Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Mercurius »

toomas tyrk kirjutas: Mul on selline kahtlane tunne, et kõik mudeliehitajad teevad seda eelkõige oma lõbuks. Ja kõik muu seal juures on lihtsalt see lõbu, mis selle "oma lõbu" aitab vahest suuremaks teha.
Just. Tehemist on i.m.h.o. ettevõtmisega, kus tähtsam on osavõtt, kui võit. Mida rohkem mudeleid stendis, seda parem. Sellepärast mul eelmisel aastal kaks mudelit oligi. Käesoleval aastal lihtsalt ei jõudnud midagi muud jagamisväärset teiste tegemiste kõrvalt valmis. Võit on boonus, äramärkimine tiivustav tunnustus.

Ärge unustage mudelismi populariseerimise ja võõrustava äri toetamise aspekti. Mida inspireerivamad ja laiaskaalalisemad mudelid võistlusel, seda populaarsemaks meie ala muutub ja parema valiku kaupadest me poodi saame. Selleks ei tohiks mudelite latti ka väga kõrgele ajada. Mullused rüütlid olid vahvad - jõukohased ka lastele.

Kaptenihärrale võiks soovitada Tartu Lennundusmuuseumi lennukeid või kaasaegseid Ämari külalisi. Lähimast minevikust on akf arvolv isegi ühe pildi joonistanud. http://militaar.net/phpBB2/download/fil ... =13949&t=1
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Aitäh mercurius hea idee eest ! Sellise võiks küll valmis teha isegi vastav mudel ka olemas ... :wall:
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas scout22b »

On ka ju Special Hobby välja andnud ka L-39:
Pilt
https://www.scalemates.com/kits/961622- ... to-trainer

Samuti on eestlased tarbinud Afganistaanis sellist tehnikat nagu MaxxPro:
Pilt
https://www.scalemates.com/kits/240748- ... ap-vehicle
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minul seisab L-39C mingi Tsehhi firma (vist Kopro) teostuses mitu aastat kapis koos epost kokpittide ja mootoriga. Ainult pole Eesti eraldusmärke.
Tundub ebaseksikas masin lihtsalt - olen valmis selle koli vahetama mõne 1:48 lahingulennuki mudeli vastu. Kes tahab, pöörduge privas.
Minu jaoks tundub lihtsalt "Jaasoni eskadrilli" MiG-21R hulga huvitavam.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Auhind 2018

Aastal 2018 korraldavad Suure Auhinna võistluse taas militaar.net ja Kullo mudelipood, mis ei asu enam Kullos - http://www.mudelipood.ee !
Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole

Mõõtkava valik ei ole piiratud!

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) Võidupüha nädalal (algab 18.06) mudelipoodi aadressil Magasini 24. NB! Jälgige lahtioleku aegu veebist!

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub Võidupüha järgsel nädalal (algab 25.06) ning auhinnad antakse välja juuli esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kuni kolm ergutus- ning üllatusauhinda.

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2018 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

Oi yes!! Mul ümber nurga tuua 8)
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

Käisin täna kaemas kas riiul juba konkursi mudeleid täis aga võta näpust, mitte ühtegi polnud. Kas midagi on muutunud?
Anton - horridoo!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ise ikka jätsid midagi ilusat riiulisse ?

Kindlate andmete alusel laekub sinna täna tibake soomust ;)

Tervitades
Levar
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

Üks ilmatu koletis ka riiulile jäetud.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

No olen nüüd aus ja ütlen, et eks mõnda reeglit sai veidi painutatud. Tegin varase lõunapausi ja laekusin õigese kohta täna veidi peale 10.00. Ikka eesmärgiga oma mudel enne kohtunike saabumist riiulile sokutada.
No esiteks, mida poodi! No kas saab veel ehedam fännipunker olla! Koht on just nii nurgataga ja lahti on sellistel aegael, et see on vaid pühendunud tegijatele! Siin pole teil miski laiatarbe putiik, vaid tõsine eriapteek!

See öeldud, tuleb mul veel öelda, et riiul jättis ka karbi veidiks irvakile. Esiteks tahaks Levarile viis pihku suruda aasta konsperatiivi eest. Veel viimase kohtumiseni teeb mees nägu ja juttu, et sel aastal ma küll midagi valmis ei saa. Ja siis lajatab tuima näoga lauale kaks tööd.. ja millised!!

Kui ma Kristjani teema siin servapidi vaadata võtsin, siis olin kindel, et kohtunikel on sel aastal vormistamise küsimus. Aga vot Levar va joss, kaval nagu viiekopkane, lõi nüüd pildi nii kirjuks, et meie salajane kohtunike kogu peab nüüd suunda näitama ja leidma need põhjused, miks meil pole sel aastal kaksikvõit!
Kogu riiul sai seal väikeses poes ikka südantsoojendavalt ilus ja sellest on jälle vaid väga hea meel.
Siia lõppu panen ka oma panuse, et see hea tava ikka jätkuks. Ehs siis kuna auhind oli minu käes, siis palusin selle aluse suuremaks tuunida, et ikka oleks kuhu kinnitusi lisada. Siinkohal siis pildid enne ja nüüd. Abiks ka neile, kes auhinda kunagi näinud ei ole.

Pilt

Pilt

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tore et vana kala Kallet kuidagimoodi veel üllatada saab, ma juba kartsin et ei õnnestu ;)

Näitusest tegelikult tahaks öelda ka ühe arvamuse, pood on küll nagu erialaapteek või pigem remonditöökoda / universaalne värkstuba ja selles rollis väga vahva. Miinus on see et mudelinäituseks on kahjuks natuke sobimatu. Esiteks jäävad mudelid seal varem või hiljem muule (ja olulisemale) jalgu ja teine on ilmselge et nurga taga olevaid eritispetsiifilisi poekesi kummitab külastajate vähesus.
Viimases osas loodetavasti ma siiski eksin ja vähemalt pool militaar.neti seltskonnast kimab korra Maidu poest läbi et oma silmaga kõik imevigurid üle vaadata mida mudelistid välja on pannud. Ehk teevad kõik natuke käivet ka ja see oleks juba väga vahva. Siis on vähemasti näitusel üks hea asi tehtud, teeb poe vähemalt osale seltskonnast tuttavaks.

Levar
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur Žürii sai siis sellel kolmapäeval oma laiendatud koosseisus (seega seekord oli tõesti SUUR) eelpool tähendatud kohas kokku ning konstanteeris alljärgnevat.

Sel aastal olid konkursile esitatud järgmised mudelid (loetelu on järjestatud vastavalt mudelite paiknemisele riiulil: vasakult paremale ja ülevalt alla; muud tagamõtet otsida ei tasu):
tanketid TKS 2 tk alusel, mõõtkava 1:72, teostanud Joss Metsast
tank Mk. V "Waldaja" alusel ja meestega, mõõtkava 1:35, teostanud Joss Metsast
tank Mk. V "Wahtula" alusel ja meestega ja ajalehega, mõõtkava 1:35, teostanud Vaoinas
pommituslennuk Li-2, mõõtkava 1:48, teostanud FW Anton
õppe-treeninglennuk PN-3, mõõtkava 1:72, teostanud Kalle
hävituslennuk Spitfire Mk. I, mõõtkava 1:72, teostanud Sgt Steiner

Kuigi kaks tööd olid jõudnud konkursile juba peale kella kukkumist - Žürii otsustas, et kõik tööd vastavad konkursi tingimustele ning võivad osaleda.

Edasi oli hulk aega meeldivat suhtlemist ning ilusate mudelite nautimist. Sest tõesti kõik mudelid on ilusad ning nauditavad. Pärast mida jagasime liikmetele paberilehed kätte ja siis oli pool tunnikest igaühel omaette nohistamist.

Mis aga pärast lehtede kokkukorjamist ning punktide kokkuliitmist sai - sellest räägime edasi järgmisel kolmapäeval, 4. juulil, kell 1730 mudelipoes. Aadressiks ikka Magasini 24.

NB! Kuna pood on väike ja ka parkimiskohti pole seal kandis palju - esimestel tulijatel on ilmne eelis. Ei maksa tulekut viimasele minutile jätta!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ahjaa - head kolleegid žüriist aitasid ka meelde tuletada, mis sgt Steineri eelmise aasta auhinnast sai. Kui sa Steiner võtaksid vaevaks Rocca al Mare keskuse mudelipoodi minna (eelmise aasta konkursil osalenud mudeli järgi, näiteks), siis samast saaksid kätte ka oma auhinna. See jäi Sind sinna ootama.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

Ja selle aasta sündmuse ning võidu (võitude) tähistamine ümber nurga kui ma ikka seks ajaks tagasi jõuan.
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Seersant Steiner »

toomas tyrk kirjutas:Ahjaa - head kolleegid žüriist aitasid ka meelde tuletada, mis sgt Steineri eelmise aasta auhinnast sai. Kui sa Steiner võtaksid vaevaks Rocca al Mare keskuse mudelipoodi minna (eelmise aasta konkursil osalenud mudeli järgi, näiteks), siis samast saaksid kätte ka oma auhinna. See jäi Sind sinna ootama.
ok loodan et on nii.... Sain eelmise aasta kingi kätte ja väga hea . Aga edaspidi pole möttet enam osalade kuna ei saanud midagi. Asjata aja raiskamine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist