Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas vaoinas »

Palju õnne võitjale. Töid pole veel nänud, pole mahti olnud Kullo suunas sihti seada, kuid ega ei teeks paha, kui autorid ise mõned pildid üles paneks, nüüd kui tulemused on juba selgunud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Miks ka mitte pilte panna. Olgu veel öeldud, et täna käisin ja vaatsin ise tööd üle ka. Ja pole mul muud öelda, kui et võiduplaat läks õigesse kohta:) Siit aga minu Monospar:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kk
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas FW Anton »

Anton - horridoo!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Torkasin enda nieupordi pildid jossi käpaharjutuste alla:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=195
aga ega eriti pilti polnud aega teha, põhivõhm läks ikka nikerdamisele ..
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Parovoz »

Tere/tere!
Sai täna külastatud mudelisti mekat - Kullot. Ja vaatasin üsna hoolega eksponaate. Tubli töö. Kõik kolm on karikat väärt. Eks Konsiiliumil on otsuse tegemisel omad nägemused. Personaalselt - imponeeris minule Sopwich. Sinimustvalge ja hõbedane on täitsa "in".
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Tsiknat »

Lõpuks siis võitlesin ennast jälle arvutini. Suvel on see teadagi raske.
Alljärgnevalt minu versioon suure auhinna töödest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Kergitaks veidi teemat ja küsiks, kas sel aastal ikka keegi veel teeb midagi? Sel aastal kuidagi vaikne, selleks ajaks on uus üritus juba välja hüütud.

Kk
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Sry, jah!

See aasta jutt veidi hiljemaks jäänud. Aga muidu on see üsna sarnane eelmiste aastate omale.

Suur Auhind 2013

Aastal 2013 korraldavad Suure Auhinna võistluse taas militaar.net ja Kullo mudelipood!

Tingimused on järgmised:

Traditsiooniliselt osalevad võistluses Eesti ja eestlastega seotud militaar- ja tsiviiltehnika koopiamudelid. Lisaks on endiselt oodatud dioraamid, aga meestel võiksid vähemasti mingidki relvad käes olla, kui tehnikat ei ole

Mõõtkava on vaba.

Konkursis osalemiseks tuleb toimetada oma mudel koos legendiga (mis mudel, kuidas seotud Eesti või eestlastega, mõõtkava jne) Võidupühale eelneval nädalal (nädal 25) Kullo mudelipoodi (NB! Jälgige lahtioleku aegu veebist!).

Töid hindab 3-liikmeline žürii. Tööde hindamine toimub peale Võidupüha (nädal 26) ning auhinnad antakse välja juuli esimesel kolmapäeval seal samas.

Tööde hindamisel võetakse arvesse nii mudeli(te) vastavust mõõtkavale kui nende keerukust ning kunstipärasust.

Välja antakse SUUR AUHIND - asjakohase tekstiga rändav klaasist mälestusese ning uus mudel võitja valikul (maksumusega kuni €40 koos k/m, võimalik valida Kullo mudelipoe tellitavate tootjate nomenklatuurist). Lisaks jätab žürii omale õiguse jagada välja kuni kolm ergutus- ning üllatusauhinda.

Võistluses osalenud mudelid jäävad kuni 1. septembrini 2013 samasse poodi näitusele.

Ootame rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Siit üks viimase hetke tählepaneks ja palve ka.
Käisin täna, ehk peale tähtaja kukkumist vaatamas, et palju siis töid joonele tuli ka. Ja täide läks minu kartus, et peale mulle teada oleva, tuli välja ainult üks töö. Siinkohal suuremat sorti tunnustus tegijale, hea oli vaadata!

Tegelikult on see mis toimub päris kurb ja tahes tahtmata tulevad meelde siin erinevates teemades kõlanud termin "kohustuslik mudel". Enamasti on siis teada millega tegu. Kui soomus, siis mõni kass, või kui lennuk siis ala 109 jne. Saksa tehnika lembus on siis lehtedel ka nii valdav, et kohati on see nõutuks tegev. Samas midagi polegi öelda, tulebki teha seda mis meeldib. Aga krt kui keegi julgeb veel kasutada väljendit kohustuslik mudel, siis mina julgeks öelda, marss peegli ette ja küsima, kas enda kohustuslik Eesti teemaline mudel on tehtud! Ja kui on siis millal viimati :)

Ja panin ikka smaili ka lõppu, sest ega nüüd liiga tõsiseks saa minna, aga mehed tegijad, mina tahaks küll juba täna alustada kihutustööd, et järgmiseks korraks saaks rohkem töid välja! Sellega seoses teen algust ja teatavaks, et järmiseks aastaks proovin otsida üritusele väikest lisa toetajat, et paisutada veidi auhinna fondi. Äkki see ka veidi aitab.

Lõpetuseks veel pöördumine tööde hindajate poole. Mina osalesin seekord grupitöös, mille käigus valmis kolmest mudelist koosnev komplekt. Kuna aga osalejaid tuli nii vähe, siis meie grupis asja arutanuna teatan siinkohal, et seda kolmikut võiks ka eraldi osadena hinnata, et vähegi tekitada mahtu.

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

kalle mure ja konstruktiivne kriitika on omalkohal. küll aga võiks tuua omaltpoolt täiendavat. mitte, et ma isiklikult võtaks, aga teen ka pisut kaitsvat kõnet. alustame algusest:
kas enda kohustuslik Eesti teemaline mudel on tehtud!
kõrran. vast oled viimast silmanud :D ja ei ole kass... (st napilt on,Koškini looming vist ikkagi :D )

teavitustöö:

a mul on see võistlus iga jaanuar-veebruar meeles. edasi kipub nagu unuma. et suht vaikne on see "meeldetuletus". ma ei ütle, et peaks lehte kuulutuse panema, kuid kas oleks näiteks palju küsitud foorumi bänneri-laadne meeldetuletus ? ma tean, et meie mudelinurk moodustab küll mahult väikese osa siinsest infopangast, kuid... iga kord kui ma mingi rea oma teemasse viskan, on seal 24 tunniga sadu vaatamisi. ju siis on äkki isegi popp teema ? äkki oleks huvitav tervel foorumi rahval teada, et selline võistlus toimub. võibolla lähevad ka mittemmudelistid sinna kohale vaatama. siit läheks sujuvalt üle (vbolla halva maiguga sõna) populariseerimise juurde:

... ei siin ei heietada polegi midagi. tulge kapist välja, rohkem ei ütle midagi. kirjutasin siia pika jutu, aga siis otsustasin ära kustutada.

ja nüüd kõige viimasem ja üks tõsisem punkt:
Kullo mudelipoodi (NB! Jälgige lahtioleku aegu veebist!).


jälgisin. on vaja lisada midagi ? ma olen Tartust muidu...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kas Tartust olemine annab nüüd miskise arstitõendi või misasja ?? Vabandust ei saa torkimata jätta. Tegelikult liigub foorumlasi pidevalt Tallinna Tartu vahet, nii et see ei ole vast ületamatu probleem. Samalaadne T-34 on korra ka suurel konkursil osalenud ja ennäe imet, peksa ei saanudki.. Selles suhtes kahju et sul ei õnnestunud asja paremini ajatada.

Kallel on õigus, miski nipiga peaks osalejate arvu suurendama, kas nüüd suurem auhinnafond asjale kaasa aitab on iseasi. Eesti mudelit kohustuslikuks nimetada on ka nati karm. Võiks ju olla auasi, aga kohustuslik ??? :dont_know: Kohustuslikud asjad tekitavad trotsi ja muud paha.
Minu mõte oleks siiski peale eesti teemalise mudeli vabakava tekitamine, kuhu saaks muud meelepärast näitamiseks tuua.

Kusjuures kambatööna valmis ju ka osal maailmal absoluutselt kohustuslik mudel, tõsi, nati ebaharilikes värvides ;)

Tervitades
Levar
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Muidugi on kohustuslik karm ja paha, olen seda ise kõige rohkem rääkinud. Selle tõin välja sellepärast, et tuua sisse võrdlus ja näide, et asjad on kohati veidi naljakad. Paneb imestama, et meie oma värvides asjad ei paku eriti huvi. Saan aru, et objekte ehk vähe ja kohati atraktiivsust napib, aga isegi kui mitte sinimustvalget teha, saaks Eesti ajalooga seotud kraami ikka rohkem kokku. Eeskuju tasub võtta sommidelt, neil ikka oma maa mudeldamine päris korralikult au sees.
Ja ma ei taha öelda, et ma nüüd ise teab mis eeskuju näitaks, aga üks mudel aastas meie oma on ikka õnnestunud üsna mitu aastat järjest teha ja nii plaanin ka jätkata.
Samas kui nüüd tööd eraldi võtta, siis kapis on neli tööd.. äkki peaks siiski rahul olema?

ps. nagu olen ka korduvalt ütelnud, siis seda asja ei peaks liialt võtma kui võistlust...ikka ka kui näitust võiks seda võtta..siis tuleks ehk mõni töö jälle juurde

Kk
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Hertsog »

Kas Tartust olemine annab nüüd miskise arstitõendi või misasja ?? Vabandust ei saa torkimata jätta. Tegelikult liigub foorumlasi pidevalt Tallinna Tartu vahet, nii et see ei ole vast ületamatu probleem.
kle, paneb need jaaniõlled nüüd kõrvale ja mõtleb natuke ka. soovitavalt peaga. VAATA lahtioleku aegu. ma käin vähemalt korra kuus tallinnas, kuid ma pole MITTE KUNAGI jõudnud ei mudeliga ega ka ilma nimetet asutusse: "Pood avatud E-N kella 11.00 kuni 18.00-ni ja reedeti 11.00 kuni 14.00." ma tean, see on ka minu viga sest "mul ei õnnestu asja paremini ajatada."

a kui tahad siis jaura edasi, üritusele kasuks ei tule see kindlasti. ma teen vaikselt oma mudeleid edasi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ma pidasin silmas pigem seda et valmismudeli transa ei ole ületamatu probleem. Kenasti pakitud eksemplari võib ju vabalt kellelegi kaasa sokutada kes selle kohale tarib. Ma tean päris mitut meie seltskonnast kes Tallinna Tartu vahet sõeluvad.
Nii et võta ka nati auru vähemaks ja nööbi jaanikujärgne jook kinni või lahti , kuidas soovid.

Hertsog kirjutas:
Kas Tartust olemine annab nüüd miskise arstitõendi või misasja ?? Vabandust ei saa torkimata jätta. Tegelikult liigub foorumlasi pidevalt Tallinna Tartu vahet, nii et see ei ole vast ületamatu probleem.
kle, paneb need jaaniõlled nüüd kõrvale ja mõtleb natuke ka. soovitavalt peaga. VAATA lahtioleku aegu. ma käin vähemalt korra kuus tallinnas, kuid ma pole MITTE KUNAGI jõudnud ei mudeliga ega ka ilma nimetet asutusse: "Pood avatud E-N kella 11.00 kuni 18.00-ni ja reedeti 11.00 kuni 14.00." ma tean, see on ka minu viga sest "mul ei õnnestu asja paremini ajatada."

a kui tahad siis jaura edasi, üritusele kasuks ei tule see kindlasti. ma teen vaikselt oma mudeleid edasi.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Suur auhind !!!

Postitus Postitas kalle »

Palun äkki nüüd rohkem puid alla ei paneks, kui võimalik.
Siinkohal mõeldi ilmselt seda, et Tartust saaks mudeli toimetamisega keegi ikka aidata. Kui Tartust toomisega ei taha kedagi usaldada (mis oleks mõistetav) siis olgu see Kullo lahti kuidas iganes, kui siin kellegi kätte jätad, siis saab selle ikka keegi õigeks ajaks kohale viia. Ise tõstan kohe käe kui abi vaja.

editi korras, et joss jõudis juba ette, aga las siis olla

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist