I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas scout22b »

Mudel küll valmis, aga minu oma vist siiski ei jõua näitusele kahjuks, kuna tuleb laupäeval tööd teha.

Viskasin ka väikese aluse valmis, tiba tahab siit sealt kohendamist muidugi veel:

Pilt

Pilt

Pilt

/P
Fortes fortuna adjuvat
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere varaööd...

Kuidagi vaikne on siin foorumis? Kõik on homseks väljanäituseks valmis?

Mina tegelen dekaalide ja tüütute pisidetailide tagaajamisega.

Allpool pilt minu BoB lennupargist siis ca kolm tundi tagasi.

Tervitades,

Toomas VT Väli
27 mai õhtu.JPG
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Käisin Lauluväljakul ja seadsin oma Spitfire`d ja Avro Ansoni teistega ühte ritta. Aitäh korraldajatele. Järgmine aasta kindlasti tuleb kogu BoB sett uuesti üles panna, et kõik pooleliolevad (Immelann?) ja valmis olevad (Scout?) lennukid ka ilmarahval silma paitaks. Ja eks võibolla aasta jooksul saavad kõik rahulikult ja kiirustamata olemasolevat setti veel laiendada? Mulle jäi see algselt lubatud Heinkel pisut kripeldama; kombineerituna näiteks teda rammiva Avro Ansoni õppelennukiga. (Vaata näiteks: http://aviation-safety.net/wikibase/wiki.php?id=141383 )

Tervitades,

Toomas VT Väli

PS Ja paar plõksu kah. Reportaaži mõttes või nii?

PSS Ja väga vahva oli näost näkku ka kohtuda. Nende foorumi alias´te ja reaalsete isikute omavahelised seoses on mulle veel pisut segased :) Ühe võitleja osas (Joss Metsast) siis asi selgemaks räägitud ja kätt surutud.
väljanäitus 1.JPG
Väljanäitus 3.JPG
väljanäitus 4.JPG
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas scout22b »

Tundub igati vinge väljapanek, loodan et homme jõuan live's kah asja ära näha ikka :)
Fortes fortuna adjuvat
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Joss Metsast »

Paar korda on naljakas mõte tekkinud et lõpetaks selle grupika kenasti ära. Mõned lennukid jäid vist ka pooleli , äkki on nüüdseks valmis. Aja piiri setiks näiteks 1. oktoobriks.

Mõte selles et siis võiks uue grupikaga algust teha, tegelikult oli ju vahva ja tõmbas foorumile korra elu sisse.
Teema uue grupika tarvis oleks ka välja pakkuda. Airfix :)

Hea lai teema ja kuna airfix teeb praegu vägagi häid mudeleid suhteliselt taskukohase hinna eest siis miks mitte. Puritaanina tahaks veel lisada et otse karbist... va värvid/kleepsud ja niidid kui vaja peaks minema.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Hertsog »

minust jääb ta hetkel lõpetamata. sest zvezda Junkers "vedas alt". eriti vinge on see, et olles tellinud uue asenduslennuki (Eduardi oma seekord), siis ESIMEST korda elus lasi ebay müüja mind üle ning seda lennukit ma ei näe enam kunagi... kõrgemad jõud vist annavad mõista, et lennukid ikka pole minu ala ning tuleb tankide juures püsida :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Mercurius
Liige
Postitusi: 668
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Mercurius »

Hertsog kirjutas:kõrgemad jõud vist annavad mõista, et lennukid ikka pole minu ala ning tuleb tankide juures püsida :D
Antud probleemi vastu aitab üks väike nn. lego dio.

http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=1245
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas kalle »

Hertsog kirjutas:minust jääb ta hetkel lõpetamata. sest zvezda Junkers "vedas alt". eriti vinge on see, et olles tellinud uue asenduslennuki (Eduardi oma seekord), siis ESIMEST korda elus lasi ebay müüja mind üle ning seda lennukit ma ei näe enam kunagi...
Ma julgeks korrata Paraovozi ammust küsimust, et mis selle Zvezdaga ikkagi viga oli? Plaanis oli kord seda toorikuna kasutada, äkki oleks abiks teada. Ma küll usun, et sa teeks sellest ilusa asja valmis. Kui tahtmine juba täiesti maha käind, siis küll, aga äkki siiski? Motiveerimiseks sobib tõesti su enda tekst eelmises postituses viidatud lõiust;)

Aga ebay kohta küsiks, et kas kasutasid ka raha tagasi saamise võimalust? Mul endal on seal üle laskmisega nii, et minu u 300 tehingu peale meenub u 4-5 tünni. Aga kui viimane välja arvata, siis on need ajast, mis see lihtne raha tagasi saamine veel võialik polnud.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tahaks ka teada, miski imeliku tunde ajel on just torpeedoga A5 kuidagi väga meeldima hakanud.. Kui teaks et ikka täitsa lootusetu üritus ei hakkaks otsimagi.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Hertsog »

Aga ebay kohta küsiks, et kas kasutasid ka raha tagasi saamise võimalust? Mul endal on seal üle laskmisega nii, et minu u 300 tehingu peale meenub u 4-5 tünni. Aga kui viimane välja arvata, siis on need ajast, mis see lihtne raha tagasi saamine veel võialik polnud.
no sellega oli nii, et esiteks kasutan ma muidugi ainult paypal-i, ehk siis see on omakorda veel "katus". aga lugu oli lihtne, tellisin prantsusmaalt. 1,5 kuuga ei tulnud kohale. polnud märgitud, et "saadetud". kirjutasin kutile. et võtku kokku ennast. avasin ebays "kitumisetoimiku" - seal on klausel et (vist) 10 päeva on aega müüjal reageerida, või siis reageerib ebay. no ja aeg sai täis. ebay ütles, et sitt lugu valge mees ja kandis mulle raha tagasi. minu jaoks teema lõppenud. a kirjutasin veel selitsimehele "neutraalse arvustuse" et 0 kommunikatsiooni ja ebay refunded. see ei olnud esimene sellesisuline teade.

aga jah, hetkel on selle zvezda junkeris osas ka mott maha käinud, ehk siis las kogub jõudu. võbolla kunagi lõpetan ära. kui saan üle sellest, et kere on propelleris, pahtlit läheb jubedalt ning isegi kabiiniosa detailid sobituvad omavahel ainult pinge all ning "mattide" abil... a ja BoB dekaalide leidmisega on ka ikaldus, sest mingit suvalist roppust ei tahtnud teha (millel on suvaline tähekombinatsioon, mitte seal viibinud eskadrilli tähised jms - tegin kusjuures kõvasti uurimustöid mis üksused, mis lennukid jne - see vist sai isegi ära salvestatud kuhugi kausta arvutis). zvezda a-5 on ainus mudel suhtkoht selels skaalas, mis sobitus BoB-i ajaaknasse. a-4 tuli hiljem. ja muide a-5 torpeedodega ei ole enam mitte a-5 vaid hoopis a-17 :P
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Aeg läheb, võtaks ka sõna siin teemas. Kas on nii ,et see on kinni või on veel n.ö avatud. Mulle meeldis selline grupikas. Inspireeriv oli.
Kuigi jah enda ette ikke nikerdan ühtteist. Aga nüüd siis eelnevast Zvezdast . Nagu mitu postitust tagasi olen arvamusel, et on recommended kui eelarveline variant. Kui on selle aparaadi vastu tõmmet, mitte häbeneda A-17 või siis A-4 on karbis olemas. Andke teada. Ja , kolleegid kuhu jääb leidlikkus ja mudelisti soov midagi ära teha:)... paar viili tõmmet, plörts pahtlit ja kergelt raspliga üle and Yeeeees valmis ta saabki. Konverteerimine ei ole ju raske. Ise tegin Junkersi A-4-st. Paar detaili leidsin teisest komplektist. Krt, osaleks veelgi mingil sellisel virtuaal ettevõtmisel. Endal Paypaliga on ainult 1 juhus 5 aasta jooksul. Ja see oli pigem postiteenistuse oma, kaotasid kuskil euroopas , maksti raha tagasi. Ja müüaga kontakt OK. Ja aga neid ka igasuguseid seal. Tavaliselt kui on mingio soov uurin kohalike vendorite variante. Alles siis miskit välismaalt. Tuli palju tähti , aga on hea suhelda:)
Taara avitab! ...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Joss Metsast »

ongi A17 , vat seda ei teadnudki. Aga omajagu naljakas näeb oma torpeedodega välja küll. Kõverused ja pahtlivajadus eriti ei heiduta, nagu Parovoz juba kirjutas et törts pahtlit ja raspli viibutamine aitab alati :)

Aga ikkagi , kas tõmmame 1 oktoobril joone alla ja alustame uue grupiehitusega ?
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Ei tahaks küll tempot maha võtta, kuid kas järsku saaks joone alla tõmmata 01.novembril 2016?

Et siis lisaksin oma senisele panusele (2 X Spitfire; 1 X Anson) veel ühe "otse karbist, ilma suuremate tulede/viledeta" apraadi?

01.oktoobriks 2016 ma kahjuks ei jõua (teenistus ja kodused kohustused segavad...)

Tervitades,

Toomas VT Väli

PS Ja mis uueks teemaks saab? Araabia-Iisraeli sõjad?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas kalle »

Ot ma igaks juhuks küsin, et kuidas see joone alla tõmbamine tegelt käib? Et igaüks peaks ise oma valmis töö pildid siia panema ja olekski joon all? Eks neid siin juba vilkunud, aga lõpuks võiks kõik ilusti järjest joosta?

Uue võimaliku alguse kohta tekib kindlasti variante, aga mul tekkis ka üks idee, mida võiks kunagi proovida. Selle asja nimi võiks olla karbiriiuli vähendamise grupitöö. Välja näeks see siis nii, et osalejad panevad välja oma riiulis olevate karpide nimekirja ja publikust tuleb hääli, mida selt valmis peaks tegema. Ja mõte oleks kindlasti see, et valik tuleks juba riiulis olevatest karpidest:)

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: I grupikas. Lahing Inglismaa pärast.

Postitus Postitas Sho »

Kallel on hea mõte. Ühe täiendusega - nimekirjas võivad olla ka karpi mitteomavad eksemplarid.
Ja nimekiri võiks olla fotona.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist