1/72 lennundusmudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas sikorsky »

Siin siis ülevaade minu kollektsioonist. Esimene mudel nendest sai hangitud juba 2005, milleks oli Mil Mi-17. Edasi tuli juurde juba Ka-29, Fokker, F-16 ja F-100.
II Maailmasõja metall lisandus sellel ja eelmisel aastal. Uusimad mudelid on Junkers Ju-52 ja DB-3f.
Kogu pildikataloog: http://nagi.ee/photos/allarmiin/sets/124265/
Supermarine Spitfire - Duxford 1943, piloodiks Jeff Northcott
Pilt

Junkers Ju-52
Pilt

Iljushin DB-3f - 1941
Pilt

Mil Mi-17
Pilt

Hawker Hurricane
Pilt

Ka-29
Pilt

F100 Super Sabre - 353. taktikaline hävitajate üksus, 1958
Pilt

Fokker D VII - 1918, piloodiks Rudolph Berthold
Pilt

Messerschmitt Me109 G-10 - 2. grupp, Põhja-Saksamaa, 1944
Pilt

P-51 Mustang - 26. hävitusüksus; asukohaks Kumming, Hiinas. Piloodiks kol. "Tex" Hill
Pilt
Viimati muutis sikorsky, 20 Mär, 2009 13:37, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Ei ole paha! Jätka samas vaimus.
Anton - horridoo!
m69
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 07 Sept, 2008 1:31
Asukoht: Lihula
Kontakt:

ot vinta=v.k propelleri eest ära !

Postitus Postitas m69 »

Tore tegemine.Ise omasin 1978-1986 ca 30+ SDV ja CCCP mudellennukit.Tõsi üksusele vastavat värvi/numbrit lennukeid õppisin tegema alles 1985 .Venekeelne" Boevõje samoleti! raamat abiks.Nüüd ilmselt internet abiks kui soovid mingi konkreetse üksuse/piloodi lennukit teha ;) Toredat nokitsemist!
"Kunnase poisid"
asjaajaja
Liige
Postitusi: 791
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Osa fotosid on veidi udused ja sellise rakursi all tehtud, et kui mingi suur angaari foto taustaks monteerida, siis võib mõne lollikese isegi ära petta, et pildil on päris lennumasin. Loodan, et siinne seltskond võtab Sind rahuloleva "urinaga" vastu. 8)
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tervitused lendurile!
Väga meeldiv on siin pigem soomusekeskses ruumis jällegi lennukeid juurde saada. Ja väga korralikud sellised. Teinekord võiksid paari sõnaga lähemalt oma töödest rääkida.
Mulle tundub, et siia kogunevad sellised andekad tüübid, kellel pole väga palju vaja susserdada, et hästi välja tuleks. Edu igatahes ja loodan ka edaspidi lisa kiigata.

Kk
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

Postitus Postitas sikorsky »

Ja nüüd tutvustame hiljuti valminud masinaid, mõõtkava kõigil 1/72.
Esimene on 1/72 US Marines Sikorsky HRS-2, Koreas 1953 baseerunud versioon. Kopteri valmistamine läks üsna kergelt ja kiirelt, jätsin külgmise liugukse avatuks, et ka sisse näeks.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

Postitus Postitas sikorsky »

Nüüd lennukitest. Järgnev on Italeri toodang, Douglas A-26C Invader. 17. pommitajate rühma kuulunud Koreas 1952. aastal baseerunud versioon.
Suuri probleeme oli raskuste paigutamisel, et lennuk sabale ei vajuks. Need tuli installeerida mootoritesse, näidikuteploki alla ja piloodiistme ette. Värv õnnestus hästi, tulemuseks oli must matt.
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis sikorsky, 20 Mär, 2009 13:38, muudetud 1 kord kokku.
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

Postitus Postitas sikorsky »

Ja nüüd ka üks Nõukogude Liidu toodangu näidistest.
Zvezda Suhhoi SU-24MR (luureversioon). Tegemist kahtlemata keeruliseima mudeliga, mis mulle ette on tulnud. Värvitööd nõudsid oskuslikust, sest mul puudub aerograaf ja kere pind on suur. Tiibade alla jäi panemata ka lisakütusepaak ja raketihoidja, sest ilma nendeta on lennuk ka minu arust kenam.
Pilt
Pilt
Pilt

Ja plaanidest: järgmiseks võime ehk näha kogus US Air Force-i värvides F-16. Praegune kollektsioonis olev sama marki taani värvides masin on küllalt halva kvaliteedi esindaja, värv on läikiv! ja pintslijooned näha, kokpiti klaas natuke hägune.
Kannatust...
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

tere-tere!
Näe lendurite read täienevad :) Väga ilusad aparaadid, lemmikuks sai kopter.... Jõudu ja kannatust edaspidiseks... Mainiks ainult seda dekaalide "läiget" matil pinnal. Aga eks ruumi arenguks on :)
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Se Su-24 on mõnus! Omal sai kunagi üks selline Italeri oma kokku pandud.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

junkers avaldab muljet, sama messerscmitt on endalgi olemas...revelli toodang.
liitun mudelihuvilistega:D...
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Pildid on küll kahjuks väikesed, aga mudelid tunduvad siiski väga heal tasemel olevat, nii et jõudu! Vahepeal tundus, et siin on tankistide suur ülekaal, aga kauaks seda enam... :wink:

Urmas.
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

Postitus Postitas sikorsky »

Ja esitlengi oodatud Lockheed F-16A Fighting Falconit. Versioon on Texases baseeruv 147. Fighter Wing üksuse liige.
Pealispinna värvi pidin umbes 5 korda lihvima, et saada soovitud tulemus.
Lõpuks lisakütusepaagid ja õhk-õhk tüüpi raketid ning viimistlus.
Enne viimistlust:
Pilt
Ja valminud:
Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis sikorsky, 20 Mär, 2009 13:39, muudetud 1 kord kokku.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No neid on juba tüki maad parem vaadata, eelmised olid veits kribuvõitu, kuigi pildi külje pikkuse võiks kuni 900 pikslini ajada.
Aga lennumasin on ilus, väga sihvaka joonega.

Urmas.
Flatride
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Veebr, 2009 17:46
Asukoht: Lääne-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Flatride »

Tere kõigile!
Kuna olen aegade jooksul mõningaidki lennukeid ise "kokku kleepinud" ja huvitunud ka sellest, kuidas teised seda teevad, siis siinse foorum näol olen leidnud ses mõttes huvitava ja hariva koha. Mul endal mingit suurt kollektsiooni pole, olen keskendunud vaid teise ilmasõja aegse Luftwaffega seotud masinatele või projektidele. Huvitun eelkõige lennumasinate välisest olemusest ning visuaalsest mõjust, seega pole ma võtnud eesmärgiks teha oma mudelite puhul kõrgetasemelisi sisetöid ning järgida nn ajaloolis-tehnilist autentsust. LW lennukite värviskeeme, maskeeringuid, sümboolikat, kõikvõimalikke üld- ja eritunnuseid jms võtan pigem kui põnevat ja keerulist stilistikat. Lisan ühe näite oma kogust.
A.

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist