Paberist GAZ 69M

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Sharker »

Tere õhtust! Leidnud sellise vahva alamteema siinsest foorumist julgen avaldada ka oma soperdise. Tegu siis poolakate Maly Modelarz sarjast trükitud mudelite vihikutega. Minu kätte jõudis 85-aasta trükis ammu, ise olin siis väike poisa ja vanem tädipoeg tellis neid tollal ma ei kujuta ettegi, mis valemiga. Igatahes, tal endal sai sellest nokitsemisest villand ja tõi kolm vihikut mulle, et ehk ma saan papsiga koos asju ehitada. Aja jooksul oli alles jäänud ainult see GAZ 69 mudel. Suuresti nostalgiast ja hasardist sai siis asi käsile võetud ning siin on siis tegevuskäik niivõrd kuivõrd näha.
Ütlen veel juurde, et kuna see mudel sai lubatud ühele 7 aastasele poisile mängida, siis ma lõppviimislusega väga vaeva ei näinud :D.

Ma ei hakka vast pikalt kirjutama sellistest üllatustest, et paljud detailid ei "ulatunud" oma kohale asetades liimitavate pindadeni, või et osad detailid olid valesti projekteeritud. Eks ma lähenesin sellistel puhkudel loovalt.
Manused
GAZ_69M_montaaz_140102.jpg
GAZ_69M_montaaz_130915.jpg
GAZ_69M_montaaz_130721.jpg
Viimati muutis Sharker, 09 Nov, 2014 20:31, muudetud 2 korda kokku.
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Sharker »

Üks rida jäi välja, miskipärast lubas ainult 3 pilti korraga lisada
Manused
GAZ_69M_montaaz_140318.jpg
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere

hmmm, millegi pärast armastavad siinsed meistrid oma tööde kohta väga halvasti ütlema..Miks?
Ei leia nagu põhjust. Vastupidi, mulle meeldivad kokkupandud ja 0 - 80 LVL tööd. saab kommenteerida ja disputeerida...
teema objekt on minuarust väga tasemel. Olen kunagi ka proovinud, no mitte ei õnnestunud, seega ülaltoodud mudel, olgu papist või muust tselluloosproduktist, on päris hästi tehtud. Seda enam ,et meie foorumis on neid üsna vähe, vähemalt kes on näidanud, kes tegelevad seda tüüpi mudelismiga.
Tubli. mulle meeldib. reaalselt on vist isegi huvitavam. Nagu ma aru saan see peaks puhtalt tehtud olema või on kasutatud lisa materjale? Kahju muidugi ,et lähiajal muutub amortiseerunud varaks:)

Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Sharker »

No ma siin eile ja täna sirvisin erinevaid teemasid, vaatasin pilte ja lugesin kõike seda mida juurde oli kirjutet. Ning on näha, et inimesed on väga pühendunud. See viimistlusaste on ikka võimas. Mul see pabermudel tuli selline nagu tuli, kapoti üks nurk läks kaduma näiteks :D, lõikasin paberist uue ja värvisin värvipliiatsiga enam vähem sama tooni. Ja esiakna raam oli ka lühem, nii et pidin sinna jupid vahele aretama. Traadist detailide jaoks oli eraldi leht šabloonidega, mille järgi aknaraam valmis keeratud sai. Kui kokkusobitamiseks läks, siis muidugi sidesõnad lendasid :).
Valmis lõigatud ongi kõik detailid vihikust, juude on lõigatud traadist mõned elemendid, mis olidki kohustuslikult instruktaažide kohaselt metallist ning aknad tuli välja lõigata mingist kilest. Poola keele tõlkimine oli muidugi väljakutse omaette :D.
Poisi ema lubas, et sellega mängitakse ainult tema järelvalve all, aga tõttöelda ega mul kahju ole, kui ära laguneb, mina sain oma rahulduse ehitamisest kätte.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas fossiil »

On ikka hullud mehed need paberi mehed... :scratch: Olen samuti kunagi selle poolakate ajakirjaga maadelnud ja mõne lennuki ning laeva kokkupanemisega mässanud. Lennuki sain isegi kokku - oli vist miski KOR - ise olin täiega rõngas, aga mõned ajad hiljem tekkisid õhuniiskuse toimel mudeli juures igasugu muutused ja kaotasin seetõttu asja vastu huvi. Vahepeal olin ette jõudnud võtta tüki, mis mul ilmselgelt üle jõu käis - sama Maly Modelarz -i "Victory" - no ja lõpuks ta läkski kõige kaduva teed ning rohkem ei ole ma paberiga vallatleda üritanud.

Aga too GAZ on igas mõttes väga hea - see on minu jaoks nagu märk inimese püsivusest ja visadusest - nii et minu poolt aplaus!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pabermudelid on ilmselt paljudel kunagi teemaks olnud. Maly modellarzi leidus ju aegajalt ka Tallinna lehekioskites.

See villis on ju igati hea näitamaks kui kena mudeli saab paberist nikerdada. Väga kift vaadata.
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Sharker »

Ärge nüüd liialt kiitma ka hakake, sedasi tekib tobe kihk veel üks kokku liimida. Ma selle mudeli ehitamise ajal olin vägagi indu täis ja leidsin torrenti, kus oli keegi usin tegelane scanneriga algusaastatest kuni 2010 aastani peaaegu kõik numbrid digitaliseerinud. Poleks mingi vaev mõne koopiakeskuse fäänsist plotterist failid välja lasta. :oops:
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Lemet »

Mina ilmselt ei täiks seda küll mängimiseks anda, pigem prindiks uue välja ja lappaks selle koos pisisugulasega kokku. Oleks väiksel asjaosalisel kah rõõmu ja saaks asjast ettekujutuse. Kunagi ammu-ammu oli Tähekese eelviimasel lehel samasugune kleepimisnurk ja siiani mäletan, mihukese tundega sai selle isaga kokkupanekut oodata.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Sharker
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 11 Jaan, 2013 14:05
Kontakt:

Re: Paberist GAZ 69M

Postitus Postitas Sharker »

Nõus :), algselt oligi idee selline, et on väike abiline ka juures, aga teda see valmistamise protsess ei huvitanud, tundus igav ja tüütu. Tänapäeva lapsed istuvad arvutis, see on äge asi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist