Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Sho »

Käib kõva äkzõn ja andmine.
Lennuk siiski ei põle ühes tükis ju.. on oma tiiva kummalisel kombel korralikult vedukile asetanud.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tegin sõbrale kingi-sai talveks tüki Aafrikakorpust ilusti sisse tehtud! :lol:
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Vahepeal on valmis saanud ka Revelli 1:72 Messerschmitt 262 A-1A. Kuna ammuilma oli tehtud opel Blitzi kütuseauto, mis oli mõeldud just reaktiivmasinate tankimiseks, ootas see auto juba ammu mingit taolist lennukit. Mudel ise oli koostamiselt mõnus ja hea detailsusega, lennuki enda disain on aga võrratu, tundub nii et sellega lendaja tol ajal oli nagu külaline tulevikust, kõik selle lennuki kuju ja kaared on lausa võrratud! 8) aga mis seal ikka - eks vaadake ise!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ning vahepeal käib ka üks lendava masina projekt. Tegemist on Tu-2S ICM, mõõtkavaks loomulikult 1/72. Seda tehes juba hoiatati et tööd on kõvasti, ning seda see on. Mõte on ju tootjatel iseenesest hea, teha suht detailide rohke kuid selline natuke uduste joontega ja ülejooksudega kulunud presside vahel asi, et mudeldaja päris laisaks ära ei läheks , saaks vanduda, lihvida,viilida pahteldada, veel vanduda, murda juppe pooleks restist väljavõtmisel, ropendada, liimida, jälle viilida, lihvida....jne. et kokkuvõtteks öelda-täielik nauding. Ega mul kiiret ju pole ka, niet vaikselt siis nokitsen selle kallal.
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Vastuseks Shole müügiteema juurest:Allaandmine pole mõtteski!
Tu seisukord:
Pilt
Pilt
Pilt

aga arvestades seda pahteldamist,lõikumist ja viilimist mis nüüd lahti läheb, ning et paljas mõte sellele hakkas hobivaimu tapma, siis kiirabina lendas sisse Hobbybossi fast assembly P-51C Mustang, mille viimistlus ja kokkuminemine on lausa hämmastavalt mõnus ja lõbus. hoolimata mõningasest üldjoonelisusest sisekujunduses,(mida saab piisava viitsimise korral ise järgi aidata) on sel küllaga ilu ja ehtsust pealpool, mis kõik pani mind ümber hindama osa oma hobiprioriteete, olemasolemaid võimalusi ning soovi sellega tegeleda.
Alljärgnevast on isegi näha:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

ning üks sneakpeek järgmisele tellimustööle, mis tõotab juba praegu eepilist kokkupanemist... ;)
(ja oh seda lahedat kirjaviga karbikaanel! :D :D :D )
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nonii, ma rohkem tegudeinimene, kuigi jah eks see hobi tahab ikka päris palju ajanäppamist mingite muude eluasjade kiuste, mis üritavad tegelikult täiskasvanu elu muuta hobivabaks, et päris tihti mõtled eemal olles pisut kurvalt oma mudelite peale, et eh, pagan, praegu tahaks laua taga olla! aga sellele vaatamata olen leidnud ikka aega, näe ja siin on hetkeseis:
Pilt
Pilt

ojah, selle ICMi Tu-2ga on nagu näha ikka parasjagu vaeva (loe pahetldamist ja lihvimist) no ikka täits karm teema, kuid lootust on et hakkan koera sabast üle saama, et värvimine polegi ehk väga nii kaugel.
Noh aga selle eest on oma nime väärt HobbyBossi Mustang C täiesti lõpusirgel:

Pilt
Pilt
Pilt
veel teha pesu, lakkimist ja väheke viimistlust ja HobbyBossi easy assmebly on olnud puhas nauding ja hobipäästja raskes elutempos.
seniks Sitkust ja Vastupidavust teistelegi!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Wittmann »

Kuna mul on tellimusse antud üks lennumasin, küsiks kohe ära, mis värvi pesusid sina näiteks kasutad lennukitele? Ja kas reeglina peaks pärast värvimist paneelide vahed noaga kegelt üle käima või pole tähtis? Pesu peaks neid ilmselt isegi esile tooma. Päris head tööd teed, midagi öelda pole. Peaks ka lennukiga mingi hetk proovima. Tellimuses on hetkel helikopter.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tänud tänud!
lennukite puhul kasutan musta. Muidugi minu kiiks on paljude poolt põlatud guashipesu, ning ma ei tee paneelivahesi üle, vedelik teeb ise oma töö, ülejäägid saab vatitikuga nach pühkida. maismaatehnika peal olen viimasel ajal kasutanud isegi mitut pesu, või siis ütelgem toonimiseks, ikka guashpõhiselt, see on näha mu 1:35 teemal T-34 peal tegin roostepruuniga algul ja siis kollasega kõrgemate kohtade toonimist. Lisaks olen puhtalt luua ehk pintslimees, siin mingi aeg tegin thunderbolti, siis kasutasin hõbedast akrüül aerosooli, noh seda tavalist autopoes müüdavat veljevärvi. aga seekord tegin täiesti puhtalt vallejo aluminiumiga ja pintsliga.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pintsliga saab väga ilusat tööd teha, kui natike harjutada. Selles suhtes on Calico juba vanameister valmis, kes ei usu vaadaku kui ilusasti on alumiinium mustangile selga saanud. Supervärvimine. Kui ei teaks ei usukski et "luuaga" vehitud :)

A mul on hoopis selline küsimus kas seda hobbybossy easy assamblyt igav ei ole kokku panna , nu et tiib ja kere ja tehtud enamvähem. Detailsust tundub nagu olevat, selles osas vist ei ole allahindlust tehtud.

Ja kuhu jääb karm pahteldamine, raspli hoogne viibutamine, tundmatus keeles vägisõnade pruukimine, vaiba seest pisikeste pudinate otsimene, jne jne ühesõnaga kõik see mis mudeliehituse juurde käib ;)

Levar
Viimati muutis Joss Metsast, 29 Veebr, 2016 12:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Sho »

See juurdekäiv osa valmistab peavalu vaid tavalistele demblitele.
Umnõid saavad sellega mängeldes hakkama ning mudrõid ei lase sihukestel situatsioonidel tekkidagi, valides kohe pahteldamisvaba kvaliteettooriku. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ja kuhu jääb karm pahteldamine, raspli hoogne viibutamine, tundmatus keeles vägisõnade pruukimine, vaiba seest pisikeste pudinate otsimene, jne jne ühesõnaga kõik see mis mudeliehituse juurde käib ;)
Ei see kao kuhugi kui vaadata ICMi Tu-2. Seda jätkub ikka topelt ja veel enamgi. Olen ära kulutanud oma enamuse arsenalis oleva vande ja roppsõna igas mulle tuntavas keeles, pluss mõnes milles teangi ainult neid sõnu. Ja vot siis võtangi sellise HobbyBossi, klõpsin selle kokku nagu lego, ja lihtsalt kaunistan ja värvin. Ning kui närvid on puhanud, siis saab enesepiinamisega edasi tegeleda.
See juurdekäiv osa valmistab peavalu vaid tavalistele demblitele.
Umnõid saavad sellega mängeldes hakkama ning mudrõid ei lase sihukestel situatsioonidel tekkidagi, valides kohe pahteldamisvaba kvaliteettooriku. :wink:
Jah, olles salaagapõlves kokku krabanud igasugu plastikukärakaid, olen hakanud tõsiselt välja vahetama oma mudeleid kvaliteetsemate peale, alles hoides mõningaid raskemalt valmivaid mis haruldased.
Aga mis siin ikka heietada, uued pildid valminud Mustangist
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Ja edasi väikene vigadeparandus selle lennukiga. Kuna tegemist on väga konkreetse lennukiga, sisetunne krõpitses algul niisama..et kas selliseid bazookasi ikka all oli ja..siis sisendas seda veel üks ameeriklane (kuule jumala kena sõjamaalingus mustang sul! kas see on vaikse ookeani või euroopa tandrilt? ma ei ole sellise rõngasantenniga ennem näinud...) ning lõpuks leidsin netist ka selle lennuki originaalpilte ja juttu, niet tuli aga asi südamerahu nimel ümber teha. Nonih, nüüd võib see lennuk rahulikult valmis olla.
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

järgnevalt siis tuleb seletav pildiosa, mis räägib miks ma ei ole juba grupitööd alustanud. Lihtsalt tahtsin oma Tupolevi enne valmis saada, sest antud lennuk oli mul suht lõpujärgus, ning ma ei kannata eriti kui midagi poolikut liiga palju teha jääb.
Aga lennukist endast: no vandumist oli ikka kuni võiduka lõpuni. Nii palju pahteldamist, lõikumist jne, ei mäleta isegi nõukaaegse Frogi kallal. lõpuks jäigi nii et dekaalimaskide mahavõtmise järel oli näha pahtlitolmu klaaside sisekülgedel, mille peale ma enam ei üllatunudki. Üllatuda sai hoopis dekaalide puhul, mitte ükski originaaldekaal peale ei saanud, kuna need lõhenesid veega kokkupuutudes katkiseks tükiks, selle asemel et lihtsalt aluspaberi küljest lahti tulla. Ei tea mis neil viga oli, igatahes jäi MockBa küljele kirjutamata. Aga see enam ei murjenda ka, asi on valmis ja vaadake nüüd pilte. Pilte tegin nii päiksega kui ilma. teiseks sessooniks tegin hariliku metallikuga natuke kriibuskraabuseid ka peale. Nonii, siis varsti Hurricane lauale et närve siluda!
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Iseenesest vahva , kuulates jutte tooriku kokkusobivusest on igati vinks vonks õnnetunud. Mind isiklikut häirib see hirmrokane kõhualune, tegu ju ikkagi kiirpommitajaga kes kimas kõrgustes mitte ei aelenud poriste põldude kohal nagu il-2. Mehhanikud saadeti ilmselt sellise tembu eest peavahti, või isegi tribunali alla et nad lennukit alt puhtaks ei viitsinud küürida :)
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas scout22b »

Peab kah nõustuma, et tegu on igati õnnestunud isendiga. Antenni jalg kabiini kohal ainult veidi naljaks, läks vahepeal pooleks?
Fortes fortuna adjuvat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist