Jama

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Jama

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Ma püüdsin täna oma KV-2 lakkida, aga lakk tõmbas alumise värvi enamus kohtades lahti. :cry: Alumine värv on Model Masteri ''Darck green'' ja kuivanud umbes 60h. Lakk on Humbroli matt 49. Kas keegi teab kuidas juhtunut vältida?

P.S. Ma värvin oma mudelid ainult pintsliga.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kunagi sama "naljaga" kokku puutunud. Enda jaoks lahendasin asja lihtsalt ja Testorsi värvid rändasid sahtli tagaotsa. Humbrol ja revell ruulisid, noil seda häda polnud.
Hiljem , aerograafi tekkides, on ka Testors jälle kasutusele tekkinud.
Tegelikult tekkis mõte et kui kasutada suvalist keemiapoes müüdavat mattlaki aerosooli peaks ka saama?

Vast fossiiil oskab paremini kosta , aga minu arust testorsi värvid on miski täpentiinilaadse lahuse peale tehtud, igastahes õlivärvidega toonimisel tuleb sellega arvestada, haisuvaba tärpentiin millega hea õlivärvi lahustada leotab alusvärvi lahti nigu niuhti :(

PS. Mul on vana aerograaf täitsa üle, tundmatu ittaallane, peent tööd temaga ei tee aga lakkimiseks kärab vast küll. Kui tahad võin teise üles otsida ja sulle maha ärida 8)
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No ega mina ka seda täpselt ei tea, igatahes saab lakibensiini ehk white-spirit -iga Testorsi mudeli pealt enam-vähem rahuldavalt maha pesta, eriti kui värvkate vaid mõni päev vana on. Aga Humbroli värvide-lakkide lahustamiseks kasutataksegi reeglina lakibensiini, siit ka põhjus, miks selline probleem tekkis. Juhul kui pintsli asemel oleks kasutanud pihustamist (aerograaf, värviprits, aerosool), ei oleks sellist asja juhtunud, kuna õhukese kihina kattes kuivab suur osa aktiivset (lenduvamat) lahustit õhus, enne mudelini jõudmist ja seetõttu niisuguseid probleeme ei teki.
Et edaspidi selliseid jamasid vältida, tuleks Testorsi jaoks sama firma lakki kasutada.
Aga hetkel ei oska muud nõu anda, et kui ikka väga kole paistab, siis ostad ühe pudeli "Torusiili", valad selle plastikust nõusse (tühi pahtliämber näiteks) ja KV sinna vanni... Ainult et kummikindad kätte, vanad kaltsud selga, värske õhk ligi ja kaitseprillid ette - sööbeleelis siiski, paneb nägemisele paraja põntsu, kui silma pritsib, aga vana hambahari aitab protsessi oluliselt kiirendada. Võib ka niisama ligunema panna, kuid siis tuleb pidevalt jälgida, et mis vannis toimub. Plastikut leelis ei puutu, värvi võtab maha, epo-st ja metallist osadele mõjub väga halvasti, need tuleks enne küljest ära võtta (kui neid seal on muidugi).
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Igaks juhuks mainin ära et mälestustes on ka see et testorsi enda lakk ka aluskihi kenasti üles võttis. Seda siis pintsliga peale kandes. Võibolla on nüüd asi muutunud, aga hästi ei usu.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ahah, vaat kuidas..., järelikult tuleb siis kas rahakotil aadrit lasta või vana hea Humbroli poole pöörduda :?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Aitäh nõuannete eest. :) Mulle on endalegi tundunud, et Revelli ja Humbroli värvid peavad nagu paremini lahustitele vastu. Aga imelik on see, et Model Masteriga värvisin paar nädalat ennem ka ühe tanki ja lakk ei mõjutanud alusvärvi üldse. :roll: Aga kas keegi on näinud Eestis müügil Humbroli aerosoole? Neid peaks saama purgist peale pihustada. Ei ole endale silma jäänud. Need võiksid ka äkki abiks olla.


Joss Metsast arvan, et ära veel praegu seda aerograafi välja otsima hakka. Mulle isegi meeldib niimoodi pintsliga värvida. See on nüüd esimene kord, kus tekkisid probleemid. Loodan et saan värvide vahetamisega asjast üle. Aga kui ei saa, siis annan teada kui soov tekib. :wink:
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ma võin nüüd eksida , aga kas mitte lasnamäe mekas humbroli aerosoole ei olnud ?? Kuigi tegelikult tasuks vast külastada ka ehituspoode ja kiigata lihtsalt aerosoollakkide poole, mattlakk on täisa silma jäänud kusagil ja miskipärast ma ei usu et ta humbroli omast väga palju kehvem on....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist