1/72 lahingtehnika nurk

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas toomas tyrk »

Oo, jee. Aga oodake veel seda aega, kui kommunism on sama suur kuritegu kui natsism.

Viisnurga asemel läheb ka jaapani püha päike mudeli peale...
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Olen tagasi. Võtsin vahepeal puhkuse mudelitest umbes kuuks ajaks. Lisaks ootasin oma valgustuskasti oma 2 ja pool kuud.

Vahepeal lõpetasin ka oma Sd.Kfz 222.
IMG_20210106_113045.jpg
IMG_20210106_113123.jpg
IMG_20210106_113130.jpg
Lisan taaskord selle:
Ütlen ka kohe ette ära, et mingeid probleeme ei soovi, see haakrist oli tehtud kunstilisel eesmärgil, mitte poliitilisel. Ma ei kasutanud seda poliitilisel eesmärgil või idee eesmärgi levitamiseks. Kui see kellegi arvamust solvab või riivab ja sooviks, et ma pildil haakristi ära hajutaks, siis palun kirjutage tsivileeritult paludes. Loodan mitte probleeme tekitada.

Ja palun mitte tekitada taaskord mingisugust diskussiooni natsiteemal. Kui soovite võite eraldi teema avada. Põhjuseks miks ma selle eelneva lõigu lisasin, on see, et igasususeid inimesi liigub ringi ja kuigi ma ei usu, et sattun kuhugile probleemidesse, proovin ma ikkagist ettevaatlik olla. Leian, et tänapäeval on palju kiiresti valmis ütlema ja hiljem mõtlema. Loodan, et mõistate.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas vaoinas »

Väga kena pisike neljarattaline on.

Tankihall ja selle moduleerimine on selles mõõtkavas minu arvates väga õnnestunud ning markeeringud istuvad värvil peal samuti väga loomulikult - kas on ehk dekaalide asemel maskidega tehtud?
Samuti annavad pesud ja muud efektid palju juurde ning toovad detailid kenasti esile. Lisaks sügisesed lehed siin ja seal, mis loovad hoolimata dioraami puudumisest edukalt konteksti ja meeleolu.

Küsitavaks jääb pisut see sinine kanister - et kui siin on mõeldud RAL 7016 Blau-graud, siis selle jaoks on see selgelt liiga sinine. Samas kui sinine toon on valitud nimme aktsendiks, siis ma nõustun ja rohkem ei kobise. Mida veel kaaluda võiks, et mõne filtriga ämbrit või kanistrit pisut toonida, et nende värvid eristada ja lõhkuda muljet, nagu nad oleks ühest värvimistšehhist tulnud. Ämbri teeks seest mõne tumeda tooniga kah pisut "kasutatumaks".


PS: Selle haakristi puhul ära põe - meie kultuuriruumis ja eriti siinses foorumis sellega vaevalt tõsisemaid probleeme tuleks.
Ei ole teine isegi disclaimer'i mõttes eraldi mainimisväärt.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Tervist. Eks kergitan seda teemat siin taaskord.

Võin öelda, et peagi hakkan rohkem materjali ka postitama, kuna kool hakkab läbi saama ja uurimistöö sai kaitstud.

Igatahes siis tegin korda vana schwimmwageni.
Skaala: 1/72
Tootja: Academy

Vana värv, praktiliselt out of box.
IMG_20191202_090017_761.jpg


Värv maha võetud ja täiendatud
IMG_20210106_003552.jpg

IMG_20210106_003711.jpg
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Valmis töö

Räägin lühidalt ka ehitusprotsessist ja värvimisest.

Nagu näha eelmise postituse piltidelt, siis sai uusi lisandeid tehtud. Tegin Green Stuff-ist uue volditava katuse, kuna plastikust katuse tugitalad on lihtsalt 1mm laiad stüreen jupid. Teisaks ehitasin ka erineva paksusega traadist uued tugijalad, mis näevad paremad välja ja lähedasemad reaalsele masinale.
Järgmisena tegin ka masina sisemuse korda, süvendasin eesmised tuled, lisasin esiaknale ja ühele esitulele katte.
Viimaks ka üks modifikatsioon masina ninaosas, mida pole eriti näha.

Värvimine oli kerge, sai veidi moduleeritud, siis õlivärvid, washid ja tolm. Proovisin ka uut tehnikat esituledega. Olin eelnevalt esituled ära puurinud, nüüd siis värvisin need seestpoolt kroomiga ja lisasin klaasi. Klaas sai tehtud, asetades tilga vaiku tasasele esemele, lasta sel kuivada ja siis hiljem see eemaldada ning PVA liimiga esitule klaasiks kinnitada.

IMG_20210308_181822.jpg

IMG_20210308_181845.jpg

IMG_20210308_181858.jpg
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Kapten Trumm »

vaoinas kirjutas: No ehk püüaks ikkagi mõistlikuks jääda ja ei võrdleks võrreldamatuid asju?
Revell on äriettevõte, mis müüb oma tooteid üle maailma, sh neis riikides, kus svastika näitamise pärast oma toote karbil võib tõesti seletamist tekkida.
Militaar.net on meie kohalik militaarteemaline foorum, kus svastika esinemine ajalooteemalises kontekstis pole kunagi probleem olnud ja loodetavasti ei saa ka tulevikus probleemiks.


Revell on eelkõige Saksa firma ja Saksamaal on natsimineviku valehäbi sisse taotud päris sügavalt.
Ise ma arvan, et küllap on see svastika kaotamine sama valehäbi teema, mitte teistel turgudel seletamise vajadus.
Imestan, et nad üldse Hitleri-aegseid mudeleid teha võtavad.

Näiteks Iisrael on päris osavalt seda valehäbi teemat ekspluateerida suutnud, kui neil on Saksamaalt midagi vaja olnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas vaoinas »

Kapten Trumm kirjutas:
vaoinas kirjutas: No ehk püüaks ikkagi mõistlikuks jääda ja ei võrdleks võrreldamatuid asju?
Revell on äriettevõte, mis müüb oma tooteid üle maailma, sh neis riikides, kus svastika näitamise pärast oma toote karbil võib tõesti seletamist tekkida.
Militaar.net on meie kohalik militaarteemaline foorum, kus svastika esinemine ajalooteemalises kontekstis pole kunagi probleem olnud ja loodetavasti ei saa ka tulevikus probleemiks.
Revell on eelkõige Saksa firma ja Saksamaal on natsimineviku valehäbi sisse taotud jnejnejne...

Head kaevurite päeva, Trumm!

Muuhulgas ka vastuseks, et kõik sinu öeldu vististi väga ei muuda minu aastatagust põhiargumenti, et Revelli (või mistahes mudelitootja) tegemised ja kodumaises militaarfoorumis toimetamised on kaks täiesti võrreldamatut asja.


PS. Vabandused teema-algatajale lõime solkimise pärast.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Joss Metsast »

See swimmwagen näeb väga lahe välja. Selline korralikult äratrööbatud eksemplar. Selles mõõtkavas vast kannataks ka nii teha et tuleklaasi eraldi ei teegi vaid valadki tühjakspuuritud ja kroomivärviga ülekäidud laterna lihtsalt läbipaistvat vaiku täis.

/teemavälise jutu algus : Trumm ja vaoinas, revellil on osadel turgudel swastikaga mudelid täitsa olemas.. ja mitte ainult soome omad ... aga see selleks /teemavälise jutu lõpp
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas fossiil »

Sellises suuruses asi ja nii detailne - kauakestvaid kiiduavaldusi väärt pingutus!

Urmas
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Joss Metsast kirjutas:See swimmwagen näeb väga lahe välja. Selline korralikult äratrööbatud eksemplar. Selles mõõtkavas vast kannataks ka nii teha et tuleklaasi eraldi ei teegi vaid valadki tühjakspuuritud ja kroomivärviga ülekäidud laterna lihtsalt läbipaistvat vaiku täis.


Olen proovinud tuleklaasi niimodi valada, tulemus polnud hea. Olen proovinud nii äsjasegatud vaiguga kui ka 10h seisnud vaiguga. Mõlemad tulemused nägid väga lapikud välja. Põhjuseks see, et vaik vajub ise laiali. Teine asi mis ma märkasin oli see, et tuled jäid kuidagi tuhmimad seestpoolt ja nad nägid välja rohkem kui mänguasjad, kui esituled.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Osad juba näinud, aga mõtlesin et laen siia ka midagi üles üle pika aja.
Nüüd siis antennid ka küljes ja ära värvitud. Ütleksin, et valmis, kuid teades ennast siis ei saa ühegi projekti kohta niimodi õelda. Alati hakkab midagi silma ja leidub midagi mida parandada saaks.
Kahjuks seekord pole mu tavalist tumedat tausta, peab uue otsima. Ei jäänud piltidega ise rahule, aga mõtlesin et laen ikkagi üles.

M8 Greyhound (82nd Armored Reconnaissance Battalion, 2nd Divison, 1944 Normandy)
Tootja Italeri
As always, tegu 1/72 mudeliga
IMG_20231127_202954.jpg
IMG_20231127_203050.jpg
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Sho »

Väga uhke! Braavo!
Ainus, mille üle norida, on tornis oleva figuuri selg.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist