III Grupikas.

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas zkaff »

Lõpp on lähedal.
Manused
ki61172.jpg
ki61172.jpg (73.2 KiB) Vaadatud 6868 korda
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Esimene jaapanlane tehtud.

Pisut vaja veel toonida. Aga Heinkel 112B Jaapani värvides.

Pisut müstiline lennuk, millest Jaapani versioonis originaalpilte peaaegu ei ole.

Netis on leitavad paar kolm pilti lennukivrakkide hunnikust, kus ka He 112 tagaplaanil. Vaata näiteks:
https://ww2aircraft.net/forum/threads/f ... ice.42831/

Aeg-ajalt on ka segane, kui palju siis Jaapani mereväel neid lennukeid ülepea oli...ja kas neid üleüldse kuskil Mandžuurias kasutati. Loe näiteks siit http://www.j-aircraft.com/faq/A7He1.htm

Aga mudel siis 1/72 ja valmistajaks RS Models.
Heinkel 1.jpg
Heinkel 2.jpg
Tervitades,

Väli
zkaff
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 24 Veebr, 2011 18:30
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas zkaff »

Valmis. Hasegawa uus Ki-61.
DSCN5015.JPG
Manused
DSCN5010.JPG
DSCN5008.JPG
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Khm...kuna reeglid on sellised "voolavad"...ei ole sellel grupikal kindlat lõppu ega ka muid kitsendusi peale sihtriigi...siis Teie lahkel loal...sai veel üks jaapanlane valmis. Tamiya, 1/72, Mitsubishi Zero
zero.jpg
zero 2.jpg
zero 3.jpg
Vaat nii. Värvikulutamisega ma igaks juhuks ei tegelenud...lepime kokku, et äsja tehase väravast välja tulnud ja oma üksusesse jõudnud lennuk.

Tervitades,

VT

PS Ja kolleegid kinkisid sünnipäevaks veel ühe jaapanlase...Airfixi 1/72 Nakajima Kate nimelise torpeedopilduja...järsku jõuab minimaailmaks valmis.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas kalle »

Ja täiesti uskumatu! Juba on oktoober ja alles oli Minimaailm, mis ajaks nagu pidi midagi valmis saama. Ja kõige huvitavam, et mul sai ka. Aga viimasel ajal on ajaga äkki nii kitsas, et midagi nagu ei jõua tehtud. Isegi pilte on meelest läinud siia panna..ja mitu kuud saate isegi aru. No nüüd siis vähemalt. Siin siis minu väike panus:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Ahoi,

Olen minagi edasi kleepinud. Ei ole söandanud aga foorumit "risustada":) Ma saan aru, et A. III grupika tähtaeg on sujuvalt edasi liikunud 2020.aasta Minimaailma suunas ja B. võib jaapanlasi edasi vorpida? (Mul on tegelikult veel üks Zero valmis saanud, khm).

Aga kolleegide kingitud mudel sai valmis sellisena. (Airfix, 1/72, Nakajima B5N2)
nakajima airfix.jpg
nakajima 2.jpg
Manused
nakajima 3.jpg
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Õhtust,

Lisan suvel valminud Zero, Airfixi toodang ja ikka 1/72 mõõdus. Seekord natuke üritasin ka värvikulumist teha.

Ja mõni jaapanlane on veel laua peal oma järge ootamas. Ma ilmselt võin siis jätkata?

Parimat,

VT
zero 1.jpg
zero2.jpg
zero3.jpg
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

:shock: :shock: Tohoh see party polegi veel läbi!? Kurja-mul mõni japs riiulis veel, äkki jõuab ka töösse panna?
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

Aga tundub et äkki jõuabki! 8)
Academy A6M5c Zero Fighter type52c: Work In Progress
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2897
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Sho »

Jôuad-jôuad. :)
Mina pole isegi alustanud ega mudelit välja valinud veel..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

Ehk siis jõudsingi, siin siis siseneb minu teine võistlusmudel: Academy 1:72 A6M5c Zero Zeke Type 52c. Mudel oli mõnus ja lihtne kokku panna. Jäi mõnuaega ka uuteks töödevõtete katsetamiseks, see kui hea sai, hindate ilmselt teie, minul oli igatahes mõnus.
Hakkame siis juppidest pihta piltidega:
Pilt
Siin siis mootori täiustamine

PiltPilt Pilt
Sašii sai lisavoolikuid ja stuffi

Pilt
aknad sai proovida ilma maskiteibita, ülearused värvivärinad katsusin hambatikuga eemaldada, fotol näeb jubedam välja kui reaalis ;) Aga mida ma juba ammu teen, varem sai aknaraamid lihtsalt ühe pealisvärviga üle teha, kuid fotodel jäid need läbi kumama ja olid vastaskülgedelt vale värvi. siis värvin raame juba mitmes mudel kolmekordselt. Alumine kiht kokpiti siseraamide värvi (siin heleroheline) siis must keskmiseks, et läbi ei kumaks ja viimane see värv mis lennuk ikka pealtpoolt värvitud on.


PiltPilt
Esimest korda preshading hariliku pliiatsi ja vatitikuga. Peale seda kergelt vesise ja uduse lisakihiga värvisin üle. Sai nagu päris.

PiltPiltPilt
Samuti esimest korda katsetasin soolaga kulutamist. Lihtsalt peale hõbedavärvi krundi kuivamist, soola peale, ootasin kuivamist, siis roheline peale, ja peale tolle kuivamist kraapisin maha, ning kulutasin lihvimispliiatsiga juurde mis vaja.

Pilt
muutsin oma pesuvedeliku retsepti mõnegi rõõmuks, enda kaasa arvatud. Kasutasin musta tinti, mis oli lobedam ja peale kuivamist ei jäänud nii peeneteralisem, samuti tuli ülearustest kohtadest ilusamini maha ega määrinud ülearu värvipinda.
Ja siis muidugi lakk peale, antennitross külge, pisut tahma ja voila, valmistoote pildid palun!:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Ahoi,

Tegin veel 4 jaapanlast. Pilt all...ja lugu on alafoorumis 1/72 lennundusmudelid.

Olge terved!
jaapnalased.jpg
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Immelmann »

Ahoi!

Lõpuks ka paar pilti juba tükk aega tagasi valmis saanud asjast. Mitsubishi G3M3.

Pilt

Pilt

Pilt
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas Toomas Väli »

Ahoi,

Ma pean vist asutama grupi AJL (Anonüümsed Jaapani Lennukid).

Poole aasta jooksul on vaikselt Hinomaru embleeme kandvaid lennukeid juurde tulnud.

Astusin üle ka 1/72 reeglist...täiesti kogemata saabus postipakiga ka üks 1/48 mõõdus Zero.

Palun väga vabandust.

Välitom

PS Ja panen üles siis grupifoto...+ 1/48 Zero (Hasegawa toodang). Igast lennukist siis eraldi pildi riputan 1/72 lennukite kategooria alla (see võtab natuke aega- palun kannatust).
mitsu zero pontooni peal.jpg
Manused
kuus jaapanlast.jpg
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: III Grupikas.

Postitus Postitas calico »

:google: Et selline mõte ja küss, kaua me seda jaapani grupikat teeme? Mõnel on juba terve armaada valmis ja vähemalt teine aasta käib. Mitte et mul selle vastu oleks, teema ise on ju vägev ja jutustada mudelite kaudu on sellest kaunis kenasti veel võimalik pikalt. Lihtsalt selline ideepoeg, tõmmata joon alla, valida lemmikud, ning alustada mingi uue teemaga. Minimaailm ju ise jäi ära, muul ajal pole nagu seda lõpetanud ega komminud rohkem ka eriti keegi.. :dont_know: Või lööme uued made in japan karbid lahti :mrgreen:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist