Holy Wars

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Jumal tänatud, Urmas suutis põhimõisted paika panna.

See oli juba pikalt selge, et Sho intrigeerib siin ikka kahte väga erinevast asja kõrvutades. Ma mõtlesin tükk aega, kuid ei suutnud väga veenvalt neid kahte asja erinevate mõistete alla lahterdada, nagu nüüd Urmas õige osavalt tegi.

Ning kordan veel korra üle oma põhiseisukoha selle vaidluse suhtes. See arutelu mõõtkavade üle ei pea lõplikku tõde välja selgitama - ei ole vajagi. Kõigile on selge, et ühte lõplikult õiget mõõtkava pole olemas. Kuid samas, kuna kõik meist on pidama jäänud ikka valdavalt ühe kindla mõõtkava juurde, siis on tore teiste inimeste arvamusi erinevate mõõtkavade plussidest ja miinustest lugeda, samuti nagu ka arvamusi (ja eelarvamusi) erinevatest mõõtkavadest - Nii nagu me siin ka eelnevatel lehekülgedel oleme teinud. Lihtsalt arvan, et on kurb, kui asjalik jutt kujuneb mingiks lolliks vaidluseks vaieldamatute asjade üle.

Kristjan
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

"Mulle meeldib kui plaanist asja saab." © Hannibal Smith "A-Team".


Nagu näha juba eelpool toodud loetelust, teen mina täpselt vahet, mis mudel on milleks.
Aulised oponendid jõudsid nüüd sama asja sõnastamiseni teiste, neile rohkem meeldivate sõnadega.
Kokkuvõtvalt võime seega öelda, et "vähese" detailsuse tõttu 1:72 ja alla selle pole mitte koopiamudelid vaid mudel-koopiad.
Ning suuremad on järelikult koopiamudelid (kui pole just tegemist raadiomudelitega).
Kas oponendid on sellega nõus?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas fossiil »

Ei, ei ole sugugi nõus.
Mudel-koopia ja koopiamudeli vahe ei ole sugugi mitte mõõtkava - ka 1:144 skaalas saab meiegi foorumlaste tehtud vägagi vingeid koopiamudeleid näha, vaid hoopis see, milleks mudel on mõeldud: kui mängimiseks - lennutamiseks - ujutamiseks, misiganes, siis on olenemata mõõtkavast tegu mudel-koopiaga. Kui prototüübi võimalikult täpseks kopeerimiseks, siis on automaatselt tegu koopiamudeliga. Ning samuti pole vahet, mis mõõtkavas ta on. Nii lihtne see ongi... 8)
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Siis oleme alguses tagasi.

Ma teen mudeli.
Kui ma panen ta kappi klaasi taha, siis on ta koopiamudel.
Kui ma ta kapist välja võtan ja sihipäraselt kasutan, siis on ta mudel-koopia.
Kui ma ta pärast kasutamist jälle kappi panen, on ta taas koopiamudel.

No ei tööta selline klassifikatsioon. Puudub selgus ja üks-ühene arusaadavus. Vaoinas satub segadusse.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Sho, miks on vaja jaurata, kui nii sina, kui kõik teised asjast väga hästi aru saavad? Ja see ei ole esimene ja ainus teema, kus sa seda militaar.net'is teed.

Mingi sotsiaalne eksperiment?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Kõlab nagu mingi jaburalt alusetu süüdistusena.

a) Ma pole rääkinud midagi valesti ega esitanud ebaõigeid fakte.
b) Vaielnud olen militaar.netis ainult kahes naljanurgas - siinsamas ja n.liidu kiitmise võlvis.
c) Paistab, et kõik ikka ei saa asjast väga hästi aru.

Defineeri jauramine.
Ja ära pea sealjuures tarkuse definitsiooniks "üldteada tõdede" korrutamist neile mõne kinnitava faktikese lisamise näol.

Kui see poleks naljanurk, võiksin mina sind "jauramises" süüdistada.. et muudkui üritad siin mingit haiglaselt tõsist arutelu tekitada.
See võlv sai tehtud lõõpimiseks, sest tema loomise aluseks ongi foorumil pidevalt vastuoluliste nõudmiste esitamine erinevatele mudelitele - nn. koopiamudelite ja mudelkoopiate ärasegamine ehk üleskutsed minna üle suuremale mõõtkavale.
Millega seoses tekib küsimus - kuidas ja millisele suuremale mõõtkavale üle minna, kui sa tahad saada tikutopsi mahtuvat tankimudelit?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas calico »

Uou-poisid ärge õppustel siin siis paukpadrunitelt terava moona peale ka kohe minge! :shock:
Netis kommimise puudus on ikka füüsilise isiku nägemise vaegus, väga palju läheb kaotsi, ning puuduolevat võidakse valesti mõista.
Et minuteada on see ka siin rohkem meelelahutusteema lisaks ka harivale küljele.
Mida on ka juba küllaga olnud.
Kes teeb pisilasi, jääb seda tegema, ja kes suuri see omi asju ajamas.
будем жить дружно (Кот Леопольд)
:wink:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas vaoinas »

Kõlab nagu mingi jaburalt alusetu süüdistusena.

a) Ma pole rääkinud midagi valesti ega esitanud ebaõigeid fakte.
b) Vaielnud olen militaar.netis ainult kahes naljanurgas - siinsamas ja n.liidu kiitmise võlvis.
c) Paistab, et kõik ikka ei saa asjast väga hästi aru.

Defineeri jauramine.
Ja ära pea sealjuures tarkuse definitsiooniks "üldteada tõdede" korrutamist neile mõne kinnitava faktikese lisamise näol.

Kui see poleks naljanurk, võiksin mina sind "jauramises" süüdistada.. et muudkui üritad siin mingit haiglaselt tõsist arutelu tekitada.
See võlv sai tehtud lõõpimiseks, sest tema loomise aluseks ongi foorumil pidevalt vastuoluliste nõudmiste esitamine erinevatele mudelitele - nn. koopiamudelite ja mudelkoopiate ärasegamine ehk üleskutsed minna üle suuremale mõõtkavale.
Sest mida sa teedki, kui sinu ainsaks silmatorkavaks detailiks on kuumaõhupalle meenutav rinnapartii, muu keha aga hooga alla käimas.
Ta jõudis ruttu sellesse seisu, kus mehed pärast esmast rinnapartii jõllitamist pilku mujale liigutades ehmunult eemale põrkasid.
Mitu numbrit väiksema pluusi alt vägisi väljapunnitavad udarad ei suutnud leevendada seda vastikust, mis tekkis nähes solaariumis ärakõrvetatud broilerinahka või märgates kõndimise rütmis lõbusalt vappuvaid voldikesi.
Rääkimata veel maitselagedusest – selleks, et kanda 15-aastaste riideid, peaks välja nägema ka nagu 15-aastane, mitte nagu 55-aastane elult peksa saanud eksprostituut.

Nii ei jäänudki sel Pärnu hoorapurikal muud üle, kui järgmine mees endale “osta”.

Üsna pea leidiski ta sobiva ohvri, endast palju aastaid noorema jõusaalijorsist ajuhiiglase, kelle massiivsete tissidega uimaseks lõi ja oma koopasse vedas.
See poisike oli talle nagu trofee – ajal, mil kõik normaalsed Pärnu mehed tollest mõrrast nagu pidalitõbisest eemale hoidsid, oli tal ometigi kuidagi vaja sõbrannadele tõestada, et “aga vaadake, mis mul on!”.


PS. Alloleva teksti autoriõigused ei kuulu mulle
Tervitustega
Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Joss Metsast »

mudelkoopia ja koopiamudel, tulge nüüd mõistusele, mis sõnavärdid need nüüd on ? :wall:

Vanasti oli vähemasti nii:
koopia = originaali reprodutseering
mudel = originaalilähedane, tihtipeale kas suurendatud või vähendatud ( tavaliselt tehniliselt mittetoimiv) reprodutseering.

Nii et kuni keegi just 1:1 -le toimivat asja ei ehita, on tegu igal juhul mudeliga. Ja edasi on ilu juba vaataja silmades kas subjekt on mänguasi või klaasitagune imetlusobjekt..... või natuke mõlemit :)

Levar, kaks tilka õli lisatud ....
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas calico »

mudelkoopia ja koopiamudel, tulge nüüd mõistusele, mis sõnavärdid need nüüd on ? :wall:

Vanasti oli vähemasti nii:
koopia = originaali reprodutseering
mudel = originaalilähedane, tihtipeale kas suurendatud või vähendatud ( tavaliselt tehniliselt mittetoimiv) reprodutseering.

Nii et kuni keegi just 1:1 -le toimivat asja ei ehita, on tegu igal juhul mudeliga. Ja edasi on ilu juba vaataja silmades kas subjekt on mänguasi või klaasitagune imetlusobjekt..... või natuke mõlemit :)
Õige! mees on sõna öelnud! 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Sul on täiesti õigus, Joss Metsast. Minu vabandused!
Paraku on mul komme alati võtta üle oponentide pakutud võimalused ja lahendused.
Me olime just jõudmas läbimurdele probleemi arutelus ja valmis võtma aluseks Vaoina seisukoha, et kõik alla 1:32 on detailivaesed ning valede proportsioonidega kingakarbid.
Ja siis tõmbas Fossiil sel seisukohal jalad alt. Nüüd on läbirääkimised taas ummikus ja alguses tagasi.

Vaoinas oli nõus Fossiili sellise definitsiooniga:
Nood ülejäänud alajaotused, nagu "kasutu ilus monstrum klaasi taga" ja "õppevahend, et visualiseerida siluett" sobivad rohkem juba koopiamudeli tunnusteks, mille nimetuski ütleb, et eelkõige on tegemist koopiaga, seejärel alles mudeliga, mis kopeerib võimalikult täpselt originaali. Seejuures võimalikult detailselt. Mudel-koopiaga on vastupidi - kõigepealt mudelilt nõutav funktsioon (võivad lennata, ujuda, sõita, olla sõjamängudes mängitavad või siis RC - misiganes) ja seejärel alles koopia - seda siis vastavalt funktsiooni poolt võimaldatavatele kriteeriumitele.

Paraku on selles definitsioonis sees üks oluline vastuolu.
Sest millise ettepaneku teevad meie "koopiamudelite" fännid meie "mudelkoopia" fännidele? "Tule üle üle suuremale mõõtkavale!"
Samal ajal on definitsioonis kirjeldatud "mudel-koopiad" samas või enamasti veelgi suuremas mõõtkavas kui pakutud 1:32, lausa 1:16 või suuremad.

1:72 ja väiksemas mõõtkavas on jälle "mudelkoopia" esmaseks nõudeks olla võimalikult sarnane originaaliga, võimaluste piires muidugi. Ehk olla ka "õppevahend, et visualiseerida siluett". Sest silueti puhul pole niikuinii näha ei roomikulülisid, rataste taguseid vedrusid ega muud huvitavat kribu-krabu.

Sellest lähtuvalt ei jäänudki Fossiilil muud üle kui võtta oma jaotuspakkumine tagasi ning tunnistada kõik mõõtkavad uuesti võrdseteks.
Ning meie leer tegi hea tahte zhestina järeleandmise - me oleme valmis kutsele vastama ja minema üle ükskõik kui suurele mõõtkavale, peaasi, et tulemus vabalt tikutopsi mahuks. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas calico »

Minu juhe hakkab kokku jooksma..prsse täna reede peab vist ühe viski riiulilt alla võtma... :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Sho »

Väga hea mõte! Võta Lagavulin.. see on parim.. :)
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ei tea kas 1 viskiga ikka mängib välja.... :D Õnneks on põrgus imejook nimega delirium tremens... tundub et see vast aitab :twisted:
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Re: Holy Wars

Postitus Postitas T-62 »

Aga kuidas te viskil õige mõõtkava valite 8)
Kas 1:0,5
1:0,75
1:1
või hoopis :roll: 1:??
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist