II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Azzza nuga, kuidas susiseb:).
Paneks omalt poolt ka paar rida:
Kalle - Jaapan
Hertzog - Löwe
Joss - 3
calico - Airfix Kingfisher 1/72
Toomas Väli - nr.4
vaoinas - Palat ootab tagasi
Kuidaqi nii...
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas vaoinas »

Äärmiselt liigutav, sõbrad.

Kuid mäletatavasti ei olnud mina see tüüp, kes endale karpe tagavaraks korjab. Tõtt-öelda lausa vastupidi - ma olen säärast tegevust mitmel korral täiesti arusaamatuks ja vähe mõtet omavaks nimetanud. Seepärast on mul mõnevõrra raske olematust karbivirnast valikut pakkuda, või seda veel olematumaks vähendada.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Parovoz »

Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, vat mis mõjuvõimas Sõna ja viisakas Balve võib teha.
Aga Lp.Kolleeg , ega see karpide korjamine on selle , hmmm, "haiguse" sideaffect , seega kellel suurem, kellel mõdukam, AGA veelgi toredam on see , et alati ON olemas ZGRADZZ builDD nähtus. Isegi karbivirna võib valmis teha. .....olematu....Arvan, et kolleegid on nõus, et Lp. Vaoinas on seda korduvalt oma töödega tõestanud ....Kui vaja, võin mingi mudeli oma kogust selleks eraldada. No Broblem. Näita näpuga. Seega , hump in and lets glue force be with US. Loodan , et minu inglize geel on aruzaadav:)....
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Sho »

Tuleb teha erand nendele, kel pole karpe või kes ehitavad nullist (nagu Fossiil).
Nemad võivad esitada lihtsalt nimekirja ning siis kas hankida vastava karbi või ehitada nullist.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas kalle »

No mina ootan küll lgp fossiili sisenemist siia teemasse:) Ja ma ei näe siinkohal vajadust erisusteks:) Nimelt on tal ju päris korralik karbihunnik ja selle vähendamise vajadusest ehitamise teel on ta mitmeid kordi kõnelenud. Ja, et asi oleks põnevam, soovitaks tema pugul klauslit otse karbist;)
vaoinas kirjutas:
Kuid mäletatavasti ei olnud mina see tüüp, kes endale karpe tagavaraks korjab. Tõtt-öelda lausa vastupidi - ma olen säärast tegevust mitmel korral täiesti arusaamatuks ja vähe mõtet omavaks nimetanud.
Täiesti õige..selline sõge karpide kuhjamine, nagu ma teinud olen on täiesti vähe mõtet omav. Karistada tuleks. Nagu ka nt neid, kes endale arulagedas koguses mudelautosi vitriini ostavad. Need on ju kõik ühesugused ja kasu pole neist midagi. Süüa ka ei kõlba:) Mind paneb väga imestama, et keegi (eriti veel sina) meie hobi seest mingit ratsionaalset mõttekust püüab leida;)

Kle ära punni vastu..pliiis. Lõpeta mõni vana asi ära, või tõesti võta vastu mõni lahke pakkumine, mis siin kõlama hakkavad. Ma ise annaks kohe oma ainukese 35 soomuse sulle kui mul oleks. Hakkaks aga haigus jälle külge :)

Kk
Viimati muutis kalle, 06 Apr, 2017 23:53, muudetud 1 kord kokku.
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Õhtust,

Karpide korjamine on ju täiesti mõistlik tegevus.

Mulle meeldivad "mudelid, kui sellised." Olgu nad siis kokku pandud või mitte.

Mulle meeldivad lennukite taustalood ja ka mudelite loomise taustalood. (Kalle tegemisi on seetõttu alati huvitav jälgida).

Mind ei häiri karbihunnik kuskil kapi otsas. Vastupidi see tekitab minus mõnusa rahulolu :-)

Panen neid kokku siis kui saan ja olen mõne ka lihtsalt ära kinkinud. Lootuses, et järsku kingi saaja leiab mudelitest samasugust zen-meelerahu kui ma ise.

Ning seoses pensioni reformiga- tekkinud poliitilist olukorda vaadeldes, mida varem sinna saab (mul ikka veel viis aastat jäänud)- seda rohkem saab rahulikult nokitseda. Kui vahepeal jälle reegleid muudetakse ja sunnitakse näiteks 70 aastaselt pensionile jääma...mistõttu jäävad nad ka 100% valmis ehitamata, eks siis lennukimudelid lähevad pärandustompu nagu ka raamatud, kitarrid ja vana talukoht ning autoloks. Mulle küll oleks meeldinud, kui keegi vanavanematest oleks mulle näiteks kollektsiooni tinasõdureid pärandanud.

Seega strateegilised varud ei ole kunagi kurjast.

Nüüd karpidest.

Esimene karp sisaldas endas ka mitu juba kokku pandud lennumasina pakendit, milles ülejäänud dekaalid ja ülejäänud jupid ja joonised jms. Samuti oli seal ka palju topeltmudeleid (kunagi sai e-bayst 20 euro eest tellitud ca 10 AIRFIXI korraga).

Kuid kasti sisu peale "ballasti" eemaldamist oli siis alljärgnev.
karp 1.JPG
Nüüd konkureeriv karp nr 3 peale topeltmudelite eemaldamist on oma sisult alljärgnev.
karp 3.JPG
Eks hääletagem. Kui pildist on raske aru saada, mis aparaat sees, küsige. Üritan vastata. Karbist nr 4 teen pildi lähipäevil. Vabandust.

Tervitades,

Toomas VT Väli
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ei no Vaoinas võib ju punasel endale sobiva leti ees pilti teha :)

Toomas Välile paluks 1 hääl bristol bulldogile kirja panna
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas calico »

Toomas Väli: laskesektor III sisaldab üht helikopterit, kuna neid pole ammu foorumis näinud, oleks see minu valik. :)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas calico »

parandus: laskesektor 3 sisaldab kahte helikopterit, silma jääb mulle aga...krt silmanägemine (starost ne radost) karp military helicopter mingis x mõõtkavas. kas see on westland wessex?
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Õhtust,

Helikopterid on MI-4- skaala 1:100, Made in GDR (ehk VEB Plasticart, kaubamärgi nime all NU-BEE) ja Westland Lynx 1:72, Made in USSR (NOVO, ehk ex-FROG).

Karp 4 sisu on siis alljärgnev:
Karp 4.JPG
Teen sellest 2 karbist ka kohe klõpsu ära või?

Tervitades,

Toomas VT Väli

PS Tuli meelde, et voodi all on ka üks kirst, kus mingid jubinad sees...jääb vist järgmiseks korraks :)
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas kalle »

Toomas Väli kirjutas: Mind ei häiri karbihunnik kuskil kapi otsas. Vastupidi see tekitab minus mõnusa rahulolu :-)

Ning seoses pensioni reformiga- tekkinud poliitilist olukorda vaadeldes, mida varem sinna saab (mul ikka veel viis aastat jäänud)- seda rohkem saab rahulikult nokitseda.
Vot aru ma ei saa..vaatan täna Kullos ja mõtlen.. mees nagu künnihärg, aga siin kirjutab pensionist ja viiest aastast midagi. Ilmselt on tegu peene uumuriga:) Tegemist oled endale varunud küll, aga vaadates su kiirust ja karpide hulka, siis kauaks sellest ei jätku.

Minu soov sinu hunnikust oleks Fokker D-XXIII.

Ja veel.. täna avastasime, et vaoinas on kange nagu hiidlane ja esimese õrrituse peale uut karpi ei haara. Mina pole aga loobunud, sest leian tõsiselt, et sellised talendid ei tohi püssi rooste lasta. Neil pole seda õigust:)
Sama soojaga koputan kohe järgmist puud ja kutsun veel ühe suure meistri uuesti elavnema.

Seega auuuuu Andrusan... kui nüüd loed ja tuld võtad oleks see teema küll kõvaste korda läinud!:)


Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Sho »

Jossi neljas kast ning Kalle riik Jaapan on võimsalt juhtimas ning võime need vist valituks lugeda ning täppisvaliku manu suunduda?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas kalle »

Olen nõus, aga plaunpalun vaadake siit, sest kõik need karbid on eri kohtades ja pildile võtmine oleks tõesti suu töö:)

http://www.emmk.ee/kalle/models/#jaapani

Kk
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Sho »

Kallele ei tohi anda lihtsat ühemootorilist ja neljamootoriline on tal juba koos. Nii et jääb valik kahemootoriliste vahel.
Ma kraamisin oma japsid välja, et pilte nimedega kokku panna ning soovitan klassikalist jaapani sigarit - Mitsubishi G4M2 (Betty). Orgastiline lennuk!
Kaalule jäi ka Kugisho P1Y1 Ginga (Frances), aga sellel olid isegi fotoetsid kaasas, Kallele liiga lihtne.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: II Grupikas. Karbivirna vähendamine.

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Paneks veel lisaks
Toomas Väli - FokkerXXIII
Taara avitab! ...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 11 külalist