Ikka üritan.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas Sam Beaver »

Eip väikeste mõõtkavade (1/87 minu puhul) juures kannata. Isegi väike õlu ajab silma-käe koostöö täiesti paigast.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas Soobel »

wyrd kirjutas: Olin mälleris olekuga sellele 2 ringi kamot peale teinud. Tookord läks asi tõesti käest ära.
Tegid sihukese kamo peale, et ärgates ei leidnudki üles? :D

Sekundeerin kah kogemusega, et purk õlut, mis justkui ei mõjugi, nullib võime millimeetrit jagada. No vähemalt kümnendikke ei jaga enam, vagunitele kirjasid ja ponidele ripsmeid nii ei joonista.
Aga õllese peaga kannatab täitsa hästi niisama joonistada ja kirjandust viljeleda.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Vaikselt nokitsen. Esialgsed värvid on paigas. Need külje käsipuud või mis nad ka ei ole said värvimise käigus tugevalt viga. Eemaldasin nad jäädavalt. Üks küsimus. Kas Eestis müüakse kuskil selliseid pintsleid nagu ROYAL TAKLON 3-0? Mul siin üks tõi sellise pintsli. Päris hea oli.
75543750_2572661372855056_2727416112563093504_n.jpg
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas vaoinas »

No tank värvi all on ikka kena vaadata. Esimene vihje lõplikule üldmuljele on olemas.
wyrd kirjutas:Üks küsimus. Kas Eestis müüakse kuskil selliseid pintsleid nagu ROYAL TAKLON 3-0? Mul siin üks tõi sellise pintsli. Päris hea oli.
75543750_2572661372855056_2727416112563093504_n.jpg
Pintsel on laias laastus pintsel. Käi mööda kunstipoode, jälgi pintslimõõtu ja tunneta katsumise järgi, kas on okei. Mina näiteks ostan oma pintsleid sagedasti Zelluloosi paberipoest Tallinnas. Margitruu sealjuures ei ole - pole nagu mõtet.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, päris kenasti laiguline teine - saab roomikud kah alla, siis annab hirmsa ja ohtliku tanki mõõdu välja küll.

Pintslitest: ostan samuti täiesti erinevaid marke ja iga kord vähemalt kaks-kolm igast mõõdust, mis tunduvad sobivad olema. Enamjaolt sihin siiski peenikesi ja ülipeeneid (kui nii võib öelda), kuna teen nendega ainult viimistlust.
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Valmis sai. Tõsine mure selle värvimisega. Ostsin mudeli ära. Enne kokkupanekut pesin detailid hoolikalt sooja vee ja pesuvahendiga puhtaks. Värvimisel tekkis see probleem, et värv ei tahtnud nakkuda aluspinnaga. Teistkordsel värvimisel nägin tõsist vaeva. Samamoodi hakkas lakk värvi üles sööma. Mudel, värvid ja lakk, kõik on Tamiya toodang. Mida teha, et sellist jama ei oleks?
109_0063.JPG
109_0064.JPG
109_0065.JPG
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

109_0066.JPG
109_0069.JPG
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas fossiil »

Ma ei tunne end just eriti kindlalt värvimise juures, aga küsiksin, et kas aluspinda kruntisid? Ja eeldan, et Tamiya värvide ja laki all mõtled akrüüle?
Tank tundub mulle küll väga OK, igatahes värvi oled lõpuks kenasti peale saanud ja pigmentidega on samuti kõik põhjalikult üle käidud. Ise eelistan veidi puhtamat roomikut, aga eks see on rohkem maitse asi.
Nii et minu poolt on sulle punktid kirjas!
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Jah, kasutasin akrüüle. Pole varem krunti alla pannud kuna enamvähem on värvid korrektselt peale jäänud. See oli esimene millega oli tõsine mure. Nüüd on Jagdtiger laua peal ja ei taha, et värvimisega asi peesse lendab. Seetõttu ma natuke uurisin teemat. Tuleb vist homme mudelipoodi minna.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas vaoinas »

Kui õnnelike aerograafiomanike seltskonda ei kuulu, siis soovitan lähemast mudelipoest hankida Tamiya aerosoolkrunt. Saad sellega kerge vaevaga krundikihi peale kanda ja sul on olemas pind, mille peale pintsliga kantav pealisvärv juba kenasti jääb. Lisaks soovitan hankida ka satiin- või matt aerosoollakk, millega pärast värvimist mudel üle lakkida. Peale pihustatav lakk ühtlustab pintsliga kaetud värvipinna ning korralikult ja õhukese kihina pintsliga peale kantud värv võib olla täiesti võrdväärne aerograafiga värvitud pinna kõrval.
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

Käisin eile siis mudelipoes ära ja ostsin selle kruntvärvi ära. Aerograafi peale olen isegi mõelnud aga ei saa sellega siin tegeleda. Mul on väike tuba kus elan. Selles toas söön, magan, vaatan telekat, teen mudelit, jne. Kui veel aerograafiga tegelema hakkan siis läheb asi jamaks. Aga eile lasin seda mudelit 5 tundi jutti.
78468754_2641012186019974_1509469816707088384_o.jpg
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Ikka üritan.

Postitus Postitas wyrd »

IMG_20200322_162153.jpg
Igav on. Õues on see fucking viirus ja Facebookis kah bänn. Nii ma siin nokitsen vaikselt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline