama osaliselt originaali, osaliselt alleshoitud asjade jupikarbist otsides.
Pilt
Hetkel juba olemegi jõudnud siia aastasse, käimas värvimisprotsess. Õigemini juba teine protsess,sest esimene läks pekki. Kuna vahepeal oli hobitamine unarusse jäänud, polnud keegi sahtleid väga liigutanud, värve kasutanud ja loksutanud, on mu Vallejo värvikogusse tekkinud nö värviebakõlad. värvid on osaliselt kas kuivanud või imelikuks muutunud. Seega algul proovisin ühe enamvähem värviga seda vedeldades lennuki üle värvida, see ei õnnestunud, värv lainetas ja laamendas oma suva järgi mudelil. :cry: aga ega midagi, tuli asi maha ajada ja tervem värv leida. enne seda igaks juhuks kruntisin alumiiniumiga alt ära, et pärast natuke pealisvärvi maha kriipides pisut kulumiseffekti tekitada. Värvide paremaks lahjendamiseks sai hankida kohalikust poest täiesti nagu lennukimudelistile sobiv väike lapik! Ahjaa, propelleri modisin ümber, kasutades originaaljuppe ja läbipaistvat pakendiplastikut. Seda selleks et oli kavas teha väike dioraamike, pidi propeller näivat ringi käima ja justkui tardunud ajahetkes. :P :wink:
Pilt
Hetk enne põhivärvi peale kandmist, katsun tuletada meelde mis lisasi sai veel juurde teha. Ujuvpontoonile mingid trossikinnitusalused ning ära sai veetud ka kõik trossid. Tagumise laskur-radisti kohal olevad klaasidest tagumised mis kokulapitud asendis pidid tulema, tegin ka läbipaistvast pakendiplastikust, et näeks ehtsam välja nende mõõtkava ja paksuse suhe, ning ka selleks et originaalis ei oleks õiged klaasid ära mahtunud, eriti kus ma ehitasin lennukile sisu sisse. Samuti sai vastavate värvidega klaasikildudest teha navigatsioonituled.
Pilt
Nonii, siis kui lennuk valmis, alustasin aluse-dioraami tegemist. Jälle oli mõtteis katsetus, mis esialgu andis lootustandvaid tulemusi. Nimelt olen Youtubes näinud kuidas puidule pilte kantakse, seda üritasin ka mina laminaatparketijupile teha. Aga viga mille tegin oli see et ma värvisin aluse mustaks, ja peale paberikihi maharullimist algul ilusti nähtav merepinnapilt kadus peale kuivamist pea täielikult. :wall: Aga igatahes andis see eksimus õppetunni ja ideid järgmiseks katsetuseks. Hetkel oli mul aga materjali täpselt nii palju ja ma ajasin siis olemasolevaga nii palju kuni enamvähem rahule jäin.
PiltPilt
Lõpuks katsin pildiosa Vallejo still water effectiga, millest osa pani minu kiuste ja mu tehtud ilmselt kehva mcaivariteipist tehtud barrikaadi öö jooksul enamuses osas nach mu aknalauale laiali. :scratch: :roll: Kuna see oli mu ainuke jääk sellisel asjal, jäin sellega hetkel rahule mis alles jäi, tuunisin seda natuke värvidega ja lisasin wave effectiga lainetust kaugemast vaatenurgast, mida omakorda valge värviga katsin. Päris rahule ei jäänud oma tulemusega, tuleb teinekord studeerida paremini ning ilmselt katsun katsetada epoksiidvaiguga.
PiltPilt
Lennuk sai vahepeal värvi selga, siis loomulikult dekaalid, minu klassikaline guashipesu, lakk. Alusele drelliga väike auk sisse, lennukile ka, läbipaistev mudeliraami tükk sisse ja siis kogu kupatus nö hõljuma aluse kohale.
tulemus:
PiltPilt
PiltPilt
PiltPilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Siin siis järgmine asi minu mudelismuseravis: I maailmasõja tank MkIV Female, aus ja lihtne inglise plastik Emhari pressi alt, loomulikult 1:72 mõõtkavas.
Kuna asi ise oli tõesti lihtne ja kiire kokku panna, tekkis ajupõhjasopis idee teha väike dioraam tanki disaini õigustuseks kaitsevallist üles ronimas pisut karmimates oludes kui alljärgneval fotol:
Pilt

Esimene foto siis suht algstaadiumis, kuigi jah, karp sai lahti tehtud juba mingi aasta tagasi, seisis see koos muude töödega niikaua kuni praeguseni, kus ma selle kokkuladumist alustasin jonnakalt muude tegemiste vahel. Ning lõpuks sain endale valmis nö blank mudeli enne dioraami aluse tegemist.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Dioraami aluse tegin laminaadijäägist, millele PVA ja kortsutatud tualettpaberi abiga vormisin endale sobiva künka, lõpuks kattes PVA ja sirgete salvrätilehega, sain algul justkui lumised künkad.
Pilt

Selle künka katsin algul musta aerosoolvärviga, siis segasin MIG pigment pulbrit mattlakiga et saada kuivanud muda, läikiva lakiga, et saada pisut värskemat, paigaldasin tanki, plötserdasin ka seda, tolmutasin, siis sulatasin mõned I MS vormile sarnanevad II MS sõdurid välgumihkli abiga laipadeks, mida paigutasin siia sinna. Siis lisasin ka okastraataiad, mis olid kuskilt Zvezda minikomplektidest üle jäänud, siis igasugu mudru ja sodi mida sõjaväljal ikka vedeleb. kruntisin need kohad mustaks, värvisin ära, katsin jälle MIGiga, tolmutasin kõik üle. Ilmselt pisut palju, värske ja kuivanud muda muutusid sarnaseks, kuid samas jäin lõpptulemusega suht rahule. Aga eks oleks võinud muda rohkem peale panna, mis arvate?
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Järgmine asi on siis Academy Focke Wulf Fw-190 A8 Heinz Bär mille siis mõnuga kokku panin. Nagu ikka Academy, suht mõnus ja stressivaba asi, mõnest kohast jäi ehk kehvalt lihvitud, siis oli pisut pahtlit vaja, kuid muidu oli ikka mõnus. Lennuk ise oli mul endal kollektsioonis varem mingi aeg tehtud, Revelli oma, kuid nö tookord oskused ja viimistlus ei olnud päris see, millega sai nüüd seda vuntsida. Eks vist olengi jõudnud sinnamaani kus hakkan kollektsioonis juba varem tehtud asju ka uuesti tegema, tihtilugu on esimesed mudelid kadunud või puru või kuidagi muud moodi kõlbmatud.
Lõpuks dekaalidega oli pisut tegemist, sabal olev grupimärk, pikutav ristkülik pidi olema seest tühi, mitte must. Selle sai rariteetsete haakristide katkilõikamise teel ümber tehtud ja kapotil olev üksuse märk oli valedes värvides, punase sain markeriga mustaks, kuid kotkas jäi kollane, kuigi peaks punane olema. :wall:
Aga muidu sai nagu ikka, guashipesu, lakk ja tahma, ning selline see siis on:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Uus projekt Pegasus Hobbies Opel Blitz. Tuleb kenasti juurde teha, sest muidu aknaavad jääks ilma klaasideta, tulesi pole ja radikas on ka vale..jne jne :roll:
PiltPilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas fossiil »

No minu jaoks on Emhar-i Markide kokkupanek paras kangelastegu - mul jäigi üks ront pooleli, seda küll 35 mõõtkavas, aga nii jääbki - ei taha mõeldagi sellise kangelasteo sooritamise peale. Selles mõttes oled kõva märgi maha pannud, sest tulemus tundub vägagi hea. Ja veel alus ja mõned laibavirnad - no paras draama ja traagika tegelikult.
Aga ehk kevadel näeb lähemalt..?

Urmas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

No minu jaoks on Emhar-i Markide kokkupanek paras kangelastegu - mul jäigi üks ront pooleli, seda küll 35 mõõtkavas, aga nii jääbki - ei taha mõeldagi sellise kangelasteo sooritamise peale. Selles mõttes oled kõva märgi maha pannud, sest tulemus tundub vägagi hea. Ja veel alus ja mõned laibavirnad - no paras draama ja traagika tegelikult.
Aga ehk kevadel näeb lähemalt..?
No eks ma võta järgmine aasta uuesti kaasa ;) ikka ju kui vähegi võimalik, üritaks tulla. Sest see mis see aasta ikka toimus oli übersuper, kui vähegi aeg klapib, peab kindlasti plaani võtma. Eelmine kord käisimegi seekord pühapäeval, ja koha sain rongide osakonnas, sest hoolimata suurest uuest ruumist oli osavõtjaid ka ikka väga tublisti.
Aga no tankist nii palju ehk et 1/72 Emhar oli hästi lihtne, palju detaile sel ei olnud, ses mõttes oligi plaan teha dioraam, sest siis tekitas see nö väljakutse et oma hinges peituvat mudeli-elajat toita ja et too rahule jääks.
Aga siis uutest arengutest:
Opel Blitz, radikas uus ees, tuled ees, lisaks igasugu muud pudi padi-vidinaid. Furgooni presendi tegin paberist, kuna plastik on ikka rõvedalt paks. Õpetuse sain kuskilt ajakirjast, kus tehti 1/35 sama asja. Pm salvräti ja PVA liimiga kujundada sai päris palju tõetruum asi kui plastik seda elus annab.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Siis Paraleelselt alustasin Academy Kubelwageni tegemist, millele sai ka natuke juurde juppe teha ja millele ka tuleb paber-present
Pilt
Pilt
Pilt

Ja lõpetuseks võtsin lahti Hasegawa Black Hawki, no millega tuleb ilmselt veel palju vaeva näha, kuna tahaks sisu viia reaalsema taseme lähedale.
Pilt
Viimati muutis calico, 28 Nov, 2019 15:01, muudetud 1 kord kokku.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Kriku »

Pilte ei näe.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Ütlen ka siis mõne sõna sekka.
Selle pegasus hobby opel blitziga on selline asi, et see tegelikuses quick build kit. Ehk siis mõeldud wargameritele. Muidu sellel müüakse eraldi resin rattaid ja ilusa detailiga resin kasti, aga nagu ma asru saan siis ta selline hiilgav stendimudel ei tule? Muidu oleks võinud uued radiaatorid ja puha ehitada, aga eks mina olen minda. Mul endal hetkel ka kapi otsas pooleli olev opel blitz koos scratch mootori ja jupakatega. Kapotti kaaned on vaja vaid lõpetada.
Tahaks muidugist teisi pilte ka näha :)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nunii, parandasin asja ära, katsetasin google pildipilve, aga ei mina oska sellega ümber käia, minul näitas ilusti pilte, kellegil teisel ei näita midagi. Läksin tagasi imguri peale. Vabandused ebamugavuste pärast! :dont_know:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Head Jõulu tagantjärgi ja lõpetaks selle mudeliaasta uue tulemisel ilusti ära väikse dioraamiga Opel Blitz ja Volkswagen Kubelwageniga. 8) Ahjaa, Opelile tegin sappa ühes karbinurgas olnud Preiseri 60cm flakscheinwerferi ehk maakeeli helgiheitja. Muidugi ette rutates ütlen ära et on vale mõõtkava 1:87. Sellega liigitub mu dioraam kohe ebatäpse kujutise hulka. :oops: Kuna alusel olevad asjad on lahti saan iga kell erinevaid masinaid vahetada ja muuta nii kuidas ise tahan, kuid midagi erilist hetkel soovisin masinale sappa siduda, siis sai hetkel nii :wall:
Algul siis pildil paberpresendi tegemisest:
Pilt
Pilt
Algul proovisin Kubelwagenile sappa siduda helgiheitjat, kuna mõõtkava oli vale, tundus isegi usutav, kuid hiljem otsustasin ümber ja sättisin selle veoauto järgi, et arvestades et see oli ikka paras suur, siis väike Volkar poleks seda elusees vedada jõudnud. Opeli järgi saab äkki ühe silma kinni pigistada?
Pilt
Jepp, palju parem! isegi 1:72 sõdur mahtus toolile...
Pilt
Alus sai siis vanale laminaadile, algul kortsutasin vetsupaberit peale ja kastsin PVA liimigavormides teetammi, tehes rattaroopaid ja muid ebatasasusi. Kui värk ära kuivas, aerosoool purgist musta krundiks peale.
Pilt
PVA alla, vana hea saunapealne sinna peale.
Pilt
Muru maitserohilise tilliga samas tehnoloogias, ja et asjal oleks tooni, minu klassika guashiga pinda toonima.
Pilt

Telefonipostid mingist puitruloo jäänustest ilusad pulgad
Pilt
Pilt
Postid puuriga aluse külge, ilma liimita et vajadusel saaks kokku pakkida dioraami, musta niidiga telefoniliinid. Otstest jäigastasin niiti superliimiga. Lisatoone Migi erinevate toonimispulbritega tee peale, näpuga hõõrusin kruusakihi kasutatuks.
Pilt
Pilt

esimese õhtu pildid kuvari taustal laualambiga:
Pilt
Pilt
Pilt

Ja järgmine sessioon päevavalgel koridoris suure akna taga. Nojah, peab peeglikaga veel õppima et teravaid punkte rohkem mudelile saada... :roll:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Selleks aastaks siis kõik, kavatsen ainult mudeliteemal jõudehetkel natuke korrastada nimekirju ja töövahendeid kõige rohkem, et olla uueks aastaks uue jõuga valmis. See aasta lõpetuseks veel võin öelda et oli edukas aasta, sain oma eesmärgi 12 mudelit aastas täidetud. See tähendab et enamvähem keskmiselt mudel kuus, kuigi mõni kuu jäi tegelikult vahele (suvekuudel ju väljas muid tegemisi) kuid ikka üritasin leida aega ja jõudu tegeleda selle mõnusa mediteerimisvariandiga. Soovin ka teistele kaasmudelitõbistele soovide täitumist ja plaanide kordaminekuid! :idea:
Niisiis head vana aasta lõppu kõigile huvilistele! :write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Bodyguard »

Ma harva kommenteerin, aga see meeldib mulle küll!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist