Renault FT-17

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Renault FT-17

Postitus Postitas vaoinas »

Tere

Olen üsna vaikne siin foorumis viimasel ajal olnud - see ei tähenda, et ma siiski päris koolnud olen.

Riputan sedakorda üles Renault FT-17 teema. Toorikuks on võetud RPM'i karp, lisaks Aber'i etsid, roomikuteks Friul'i toodang. Hotchkissi kuulipilduja on omalooming. Palju tänu olen võlgu taaskord Urmasele, kes aitas needi- ning poldipeadega, refereerimismaterjalidega ning hea nõuga.

Edasi läheb värvimiseks - masin saab loomulikult Eesti värvides olema, taktikaline number tõenäoliselt 55. Sihime Suurt Võistlust 2011:)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt



Kristjan
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

ulmeline uisk !

aga jah, kui teed võistlustööks, siis on selge et mul pole enam mõtet osaleda tulevase aasta võistlusel :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Vägev! Väägeev!
Ootan pikisilmi värvitud tulemust, või tuleb see alles veidi enne järgmise aasta võistlustööde hindamist?

Urmas.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Mis siin muud öelda kui, et tippklass!
Hertsog kirjutas:aga jah, kui teed võistlustööks, siis on selge et mul pole enam mõtet osaleda tulevase aasta võistlusel :D
Eks ma juba öelnud selle aasta auhinna aftekal seda masinat nähes, et siit tuleb võidutöö.
Eks see nii ole, et enne võstlust tööde näitamine võib tekitada kahest reakstiooni teiste osalejate seas, et kas paneb loobuma, või pingutama. Ja samas paneb kohtunike otsustusvõime ka proovile.
Ja mis mul siin rääkida.. niikaua kui Suur Auhind toimub ühes klassis, siis sellise töö löömiseks peab ikks hellava teostusega 1/72 lennuk olema;) Niisiis mina olen üpris rahulik nt.. Üritan oma asjadega valmis saada, kokkuvõttes tuleb ilus näitus ja keegi saab klaasist asja ka:)

Kk
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Vähemalt ei ole järgmise suve hakul muremõtteid peas, kas ikka jõuab? värv veel naksub! jne-jne.
Ainult aeg-ajalt tuleb talve jooksul tolmu pühkida :twisted:. Nagu aru saan on labidavars ehtsast puidust?, kas siin aitasid välja hambaorgid või midagi peenemat?
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ei jah, kõrgem pilotaaz.

Aberi söövitused ei ole amatööride jaoks. Ja kogu see kompott on kokku joodetud. Uskumatu.

Neetidega on samuti kangelastegu ette võetud. Kas külge läksid laki abil?

Fossiilile on sirgumas tõsine konkurent.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vägev,

Detailidesse laskudes, see labidavars jäi kohe silma ja peab ütlema et hea on. Kogu see kupatus on hea.
Nagu Kalle juba ütles , järgmisel aastal tuleb kõvaste pingutada , eeskuju on niivõrd uhke.


Levar

JA siis panevad Urmas ja Kristjan oma FT kõrvuti ja ülejäänud kamp hakkab meeleheitlikult 10 erinevust otsima :) :) :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Tänan heade sõnade eest - eks ma siin jah üritan tagasihoidlikult oma kesist mudeliehitamiseoskust parandada peenete lisade abil.
Aberi söövitused ei ole amatööride jaoks. Ja kogu see kompott on kokku joodetud. Uskumatu.

Neetidega on samuti kangelastegu ette võetud. Kas külge läksid laki abil?
Ega see jootmine nii hull töö olegi . suuremate tükkidega saab täitsa rahuldavalt juba hakkama - tillukesi tuleb siiski liimiga kinnitada. Needid läksid siiski liimiga.
Nagu aru saan on labidavars ehtsast puidust?, kas siin aitasid välja hambaorgid või midagi peenemat?
Labidavarre osas aitas hambaork välja - sai ta trelli otsas peenemaks ihutud ja sobiski suurepäraselt.


Kristjan
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Kas ma saan õigesti aru, et see salvoka- kujuline jurakas seal tagaosas oli selleks, et masin kaevikuid ületades tagaotsaga sinna sisse ei vajuks?

kas see pandi sinna tehases või aretati hiljem juurde? Näeb välja, kui sadul sea seljas.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Tarmo Männard kirjutas:Kas ma saan õigesti aru, et see salvoka- kujuline jurakas seal tagaosas oli selleks, et masin kaevikuid ületades tagaotsaga sinna sisse ei vajuks?

kas see pandi sinna tehases või aretati hiljem juurde? Näeb välja, kui sadul sea seljas.
jah
natukene infot juurde
http://www.landships.freeservers.com/ft17_info.htm

s
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Aastatel 1936-1938 müüs Eesti Kaitsevägi Hispaaniasse palju seni kasutuses olnud relvastust, muuhulgas ka Arsenali püstolkuulipildujad ning asemele soetati Soomest Suomi kaasaegsemad analoogid. Tõenäoliselt jagati sääraseid tuleraudu ka Kaitseväe tankimeeskondadele.

Minu versioon on selline: tean, et padrunitrumlil on mõlemalt küljelt süvistatud soon puudu, kuid peale mitmekordset katsetamist ei suutnud ma ikka välja mõelda, kuidas seda teha. ...'sõnaga - paremini ma ei osanud.

Pilt
Pilt
Pilt

PS: Aga, et miks ma Arsenali relva ei teinud? Sest fotosid - jooniseid oli üsna vähe kätte saada ning olemasolevate pealt tundus raua jahutussärk keerulisem teha olevat, kui Soome Suomil.


Kristjan
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Väga lahe kuuliprits.

Jääb mõistetamatuks, kuidas õnnestus päästik koos kaitsmega külge aretada.
Aga mis seos on antud loomingul tankiga?
Kas läheb interjööri täienduseks?

Ja rihma pole ka veel küljes.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Riistapuu on vägev, ja niipalju kui ma aru saan, siis üsna mikroskoopiline, ent sellegipoolest pakun välja, et teinekord, kui sul pöördkehade valmistamisega probleeme tekib, tule läbi....
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Kui keegi veel jaanipäevaks Renault' teeb, siis 61 on minu number - valige omale mingi teine.

Aga üritasin jah, siis maalida neid oma väriseva käega. peale ohtrat katsetamist erinevate värvide ja lahustitega jõudsin tulemuseni, et kunstnike akrüülvärv koostöös puhta viinaga (jah, selgus, et ka see võib sobida muukski, kui üksnes seespidiseks tarbimiseks) annab minu jaoks parima resultaadi.

Aga et mingil ajaperioodil märgiti neile küljepeale rohkem, kui taktikaline number - nimelt:

A. T. D. (ilmselt auto-tankidiviis)
K 2 (2. kompanii tõenäoliselt)
61 (taktikaline number)

...siis mingi erinevuse saavutamiseks Urmase loomast tekkis kiusatus just säärane markeering teha. Kimbatust tekitas soomusmasina parem külg - nimelt on kõigil piltidel sealpool taktikaline number (küll erinevate kujundustega läbi aegade), aga siiski ilma A.T.D. ja muu jorata.

Peene pintsli ja väriseva käega maalisin lõpuks variandi, mis tundus tõenäolisim. Taaskord - numbrid on nurgelised, kuid paremini ma ei oska.

Pilt
Pilt

Ning pilt originaalist ka:

Pilt


Postituse tagamõte oli tegelikult selles, et kui foorumis leidub juhuslikult mõni inimene, kes on nende taktikaliste numbritega kodus ja leiab minu variandi vigase olevat, siis ma hoian ta paar päeva veel lakkimata ja saan vajaduse korral ümber teha.

Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist