Nordic Challenge/Suuri Snadi

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas kalle »

Nonii..nagu eelmine aasta sai arvatud, siis oli kõike rohkem. Oli rohkem mudeleid ja oli meilgi rohkem kaasas. Meie kodustatud leedukas oli põrmustatvalt edukas ja märke tuli igat värvi. Teenitult loomulikult! Urmas sai oma kolaka eest moka otsast mainimise märgi ja meie Levariga jäime sootuks ilma. Suurt skandaali ja mudelite hävitamist me ei korraldanud ja lubasime veel veidi areneda, et oma jopede müüri väike auk tulevikus toksida:) Tegelt oli värk vägev ja mitte vähe, niiet egas muud kui järgmise korrani! Kes ei saanud tulla, saab huvi korral pilte vaadata:

https://photos.app.goo.gl/LUD7M9h3bggosNyG9

Kk
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas fossiil »

No minu poolt kah väike kommentaar: ise olin sellel üritusel esimest korda, nii külastajana, kui ka osavõtjana. Rahule jäin. Ei, mitte selle märgi pärast - see devalveerus minu silmis ikka üksjagu, aga sellest hiljem. Näituse tase tundus päris hea, tegelikult oskan midagi arvata ainult soomustehnika koha pealt, seepärast ei kasutagi ülivõrdes väljendusi. Aga vaadates ametlikku kokkuvõtet sai mulle üht-teist selgemaks (jälle soomustehnika) niisiis ametlik tabel:

https://www.pienoismallit.net/tapahtuma ... /tulokset/

Mõnede võitnud või äramärkimist leidnud tankide juures on ka link piltidele ja neid vaadates on ikka päris s.tt tunne. Kui pronksi vääriliseks peetakse täiesti absurdset talvekamos KV-2-te, mis on kõiksugust nänni täis kuhjatud, siis minul tekib küll küsimus, et kas selline sõjatehnika teemaline fantaasia ongi siis see "nirvaana" kuhu põhjanaabrid oma mudeldamise kihus pürgivad? Ajalooline realiteet - tundub, et nullilähedane suurus... Minu jaoks samasse klassi tolle kärtsrohelise KV-2-ga, mille tornil ilutses suur loosung - samasugune absurd. Levari postitatud videos on seda vähemalt korra näha. Ja kui mälu ei peta, siis oli selle juures samasugune märk nagu mina sain. Niipalju siis selle märgi väärtusest minu silmis. Aga olgu peale, üks huvitav kogemus lisaks.

Seepärast tekkis tunne, et põhjanaabrid peavad hea tulemuse vääriliseks eelkõige efektselt värvitud ja esitletud mudelit, ajalooline tõepära ei tundu selle juures eriti tähtis olevat, peaasi et on palju jalustrabavaid efekte.

Urmas.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas vaoinas »

Saan Urmase mõtetest auhinnastamise puhul täiesti aru. Samas aga tooks välja paar asjaolu, mis ehk selgitavad, miks mitte ainult Soomes, aga kõikjal kipuvad asjad nii olema.

Esiteks ei pruugi mudeleid hindav meeskond ajalooliste faktide hindamisel pädev olla. Ma ei tea, kuidas konkreetselt Soomes oli, aga sageli pannakse mingi kategooria hindajad kokku samal näitusel osalevatest teistest mudeliehitajatest, kel enda töid selles kategoorias ei ole. Nii olen mina näiteks Lätis pidanud hindama 1:72 mõõtkavas maismaatehnikat, ise sellises mõõtkavas ehitamiskogemust omamata. Seega täiesti võimalik, et kategooriat, kus Urmas oma mudeliga märkimise vääris, hindasid inimesed, kes tegelevad tänapäevase soomustehnika, lennukite, või hoopis millegi kolmandaga ning sel juhul neil lihtsalt ei olegi soomustehnika ajalooliseks hindamiseks piisavalt teadmisi.

Teiseks on mitmel pool (nt. britmodeller.com foorum) valmismudeleid hinnates tavaks ja mõnel pool lausa reegliks mitte arvestada mudelitootja plusse, miinuseid ja möödapanekuid. Ehk siis, kui mudelitootja on karpi pannud valed värviskeemid ja dekaalid, või valanud porilauad liiga pikad või poldid valesti vms, siis seda hindamisel ei arvestata. Asja eesmärk on hinnata puhtalt mudeliehitaja oskusi mudeli ehitamisel, värvimisel ja presenteerimisel.

Loomulikult tekitab see olukorra, kus on võimalik palju heakskiitvaid hinnanguid ja kõrgeid kohti näitustel saavutada efektitsemistega ja ilma subjektiga süvitsi minemata ja kui ise oled põhjalikum, siis see ikka mõnevõrra nörritab ja tekitab tunde et kogu see hindamine ongi selline pinnapealne asi. Samas aga, tehes mudeleid siiski peamiselt enda rõõmuks, on võimalik sellest üle olla.


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vahva oli, meenutas vana modelexpot juba vaikselt :)

Mudeleid oli seinast seina, väga häid , häid ja kas selliseid mida oskab ka isegi teha :) Pannood olid vägevad, talvesõja teema andis ainest omajagu.

see salatiroheline ja sloganiga KV mida fossiil mainis oli tegelikult ühe päris noore kuti tehtud ja tehtud oli täitsa hästi... ok värv polnud just see jne. Aga see et tüüp sellega välja tuli ja teda sealsamas kohemaid rattale ei tõmmatud näitab ka midagi. Värvimistega on nii ja naa, mulle kohe üldse ei istu moodne lennukiehitusstiil kus paneelivahesid on nii ägedalt toonitud et kogu lennuk näeb nagu malelaud välja.. ok mõnele sobib. Samuti alumiiniumi (mõnikord ka puidu) roostetamine on ka veider :) Samas oli keskmine tase ikka väga hea ja vaatamist jagus.

Mulle aegajalt tundub et mm ja ajaloolise tõe tagaajamisega tapab ära tegemise rõõmu. Tõsi , täpsust ja ajaloolist peaks hindamisel küll arvestama. Aga nojahh, usun et enamus ehitab siiski oma lõbuks mitte selleks et märke saada :)

Tervitades
Levar
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas fossiil »

Sellest kuidas mudelinäitustel hindamine käib, olen aja jooksul ikka mingi pildi saanud. Lihtsalt loodad ikka midagi veidi asjalikumat, et hindajad on vähemalt enam-vähem kompetentsed tegelased. Aga tegelikult läheb kõik nii nagu tavaliselt. Vähemalt soomustehnika poole pealt on tegemist kõikjal laialt levinud mudelite efektse värvimise võistlusega, kus materjalosa mõttes keegi suurt ei pingutagi. Aga igal suunal ja voolul on oma eluõigus täiesti olemas.

Selles mõttes mul eriti suuri illusioone ei olnud ja pettuma ei pidanud. Aga kas ma järgmisel aastal lähen? Kindlasti. No kui muidugi just midagi fataalset ei peaks vahele tulema. Aga isegi siis üritan minna. Kas mõne mudeli kaasa võtan - igal juhul, ainult et midagi väiksemat, nagu Levar sel korral, et lahedasti ära mahuks. Sest üritus on seda väärt, et käia.

Urmas
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Nordic Challenge/Suuri Snadi

Postitus Postitas kalle »

Urmas krt ära pulli;) See vale roheline KVasi oli juuniori töö, nagu Levar juba ütles ja see on püha koht! Iga noore töö ja eriti laual on nii väärt kraam, et siin unusta nüüd oma needid, millimeetrid ja tõde, sest tegelt ka kui neid takka ei kiideta, siis ongi pekkis. Ja tegelt oligi see hästi tehtud ju..värv ja tekst..kelle asi, peaasi, et tehtud!

Ja eeldada, et hindajad kõiki masinad sinu moodi neetidei arvu, konstruktori ja tehase eluloo järgi tunnevad oleks ikka ilmne liig:) Kuulasin mitmeid hindajaid vaikselt pealt, kui nad oma tööd tegid:) ja nt selle veidi roostes Lada juures käis pikalt arutlus, kuidas pakiruumi luuk on ikka veerand tooni rohkem matta kui külg ja kõik nii edasi:) Mulle ka see töö väga meeldis ja hetkel ei suuda ühtegi nõrka tööd meenutada ja kogu see väljanäitus on pigem aeglase surma (järelkasv on märksõna) ohus oleva hobi juures ikka kuradima suur asi.

Aga oma mudeleid tasub kaasa võtat juba odavama sissepääsu pärast:) Järgmine aasta näeme raisk!

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist