ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vana muhno
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Aug, 2009 10:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Vana muhno »

Tere,


Tegelenud olen antud mudeliga juba päris mitu kuud. Progress on all olevatel piltidel näha.
Mudelit ehitan kolme allika põhjal:
http://gta-forums.ru/index.php?showtopic=708
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=9&t=4127
Pilt

Antud hetkel on peavaluks mootor (korralik V8 mootor). Ajakirjas olev mootor oli väga nutune variant. Kuigi mul on olemas ka väga hea rida kuus mootor , mida kasutati ka samal masinal. Proovin siiski valmis teha V8 mootori.
Kui noortel on kahtlust, et kas see on militaarmudel , siis seda masinat kasutasid NL armee Stroi bat.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas jackpuuk »

Väga hea, et välja ilmusid, mõtlesin juba ükspäev teemat torkida :wink:. Ikka ropp töö tundub see paberimajandus, andku plastimehed mulle andeks, aga see tundub minu jaoks rängem tegevus olema :oops:. Nagu juba varemalt mainitud, siis enda tegemised on "raske rauaga" seotud. Kuna herr inkvisiitor töökojas minu jaoks aega ei leidnud, siis sai üks pisividin relaka ja käia abil tehtud (loomulikult eelnes mõõduvõtt :write:). Peale mitmetunnist pusimist sai vidin valmis ja töötab, siiski pole see veel päris see :wall:. Olen seda juba korduvalt ümber teinud, ikkagi pole see veel valmis. 15 mm. pikale ja 5 mm. paksule rauale midagi juurde keevitada pole just kingitus (nii et see mõõtu kah jääks). Põhimõtteliselt ma tean, mida te tunnete :twisted:.
sitt päev, kellele kurdad
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Tsiknat »

Autod-minu nõrkus.
Sellest isendist ei ole millegipärast korralikku mudelit siiamaani veel tehtud. Kuigi tegemist on väga populaarse masinaga kuhu annaks väikesi lisasi tehes meeletult palju versioone toota. Nii tsiviilversioone kui-ka sõjaväe tagalateenistustele.
Välimuselt on 130 minumeelest kena auto, kuigi karta on, et selle konstruktor on mõnda Fordi fotot juhtunud nägema.
Mudel ainult paberist on omaette äramärkimist väärt.
Jään seda teemat igaljuhul huviga jälgima. Lihtsam osa on täiest äratuntavalt see masin mida pealkirjas mainitakse kuid põnev saab olema kuidas ZIL-i kabiin paberist õige kuju saab.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas calico »

Ikka ropp töö tundub see paberimajandus, andku plastimehed mulle andeks, aga see tundub minu jaoks rängem tegevus olema
andeks antud, sest arvan sama. see on siin kadestusväärne nokitsustase, mille pärusmaadel ennast kindlasti ette ei kujuta. lapsena sai tehtud küll tänu teravale mänguasjapuudusele endale kahemõõtmelisi sõjamasinaid, mis kohati arenesid kolmemõõtmeliseks, kuid ei midagi sarnast. Vana Muhno ist ein Meister!! :D
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas fossiil »

Mõhõh, hullud mehed need paberimehed - seda tean kohe raudselt, et niisugust kannatust minul ei ole...
Aga väga huvitava objekti oled käsile võtnud, nagu Tsiknat juba mainis, selle arenguid jälgin samuti suure huviga!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas jackpuuk »

Huvitav oleks näha mõningaid töövõtteid ja vahendeid, kuidas selliseid asju ikkagi paberist tehakse. Muidugi jätavad meistrid midagi saladuseks, aga siiski oleks vinge nendest toimingutest natuke osa saada :wink:.
sitt päev, kellele kurdad
Vana muhno
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Aug, 2009 10:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Vana muhno »

Tere.
Vastuseks eelnevatele küsimustele on: ega see paberi teema nii keeruline ka pole . Paber
on üsna hästi töödeldav materjal. Aga kannatust ja mõtlemist st. detailide välja mõtlemist
on üksjagu palju. Tuleb päris palju asju ise välja mõelda.... Otse karbist ei tule midagi hästi välja. Väga palju tuleb detaile juurde otsida neti avarustest.Tööriistad on enamus samad mis plastikmudelitel: Käärid,lõiketerad,augurauad, pinsetid,liivapaber, viilid ja erinevad liimid.
Nii kiirkuivavad kui ka tavaline paberiliim. Samuti on vajalik erineva paksusega papp ja paber.
Samuti on vaja erineva jämedusega traate .
Ise teema on kabiini tegemine.Kõige keerulisem on esipaneeli tegemine. Selleks tuleb kasutada: vedelat superliimi, autopahtlit, liivapaberit ja viile.
Lühidalt kõik. Ootaks paberimaailma veel tegijaid.

PABER ON SAATANAST::::
Vana muhno
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Aug, 2009 10:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Vana muhno »

Olen natuke mudelit edasi nokitsenud. Praeguseks hetkeks on raamil sillad all. Mudeli lihtsam osa on valmis. Järgmiseks võtan käsile roolimehhanismi.


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Hiinlane
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 13 Jaan, 2011 17:24
Asukoht: Tallinn, Kopli Ühendkuningriik
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Hiinlane »

Palun abi silmamunade leidmisel. :shock: :shock: :shock: :shock:
Kukkusid põrandale ja kadusid peale ülevalpool esitatud piltide vaatamist.
Ausale leidjale vaevatasu :!:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas jackpuuk »

Mnjaaa, vägev! Tekkis selline küsimus, kas raamitalad ja näiteks sillad on seest tühjad. Igatahes ikka jube masohhism :).
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas jackpuuk »

Kas on mudeli juures midagi muutunud? Tõsiselt ootaks lisa!
sitt päev, kellele kurdad
Vana muhno
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Aug, 2009 10:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Vana muhno »

jackpuuk kirjutas:Mnjaaa, vägev! Tekkis selline küsimus, kas raamitalad ja näiteks sillad on seest tühjad. Igatahes ikka jube masohhism :).
Üleval olevatel piltidel peaks olema selgelt näha, et raamitalad on seest tühad ja samuti sillad.
Raam on U-kujuline.

Uusi pilte võib oodata järgmine nädalavahetus koos selgitava jutuga. Valmis on kast koos kastiraamiga ja krunditud kujul . Puuduvad veel ainult hüdraulikavoolikud. Raami tagumine osa on valmis koos tagasillaga ja praegu tegelen kabiini ja mootoriga.

Täpsemalt kirjutan kõigest järgmisel nädalavahetusel.
Vana muhno
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 03 Aug, 2009 10:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas Vana muhno »

Tere kõigile!

Sain siis lõpuks lubatud pildid ka ülesse pandud. Piltidelt on näha praegune seis.

Pilt

Esiots saab kokku aretatud 3 erineva "karbi" sisust.

Pilt

Tagant raamiosa on enamvähem valmis. Puuduvad veel juhtmed ja mõned torud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kast on krunditud ja valmis. Puuduvad veel hüdrovoolikud paagist pumpa ja tõstesilindrisse. Vaheraamil puuduvad poritiivad.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tänase seisuga on toorik sellises seisus.

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas calico »

:shock: Ossom!! :shock:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ZIL MMZ 555 ... jälle paberist

Postitus Postitas jackpuuk »

OI-OI, kiikasin kah korra siia :shock:, EDU!
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist